bugün

inanılarak söyleniyorsa geri kalan her şeyden daha değerli olan cümle.
kesinlikle harika ve anlam yüklü bir kelime. karşıdaki insana verilen önemi çok iyi anlatıyor...
Arasıra düşmüyor değil aklıma
Yabancı kadınların sıcaklığı
Ama Allah bilir ya, ne saklıyayım
Yanında ihtiyarlamak istiyorum...
dizeleriyle anlatmıştır bu durumu turgut uyar.
nazım hikmet'in "senden önce ölmak isterim" şiiri kadar güzel şiirdir.
seninle ne zaman sevişmek isteyecegimi bilmiyorum, o yüzden sürekli yanımda olmanı istiyorum, demenin kibarcası.
ultra sevgi gösterisidir. ancak şöyledir ki; gençken söylenen bu cümle, ilerde ''ulan nerden dedim ben bunu'' diye geri tepebilir.
bol bol sevdiğim insana sarfettiğim cümle.
Bir aşkın son cümlesini alıp,
Şiirimin ilk dizesi yapıyorum;
'Buraya kadarmış, üzgünüm'...

Ve şiirimin son dizesi oluyor,
Bir aşkın ilk cümlesi;
'Seninle yaşlanmak istiyorum'.
sevgiliye güzel bir evlilik teklifi cümlesi olablir. *
yalan külliyen yalan.
sevdiğiniz tarafından, samimi olarak söyleniyorsa can verilecek cümle.
sevilen kişiden duymak istenendir.
--spoiler--
her günüm seninle geçsin
o, güneşe en yakın
kimsenin varamayacağı bir dağbaşında
uçsuz bucaksız uzak denizlerde
insan ayağı değmemiş ormanlarda
uzaklarda, en uzaklarda
o, gemilerin uğramadığı limanlarda
ışığım ol, alınyazım ol benim
--spoiler--
soylenmesi en zor cumlelerden biridir, zira bunu cumle agızdan cıktı mı ben aska degil sana asıgım demektir, askın alevi sonsede tutkusu bitse de sen yanımda oldugun surece her seye katlanırım, yuzunde ki kırısklıga sacındaki beyazlara asık olurum demektir, herseyine ortak olmak, hayatıma ortak etmek demektir.eger gercekten tum bunları istediginiz biri varsa hayatınızda gercek olur ya da olmaz kimse bilemez soyleyin o anın mutlulugunu, huzurunu ve gercek sevgiyi sevdiginizle paylasın bu herseye deger.
- seninle yaslanmak istiyorum naide aşkım , belim agridi.
- tüh allah belani.
erkeklerin sevgililerine sıkça söylediği yalanlardan biridir.
(bkz: külliyen yalan)
"onunla" genç kalacağını bilmeyen kişi söylemi.
Gülben Ergen'in 'uçacaksın' adlı şarkısında geçen bir cümledir.

Senle yaşamak istiyorum
Senle yaşlanmak istiyorum
Söz veriyorum aşkım sana
Pişman olmayacaksın
aşkın en güzel temennisi. birbirini öyle ak saçlı ve kırış kırış bir parkta yürüyüş yaparken hayal edebilen ve bunu düşündüğünde mutlu olan çiftten bahtiyarı yok.

murathan mungan bir ayrılığı anlatırken şöyle bir cümle kurdurur sevgilisine yaşlandığımı görmeyeceksin!. bu, fevkalade hazin bir cümledir.

oysa artık pek çokları bu kabulle başlıyorlar ilişkilerine ve hatta böylesini makbul buluyorlar. böylece kendilerini hiçbir şey için mesul hissetmeden, bağlanmanın riskini üstlenmek zorunda kalmadan gündelik ilişkiler kuruyorlar. emek harcamadıkları için vazgeçmeleri kolay oluyor. bir bedenden diğerine pıt diye geçiyorlar. "aşkım", "hayatım, "canım" gibi sözler ayağa düşüyor. "sevmek" anlamından eksiliyor. ama bir yandan da içteki boşluk dolmamacasına büyüyor.

halbuki birini gelecekte de yanında hayal etmek ondan illa bir gelecek ummak demek değil. öyle taşıması ağır bir yük hiç değil. nihayetinde niyet edersin, akıbet tutmayabilir. fakat yeter ki niyet bu olsun. o zaman sadece yatak arkadaşı değil, aynı zamanda yol arkadaşı da olabilirsiniz birbirinize.
http://www.youtube.com/watch?v=Dc26ntUuArE&list=PLbxL9Ha86TEy3MM2xUfELCEgp6nG80CCo
Can Yücel' in dizeleri olduğu iddia edilen şiirdir. Hangi şairin olursa olsun çok güzel.....
insanın içini ısıtan can yücel şiiri...artık bunların yarısını dahi sevdiğine söylediğinde korkup kaçmasına neden olur. en kısa yoldan kaybedersin.

öyle sevmelisin ki beni, bu yazdiklarim korkutmamali seni. tebessümler açtirmali yüzünde.
bir gün bu hayati birakip giderken, sadece mutluluk olmali yüzümüzde....
birbirimizi sevmenin gururu olmali "herseyde"!....
güzel bir evlilik teklifi olabilecek cümledir.
doğrusu şudur; şimdilik seninle yaşlanmak istiyorum ama bu yarın başkasıyla yaşlanmak istemeyeceğim anlamına gelmez. gerçekçi olun.