bugün

teknolojinin hayatımıza kattığı iletişim problemlerinin sonucudur.zaten bir türlü iletişemeyen bir toplum olmamızdan kaynaklı durumdur.
eskiden çagrılasmak diye bir iletişme şekli vardı bu ülkede. sevgililer bana çağrı atmadın dün,ben sana 10 attım sen bana 2 atmıssın diye kavga ederlerdi bır donem, zaman ılerledı msn hayatlara gırdı ve durum bu halı aldı ,sasırmamak lazım gelıp gecıcıdır efendım, uzmeyınız bırbırınızı.
geri zekalılıktır.

sadece sevgiliyle değil, hiç kimse ile yazışarak tartışıp uzlaşamazsınız, tam aksine, iyice boka sarar işler, yüz yüze konuşun canım, adamı hasta etmeyin, bak gerildim yine!
liseli gençlere özgü hareketlerin başında gelir...
kesinlikle sonu rezalet bitecek hatta bitemeyecek olan tartışmadır. sevgiliyi bırak, kimseyle msn de tartışmaya gelmez. mimik yok, ses tonu yok; neyi, nasıl dediğini anlamıyorsun bile. olaylar iyice sarpa sarar bu tartışmanın sonunda öyle ki klavyeyi falan parçalamak istersiniz. zamanında yapmadık mı böyle cahillikler, yaptık elbet.*
kötüdür. msn'de cümlelere vurgu verilemediği için işler iyice boka sarar. nasıl mı?
"neden böyle bir şey yaptın?" dersiniz mesela bunun bir sinirli versiyonu vardır, bir şefkatli versiyonu vardır, bir anlayışlı bir de meraklı versiyonu vardır. bunu sadece ses tonlamasından anlayabilirsiniz. hea hacı ben smiley yapıyorum çok da güzel anlaşılıyor derseniz ben de derim ki karşı taraf fazla smiley yapınca da ciddiyetsizsin diyor. beni kale almıyor musun diyor. valla ben size deyim ne yapın edin msn'de tartışma başlatmayın. hele hele başka arkadaşlarınızla sohbet ederken hiç başlatmayın. bu sefer de kavga ediyoruz burda sen tut arkadaşlarınla geyik yap anca derler. o açıdan yaşasın msn'de alttan alan sevgili!
tartışmanın kavgaya dönüşmesine neden olan hadisedir. msn de tartışırken mimiklerinizi kullanamadığınız için * esprili söylemleriniz ciddiye alınabilir ve olay çok farklı bir boyuta taşınabilir.
klavyenin öfkesinin artmasıyla birlikte, lafı çok uzatırsanız, tuşların bir ok gibi gözünüze fırlamasına sebep olabilecek durum.

(bkz: parmak enerjisi)
sonu üç nokta ya da ünlem işareti ile biten cümleler kurmaktır. tartışmalar genelde "kib bye, cush, ciao, bb" v.b kelimeleri kullanmadan oturumu kapatmak ya da çevrimdışı görünmekle sonuçlanır.
uzak mesafe ilişkilerinin %87.9'udur.*
muhtemelen 10 dakika sonrasında karşılıklı telefon görüşmesine dönecek tartışmadır.
daha tam sevgili olunamadığının göstergesidir.
ne kadar büyük bir aşk olursa olsun uzak mesafe ilişkilerinin kaçınılmaz pürüzleridir.* çok can sıkıcıdır. yüz yüze bağrışmak, çirkinleşmek varken msn in sanal dünyasının yetersiz kalması sonucu içinizde patlar öfkeniz. sora yensin endorfin salgılamak adına çikolatalar, gelsin kilolar. hey yarabbi.
sevgili ile msn de konuşmanın kaçınılmaz sonudur. mutlaka bir taraf diğerini yanlış anlar. konuşma saçmalaşır, uzar ve başka konuları tetikler. yüzyüze olmamanın rahatlığıyla söylenmeye cesaret edilemeyen konular da açılır ki yolu ayrılığa kadar varabilir..
uzak mesafe ilişkilerinin vazgeçilmezi durumdur.
sonu genellikle sevgiliyi engellemekle son bulur. bunu fark eden sevgili insanı karşı tarafa cep telefonundan "engellemeye ne gerek vardı şimdi? kaldır o engeli" diye mesaj atar. *
güncel Önemli Başlıklar