bugün

sevdiğin birini hayatından çıkartıyorsan eğer artık sevmiyorsun demektir bu ya da artık sana yapılan haksızlıkları, sevginin kullanıldğını fark edip karşındakini son kez affetmektir. ve küçük iskender'in şu sözüyle eşdeğer bir durumdur "o affedildi çünkü, o'ndan vaz geçildi". der küçük iskender adını hatırlamadığım bir kitabının ilk sayfasında.
asıl zor ve üzücü olan sevdiğin birini hayatından çıkarmak değil, sevdiğin kişi tarafından o'nun hayatından çıkarılmaktır.
zordur..
ilk haftalar nefesin kesilir yutkunamazsın... uykundan uyanır uyanır ağlarsın.
belki telefona bakarsın bir mesaj var mı diye...
ama yoktur...
kendi ellerinle her şeyi bitirmişsindir ve bunun kendini de bitireceğini bile bile yapmışsındır...
sonuçta olmuştur..

bundan sonrasında kimse onun gibi olmaz...
çok can yakan eylemdir, yeri doldurulamayacak bir kara delik açar insanın kalbinde.

sevdiğin ile beraberkenki rutinin birden ona katlanır. 3 kişi ile görüşüyorsan 30 kişi ile görüşmeye başlarsın.
onunla su gibi akıp giden zaman donmuştur artık, ne yapsan fayda etmez. hiç birşeyden keyif almazsın.
hiç birşeyden tam olarak keyif alamayacaksındır da, o vakitten sonra...

gözün hep bir yerlerde o eksiği arar,
en olmadık yerlerde,
en imkansız şeylerden onu çıkarmaya çalışırsın...
enterasan yanı ise çoğu zamanda başarırsın.

ben mesela krem rengi gördüğüm zaman çökerim amk. duygusala bağlarım direk. bendeki yeride o çünkü...
uzun uzadıya düşünülüp de yapılmış bir eylemse olması gerekendir. zor bir karardır, alışması zaman alır ama yapacak başka da bir şey yoktur. sadece sevgi yetmez bazen.* yapılan bir yanlış vardır belki ortada affedemezsin, affetsen hazmedemezsin. * belki de nedeni ya da yanlışı yoktur. kafa yapısı uymaz, anlaşamazsınız* yolları ayırmak en mantıklısıdır. tabi genelde bu en son farkedilir başta farkedilse de pek önemsenmez her şeyin üstesinden gelebileceğine inanır ya insan, uzun zaman geçtikçe hayatından çıkarmak daha da sancılı hale gelecektir ama bunu göremez.*
bir sevdiğinin birinin hayatından çıkması değildir.
hayattan kasıt çevrense mahallense şehrinse bunu yaparsın ama gerçekten hayatından çıkarmak falan diyosan çok büyük yalancısın hacı abi çünkü gerçekten seviyosan hafızanı kaybetmeden hayatından çıkaramazsın zaten çıkarmayı başardığın kişiyi zaten sevmemişsindir. işin zor.
mecbur kalındığı zaman yapılması gereken bir uygulamadır. bazen sevmek, sevilmek yeterli olmayabilir.
- kuzen beni facebook'tan silmişsin?
+ kuzenim silmiştir ya.
- küstaha bak bir de komiklik yapıyor. hadi sana güle güle.
+ ... (şikayet et/engelle)
dünyadaki en zorlu durumlardan biri. Sırf bu yüzden mide hastası oldum. Stres üzüntü oraya vuruyormuş. Bende kafasına gözüne vurmak istedim ama dinlemedi bile.*
Karşılıklı hatalar sonucu olan durumdur. iki tarafta birbirini çok yıpratmıştır ve kimse vazgeçilmez değildir hayattan çıkartılır onu ne merak etmek gerekır nede baska bır sekılde adını duyunca dınlemek o insan artık yok olmalıdır.
Sevgi anlaşmak değildir nedensiz de sevilir diye bir şarkı sözü var ya ben de katılıyorum. Bazen birini sevmek için somut bir neden yoktur ama seversiniz. Fakat zamanla sevgi dediğiniz şey yıpranır çünkü ilişki bir bütündür ve ilişkinin duygusal boyutu bütün boyutlardan sadece biridir. Gün gelir ilişki kırmızı çizgilere gelip dayanır. Bu noktadan sonra herkes kendi kampına çekilir ve siyasal islamcilarla laikler arasındaki gibi sonu gelmeyen bir mücadele başlar ta ki bitene kadar devam eder.
bazen karşı taraf mutlu olsun diye istemeye istemeye yaptığındır. yara geçer, izi alır.
Zor olsada,bazen olması gerekiyor. Sonrası alışma süresi. O daha da zor.
el göt mahkum diye bir deyim var. mecburen bırakmak veya çıkarmak zorunda kalabilir insan.

buna bir çok sebep bulunabilir.
Sevginin yeterli olmadığını anladığınızda çok geçmeden yapılması gereken eylem.
Sevdigin birini hayatindan cikarmak, kollarin acik bir sekilde sirt ustu uzandigin papatya tarlasinin alev almasi ve senin dumanlar icinde kalman demektir. Bedenin alevlere teslim olurken ruhun akan gozyaslarinla buharlasir. Ama bu tukenis, yeni bir dogusa da gebe olabilir, ebediyen corak kalacak bir araziye de. Bu da o topragi surene gore degisir... hayata kusmeyin..
Giden gitmiştir. ilk başlarda koysa da zaman her şeyin ilacıdır. Tükürdüğümü yalamam, biten bitmiştir, hiçbir elçi bu karardan geri döndüremez beni.
Bazen başka bir çareniz yoktur. Çok sevdiğim bir arkadaşımın bitmeyen sorunları ve hep aynı hataları tekrarladığı için bunu yapmak zorunda kaldım. Bazı insanlara cidden yardımcı olayım derken onların kendi sorunlarını çözmelerini engelleyebiliyorsunuz. Ve her seferinde hiç bir sorumluluk almadan sizden her şeyi iyi yapmanızı bekliyorlar. Bu yüzden bu hareketlerin devam etmemesi için bazen o insanı hayatınızdan komple çıkarmanız gerekebiliyor.
sevdiğin birinin hayatından zorla çıkması kadar kötü değildir. düşünsene diri diri yanmak gibi bir şey..
zordur ve hatta imkansızdır,anıları unutmak gerekir önce,ama her unuttum dediğinde birşey hatırlatır onu.
sevdiğin kişiyi bir daha görmesen de,onunla bütün bağlarını kopsrsan da,ruhuna işlendiği için hala oralarda bir yerde olacaktır.
Öyle olsun istemezsin bazen ama öyle olması da bir o kadar elzemdir.
(bkz: iki ucu çoklu denklem)
Yapcak birşey yok'tur.
Tam da bu durumda zorla değil mecburidir.
Sevdiğin birinin hayatından çıkması daha fenadır. Ama hayat böyle ve götürdükleri muhakkak olacak.
Zordur. Çünkü bir insanı kazanmak çok uzun bir süreçtir. Kaybetmek ise saniyeler sürebilir.

Siz siz olun sevdiklerinizle olun.
Acıtır illa sevgili olmasına gerek yok. Rüyana girer, anılar akıldan çıkmaz ve özlersin deliler gibi.