bugün

bir şeyi birisine öğretirken size söylediğinde apışıp kalmanıza neden olan, bir anlığına: "bana, 'seni s.kerim mi?' demek istedi" diye, düşünmemize neden olan söz öbeğidir.
(bkz: senin guttugun koyun kadar ben coban optum)
akıl öğretmeye kalkan ve cahil cesareti ne sahip kişilere söylenebilecek güzel bir söz öneğidir.
-çok bilmişlik yapma g.t lafının mecazi karşılığıdır.
(bkz: senin sikistigin yerde ben cenabet geziyordum)
doğrusu senin koyun gütmüşlüğün kadar benim çoban zikmişliğim var'dır. ''sen ne anlan raam biz bu işlerin piriyiz'' mesajı vermeye çalışılırken söylenebilir.
"bırak bu ayakları..." diye başlayıp gerisi uyaklı bi şekilde bitirilebilecek bi cümle ile cevap verilebilir.
üstünlük taslamak amacıyla kullanılan nadide söz öbeğidir. Özellikle askerde komutanlar tarafından kullanılır. TAkdire şayandır.
"çobanı siktiğin yerde koyun mu kalır amına koyayım" cümlesiyle karşılık verilesi cümle.
cevaben "ibnemisin lan koyunalara da mı meyil ettin sonra?" diyerek aciz laflar edilebilir.
"senin güttüğün koyun kadar benim siktiğim çoban var" şeklinde kullanımı da mevcut olan etkili deyiş.
ben koyunu dağda bide kurbanlık çadırlarında görüyorum abi. görmediğim her yerde çoban skiyorsa bu kişinin çılgın fantazileri varmış.
- senin koyun görmediğin yerde biz çoban sikiyorduk sülocum.
+ lan a.cık, çoban köğeğini ben şey yapmayaydım orada, sen bok sikerdin o çobanı.
- hönkkk!!!
*
bu versiyonun en kralı "senin sikiştiğin yerde biz cenabet geziyorduk" olan söz..
'senin ata binmişliğin kadar benim jokey s*kmişliğim var' lafıyla paralel , böbürlenme sözüdür. kimi yere o kadar güzel oturur ki üzerine laf söylenmez.

(bkz: senin gittiğin yolların asfaltını biz döktük)
(bkz: sen koyun güderken biz çobak sikiyorduk) * *
-senin guttugun koyun kadar coban becerdim ben.

+ben hiç koyun gütmedim ki...

-ben de onu diyorum işte.
kuru gürültüdür.

gerdek gecesinde karısının belini kıran çobanı düşününce, bu işin lafla olmayacağını ve çobanın bu iddialı sözü söyleyeni güde güde becereceği söyleyebiliriz.

kalabalıkta yapılan artistliğin tenhada özrü kabul olmaz.
doğrusu "senin güttüğün koyun kadar benim siktiğim çoban var"dır.
bunu söyleyenin erkek olma ihtimali % 99.9 ise, bu kişinin gay olduğunu belirten söz öbeğidr.
çoban fantezisi olan kişi beyanıtıdır.
çobanları üzen beyanattır.
çobanların kötü alet olduğu beyanattır.
homoseksüel ilişkiye pis bir örnektir.
bugün köyde gördüğüm kız çoban gibiyse siktikleri, saygı duyarım.
tehditkar bir tavırla, sen kimsin lan benim yanımda der gibi, kendisini hayat okulunda tecrübe hocası sanan tiplerdir.