bugün

kız beğenmemektir.
sirf sevgilim olsun diye sevgili yapicaksan yazik sana.seversen iliski yasarsin, sirf sevgili olsun diye olacaksa hic olmasin.
birakin aramayi aradikca bulcaginiz sevgili degil takilmalik iliskilerdir. birakin yoluna gitsin o zaman birinin cikmasi emin olun aradiginizdan daha kolay olacaktir.
yeni insanlarla tanışmıyor olmaktan kaynaklanan durumdur. etrafınızda geniş bir çevreniz arkadaş ortamınız ve bu ortama girip çıkan kimseler yoksa hep başınıza gelir.
yakışıklı ya da guzel degilsindir. veya da sinsisindir.
Önce sevgilinin 'arayarak' bulunmadığının net olarak kavranması gerekir. Daha sonra yalnız insanlara bir uzun soluklu ilişkilerin insanı olarak verebileceğim tavsiyeler var. Bir sevgiliniz olduğu zaman çekmek zorunda kaldıklarınız:
1-Ota bka trip çekeceksiniz. Vay efendim neden telefonunu geç açtın? Neden şort giyiyorsun? vb.. ilerleyen aşamalarda oje bile süremeyeceksiniz.
2-Eğer iş uzun sürmeye başlarsa ailelerle tanışma fastı başlar. Anneler genelde oğulcuklarına kimseleri beğenmezler, yakıştırmazlar. Onları alttan almanız gerekecek kendi ailenize bile bu kadar kibar olmaya çalıştığınızı hatırlamayacaksınız, eloğlunun ailesine olduğunuz kadar.
3-ilişki biraz monotanlaştığı zaman erkekler genelde kabalaşmaya başlar. Çünkü yapıları itibariyle içlerindeki öküze dur diyemeyecek aşamaya gelmişlerdir. O suratsız hallerini çekmek zorunda kalacaksınız..
En iyisi mi sevgili bulamamak, sevgilisi olanlara göre şahane bir durumdur. Şanslısınız..
(bkz: armudun sapı üzümün çöpü)
Çekingenlik ve özgüvensizlik te bunun nedeni olabilir.
görsel
Sevgili aranmaz ki bulunsun.Denk gelir ve birbirinize uyarsanız olursunuz.
Bu yazda yaz aşkı yaşayamadan biticek ya yanar yanar buna yanarım.
okulda bulamadık. neyse okul biter çalışırken buluruz dedik. çalıştığım büroda ben hariç 3 erkek bir de erkek kedi var. kedi bile erkek ulan. taşak kokusu buram buram heryeri sarmış durumda. neyse ben alışığım zaten. siz benim yerime de öpüşün beyler. teşk.
görsel
bazen sorun bazen değildir. bazen sevgilin kendinsindir, bazen de elindeki bir şişe efestir.
sevildiğini zannedip kandırılmak, sömürülmek kadar kötü değildir.
ya ne sevgilisi öyle bir yerdeyim ki şuan param var gel iki tek atalım diyecek arkadaşım yok. dışarı çıksam meraba diyecek kimsem yok bu şehirde.

edit: bana artı vermeyin, nerdesin hadi içiyoruz deyin.
Arayincada bulunmadığından mantıklı olan aramamak.
Arayınca bulunacak kadar basit olmamalı.

Hiç akılda yokken, belki kapılarını kapatmışken, ummadığın anda çıkıp geleni makbul değil midir?
sevgili bulmak nedir ya allasen. sevgili bulunan bir şey mi lan arabanın altına sıkışmıştır belki oralara bak top mu lan bu... konuya gelecek olursak özgüvensiz olduğnuz için yalnızsınız. kendinize güveniniz yok asosyalsiniz. kızlara yanaşmıyorsunuz, doğru düzgün muhabbetiniz yok sonra benim niye sevgilim yok olmaz tabi. en kaşar kız bile erkeğin ayağına gitmiyor ahım şahım bir tip misin de kızları ayağına bekliyon amk. güven yok güven kendinize güvenin önce.
Aslında arkadaş bulamamaktır. Kız yok ki çevremde olanlarla da samimi olamıyorum. Çok cirkin kızlarla da sevgili olmak istemem.
bu devirde sevgili bulmak mesele olduğu için normal durumdur. herkes tek gecelik takılıyor artık.
(bkz: aramaya inanmak)
(bkz: sevgili)

Kelime hiç yabancı gelmiyor.
kimin ahını aldım da 30 yıldır cezasını çekiyorum allahım sen büyüksün yardım et sevgilisizlikten ölecem.
Bulsan bile karşılıklı birbirinizi kullanmaktan öteye geçmeyecektir. Çok fazla manevi anlamlar yüklemeyin çok fena hayal kırıklığı yaşarsınız. Yok eğer illa sevgilim olsun beni bırakmasın, kullanmasın, sonsuza kadar birbirimizi sevelim diyorsanız Allah’tan başka sevgili, dost, arkadaş yoktur.