bugün

sevmenin kalple değil, beyinle alakası bulunduğunu bilen birinin gırgır için sevgilisine söyleyebileceği cümle. bu espri bir tübitak kitabında vardı.
- seni tüm beynimle seviyorum osman
+ bende bundan korkuyordum ayşe
- neden osman
+ sende beyin yokki ayşe.
- seni tüm beynimle seviyorum obezsu!
- o zaman ben sana değil beynine vereyim berkecan?
- hömm...
sevmek aşk derecesine varmışsa söyleyene inanmamızı gerektirecek söz. zira aşık olan insan, geçici bir süre beynini devre dışı bırakmıştır.
beynine bir, sana iki zaten denilesi durumdur.
beyninin mücerred düşünme gücü buysa, beynin ve dolayısıyla sevgin bu kadarcıksa istemiyorum lan o sevgiyi, diye cevaplanmasını önerdiğimiz nükte bozuntusu.
kalbime bir hancer sapladın sözünü beyniyle seven kişi tarafından söylemi
(bkz: kafamı s kti)
herhalde bütün hayatı matematik denklemleri ile dolu olan insanların sevdiceklerine söyleyecekleri sözdür... unutmayalım ki, romantizm kalbini dinleyen duygusal insanların tekelinde değildir... *
mantık evliliğine yatkın kişinin sözleridir.

+ seni tüm beynimle seviyorum nalan
- yani?
+ yanisi ilişkimiz mantık temelleri üzerine oturmakta.
- ?%&#!
her sabah "günaydın aşkım" diyerek sevgilisine yalan söyleyen partnerin telaffuz ettiği cümle. çünkü sevgi, beyinle yapıldığında çıkar amaçlıdır.

oysaki bir partner "seni bütün kalbimle seviyorum" dese işte gerçek aşk böyle vûku bulmuş olur. bunu söyleyen partnerin ağzına "günaydın aşkım" demek ise inanılmaz yakışır.
mantıklı bir cümledir. ulan emreden kalp mi beyin mi bir kere. oradan kendini ele veriyor.