bugün

büyük bir yanılgı, asrın hatası...

tek başınalığın hakkını veremiyorsan bir ilişkinin hakkını nasıl vereceksin güzel kardeşim?

sevgili demek, elinde sihirli değneği olan biri demek değil ki.

iki ucu boklu değnek!
olabilir, olmayabilir. karşılıklı ilişkideki duruma bağlı. kişiden kişiye eğişen bir durum.
(bkz: mutluluğun iki parmağın arasında olması)
imkansızı seven biri için yeni sevgili bi boka yaramaz boşuna uğraşmasın.

"ben imkansızı sevdim kısmet neylesin".
tamamen yanıltıdan ibaret bir duygudur. aslına bakarsan kendini kandırmadır tamamen. gittim, gördüm , montla sıçtım geri geldim.
(bkz: oğlum uyan hadi sabah oldu okula geç kalacaksın)
bulanlar yanlış bir inanca hizmet etmektedir.

asıl sevgili; bulunmaz, beklenmez, zaten beklemekle de gelmez..
en olmadık zamanda o sizi bulacaktır.
mutluluğun içsel olduğunu kavrayamamış olmaktandır. tek başına mutlu olamayan sevgilisini mutlu edemez ve sorunlu bir ilişkiyle mutsuzluğunu pekiştirmiş bulunur.
tamamen bi yanilgidir. nasil mutlu olabilirsin ki? birsuru dert gelcek surekli baski altinda olcaksin sunu yapma suraya gitme falan filan. birde surekli aldatiliyomuyum acaba dusuncesi varsa kafanda bittin.
sevilmeye ihtiyacı olan insan modelidir kendini kandırıyordur mutsuz olmasının esas sebeblerini aramalıdır.
sevgiliyle de mutlu olunmuyor, sevgilisiz de. bu mutluluk denen olay başka bir şeyle ilgili. belki de mutluluk içimizdedir de, sürekli çevreyle ilgilenmekten kendi içimizdekini göremiyoruzdur.
şirinleri bile görebilirsin sevgili bulunca,
mutluluk da neymiş?

- daha büyük dertler var daha büyük.
bir eşeğin at olduğuna inanması gibidir mutluluk insanın içinde ve mutlu olmayı bilmeyen insan hayatında ne kadar değişiklik yaparsa yapsın yine de mutsuz olacak insandır.
her insan kendi mutluluğunun demircisidir(alman atasözü).
mutlaka pozitif bir etkisi olur ama illaha da sevgilim olsun diye kasmak o işte yanlış. kendilerini sevgilim olsun odundan olsun diye kasan, manasız ilişkiler içinde kaybolan insanların varlığı üzücü.
(bkz: Mutlulugun iki el arasında olması)

Sol el önemlidir burada. Dikkat çekerim.
Dişi ağrıyanların dişi ağrımayanları mutlu zannetmesi gibi bişeydir.
aysun tuğba hepsi bizimdir,
en çekici manken sağ elimdir.
mutlu olmaya inanmak da haklı,
ama ne kadar mutlu olur bu kişinin kendi psikolojisi ile alakalı olan durumdur.
Insan yanlızken sadece arkadasları varsa hatrı sayılır derecede cok daha mutludur.
Her ilişkinin sorunları da kaçınılmazdır bununla beraber.
hayatı monotonlaşmış, değişiklik isteyen insanların düşüncesidir.
ilk iki ay mutlu olursunuz, sonra mutluluk yerini sıkıntı, üzüntü, basıntı, kaşıntı, takıntı gibi şeylere bırakmaya başlar, ardından ayrılık aşamasında mutsuzluğun zirvesine çıktım sanırsınız, sonra sizi bir terk eder var ya o zaman görürsünüz mutluluğu, sonra '' bi daha siksen sevgilim olmaz! '' dersiniz, ancak yanılıyorsunuzdur ve hoppala en baştan bir daha hepsi yaşanır.
aslında tam tersi daha mutsuz olacak kimsedir.ters orantı.
uzun süredir sevgilisi olmayan insan düşüncesi. o kadar sıkılmıştır, artık değişiklik istiyordur.
insanlığın yaşına denk yanılgı. adı sevmekten gelen sevgili olsa da anlamı dertten tasadan gelir tek!
yine de bile bile yaşadığımız bir kısırdöngü değil midir? evet.
bireyin hissedilen duygu yoğunluğu nedeniyle anlık olarak olmaması gereken bir düşünceye kapılması. öyle bir olay yok. eninde sonunda mutsuz olacaktır
inanmaktan ziyade umut etmektir.
sevgili bulunca geçer.