bugün

daha önce sözlükte bi yerde yazdım ama hatırlamıyorum. bu adamın bu saçma şarkıları hepsi birbirine benziyor bana ''serdar ortaç'ın bir şarkısının bir kıtasını söyle'' deseler tek kelime gelmez aklıma. sedar ortaç dinleyen insanlarla aynı ülkede yaşamak da ayrı bir üzüntü kaynağıdır.
babası vefat etmiş şarkıcı.
öncelikle, merhuma allah rahmet eylesin, toprağı bol mekanı cennet olsun. serdar ortaç'ın da başı sağolsun
fakat,
şimdi, 13 sene önce o gece* yaptığı provakatörlüklerle ülkesinden sürülmesine ve ölümüne sebep olduğu adamın* çocuklarının psikolojisini biraz olsun anlamıştır diye umuyuorum.
sanatın herhangi bir dalında yaratıcılık sahibi olan, bu konularda eser veren kimseye sanatçı denir.
şimdi bu adam hangi dalda ne eseri veriyorda sanatçı sıfatı ona yakıştırılıyor yada kendine sanatçı sıfatını yakıştırıyor ?
bunu anlayamıyorum ben.

he bi de içinde iğrenç ses kayıtlarının bulunduğu bir cd yayınlayacakmış galiba yakın zamanda (albüm demeye , şarkı demeye dilim varmıyor aq)
boku yedik gene.. sivrisinek sesiyle heryerden eşlik edecek bize
yazın gelişini bir cemre misali haber eden şarkıcı. albümü çıktıysa bilineki yaz gelmiştir.
iyisiyle kötüsüyle, parçalarıyla her yaza damga vuran bir insan. bir yerde de takdir etmek gerek.
babası vefat etmiş sanatçıdır. cenazesi yarın öğle namazından sonra teşvikiye camiinden kaldırılacaktır.

--spoiler--
Perşembe gününün sabahıyla, hayatımdaki mihenk taşı olan biricik babacağım, bu dünyadan ve ellerimin arasından kayıp gitti.
Benim ben olmamı sağlayan, hayatım boyunca, ruhunun güzelliğine imrendiğim ve örnek alacağım bir dev, bir anda göçüp gitti.
Babacığım, bu albümü sana dinletemedim, ama biliyorum beni hep duyacaksın. Bu albümü sana ithaf ediyorum.
O çok sevdiğin “ Ne bu Neşe” şarkısını sadece senin için söyleyeceğim, gülen gözlerin ve temiz kalbini her saniyesinde anarak.
HER ZAMAN KALBiMiN EN GÜZEL YERiNDE OLACAKSIN. RAHAT UYU BABACIĞIM.

SERDAR ORTAÇ
--spoiler--
babasının cenazesine çoğu dostları katılmamış:
görsel
şarkı sözlerinin anlamsızlığıyla tanınan , mankenlerle görülen pop şarkıcısı.
bunlar bu ülkede sanattan uzak olduğu ölçüde sevilen pek çok sanatçıdan(!) birisidir.
yazın geç gelme sebebidir. bu adam beste yapmadığı zaman yaz gelmiyor resmen arkadaş.
mustafa ce ce li calacula cambırleyli cab cup diye albüm çıkarsa para kazanır.
alem çıkaracağı şarkıyı, albümü bekliyor. siz ne derseniz deyin. adamı büyük bir kitle bekliyor, dinliyor.
sol frame'de görünce yeni bir albüm veya şarkı çıkarttığını sandığım sanatçı.

gerçekten çok kaliteli. *
ahmet kaya'ya salça olmak gafletinde bulunmuş sanatçı bozuntusu. gördüğümde , duyduğumda aklıma kurbağa geliyor ayrıca.
(bkz: yazın geldiğini anlamak)
öldüğünde kıymeti bilinecek sanatçı. desem de inanmayınız.
ahmet kaya'ya yaptığından sonra nefretimi kazanmış şarkıcı bozuntusu. asla sanatçı değildir herkes şarkıcı olabilir ama herkes sanatçı olamaz. ırkçı insan, nefretimi anlatmaya kelime bulamıyorum. inşallah bir gün o da bu ülkeden uzaklaştırılır ve bir daha dönemez.
Türkiye'de milliyetçiyim diyen çok kişisinden daha milliyetçi olan bana göre büyük besteci.
az önce radyoda yeni parçalarından birine denk geldiğim şarkıcımsı. parçanın yarısına kadar dinledim ve tepki aynen şöyle oldu.

'geçen senekilerin aynısı.'
ne müzikte bir değişiklik var,ne kliplerde,ne dansında ki koreografi de,ne sözlerde.
her yıl aynı müziğe farklı söz yazan korsan şarkıcı.
bu adamı göklere çıkaran zihniyetten tiksiniyorum.
Another brick in the wall şarkısına kendine has üslubuyla ağzına yüzüne vermiş değersiz bi arkadaşımızdır. Keşke dinlemez olaydım o yorumu yıllardır dinleyemiyorum şarkıyı bunun yüzünden.
serdar ortaç bana göre türkçe müziğin babasıdır çünkü yıllardır anasını sikiyor.
Yeni 2012 albümü yapmıştır, Fazla sevmediğim bir sanatçıdır.
prezervatif kullanmamanın zararlarının en büyük örneklerinden biri.