bugün

entry'ler (25)

sigarasız kalmak

Yakın zamanda gelecek olan sigara zammı haberleri nedeniyle her gittiği büfeden eli boş dönen tiryakinin, sigara içmeyen kişide bıraktığı tarifsiz haz...

kapısı hep kapalı olan ev odası

içine yapılan yüklüce masraftan sonra misafir odası olarak da adlandırılabilir.

edta

geçen gün, sabun olmayan ¨dove sabun¨ların yapısında da bulunmasıyla gözüme çarpan bağlayıcı ajan.

kırmızı ışıkta bakışmanın sonu

yandaki arabayla bakışırken öndeki arabanın durduğunu fark etmeyip, tamponuna hafifçe temas etmek.

saç telinden tahrik olan erkek

yemekten çıkan saçın insanları tiksindirmesi normal karşılanırken, aynı saç telinden tahrik olmak insanı farklı bir konumda gösteriyor. Oysa ki aradaki tek fark saçın kendisi değil de bulunduğu yer değil mi?

şua

Röntgenlerde kullanılan x ışınını kıdemli hocalar şua olarak ifade ederler.

mango daki indirimi duyunca şuurunu kaybeden kız

geçen gün kırmızı ojeli ve xy kromozomu sahibi birisini mangodan çıkarken görmemim sebebi şimdi anlaşıldı...

meyve suyundan bir yudum alıp kahvaltıdan kalkmak

tv dizilerinde bu tür uygunsuz hareketler, insanlarımızı israfa yönlendirmektedir. Bilinçli bir tv izleyicisi olmadıkça bu tür tuzaklara düşmek de kaçınılmazdır. Özellikle hitap ettikleri küçük dimağlarda zaman içinde yer edeceği de kesindir. Ayıca savaşta 16 kişiye bir ekmeğin düştüğü zamanlar unutulduğunda insanoğlunun bu tür davranışları gerçekleştirmesi de kendisine normal gelecektir. Bu duruma düşmemek temennisiyle...

müsait yerde denen şoförün yüz metre sonra durması

minibüs şoförü genelde yol üstünde yakın bir yerde trafik lambası mevcutsa yeşil ışığa göre yolcusunu indireceği yeri belirlemektedir. arkadan gelen bir başka minibüs ile yolcu kapma yarışındaki bir minibüs şoförü ile de tartışmaya girilmemesi de yolcu için hayati ehemmiyet taşımaktadır. Ayrıca yolcu alma potansiyeli yüksek yol ağızlarında da yolcu indirme işlevi şoförün gelirini arttırma yöntemlerinden birisi olduğu için istenilen yerde inmekten ziyade şoförün istediği yerde inilir.

koltuk altına jel sürmeyen iğrenç erkekler

karşınızdaki insanı kötülemeden önce, bu amaçla kullanılan ürünlerin kanserojen etkisi olduğunu ve meme kanseri ihtimalini arttırdığını biliyor muydunuz? O yüzden bu tür ürünler kullanılırken bir kere daha düşünülmesi gerekmektedir... *

ilk buluşmaya ağzında sakızla gelen erkek

ilk buluşmada öpüşme ihtimalinin bulunduğunu düşünen erkeğin ağız kokusunu giderme ihtiyacıdır.

merdivenkoy

her tarafı araba galerileri tarafından kuşatılmıştır.

acele anında kızın yavaş yürüyüp erkeği delirtmesi

Burada acele an erkeğin olduğu için yavaş davranması normaldir. Kızın acelesi olduğu zaman gösterdiği atik davranışlar ile kıyaslanmamalıdır.

bir kızın çekilmez olduğu anlar

¨beni ne kadar seviyorsun¨ diye sorduğu anlar.

neden ayrıldık

nedenini bilseydim kendi kendime bu soruyu defalarca sormak zorunda kalmazdım... neden? neden? neden? ...

sozlukte misyonerlik yapmak

Sözlükte yapılan misyonerlik için bir tedbir alınmamasından dolayı site sorumlularını kınıyorum. Ayrıca bu tür faaliyetler altında her gün açılan başlıklarla az da olsa genç beyinlere fitne sokulmasını da şiddetle kınıyorum.

diş macunu reklamının insanı aptal yerine koyması

insanların bir mercimek tanesi kadar macun kullanması yeterliyken, reklamlarda diş fırçasını boydan boya diş macunu ile doldurması gerektiğinin vurgulanması.

sevgiliden ayrıldıktan sonraki ilk gün

nokta koyduysan bir kere, çevirmeyeceksin onu virgüle...ne soru kalmalı ne de tek bir soru işareti geriye..

musluklara takılan hortum parçası

hortum parçasının iğne deliği kadar küçük delik yerlerinden çıkan suyun çocuklar için eğlence kaynağı olabilmesine fırsat tanır.

yemek yapmayan anneye hesap sormak isyan etmek

Kendi ayakları üzerinde durabilmesi için insanın annesine isyan edeceğine mutfağı ziyaret edip el becerisini geliştirmesi daha makbuldur.