bugün

Dünyadaki en değerli cümlelerden birisidir. Asla küçümsenmemesi gerekir. Genelde sevgiliye anne ve babadan daha çok söylenir. Cümleyi abartarak sürekli kullanmak yerine az ve özel zamanlarda kullanmak cümlenin değerini arttırır.
duyunca korkmaya başladığım cümle.afallıyorum lan resmen.. hayatım film şeridi gibi geçiyor gözümün önünden..
"seni seviyorum(!)"[bir inanabilseniz/inandırabilseniz!]

küçümsenmesi gereken cümledir, üzerine hatta defalarca vurulması gereken. bu kelimenin maalesef sevgiyle alakalsı kalmamıştır; ifade ettiği göstergelerin de kimilerinin ağzında yalapşap olması ile ağır anlamlar almıştır; korkutan, küstüren, ciddiyete bağlatan cümledir[şair cümlesidir!]; altından kalkması ağırdır, kolay söylenir ama her zaman duyulmaz!

"seniseviyorum"[tek cümle!]

tek cümledir; bütünleşmişliği ifade eder! iki varlığın bir olması anlamındadır, tıpkı platon'un şölen'inde ifade edilen her iki varlığı tek bir bünyede taşıyan erdişi gibi! bir anlamda kadını küçülten bir mantığa dayandığı gibi öteanlamda onu tanrısal bir düzleme oturtan[pierrot 'un Garance tiyatrodaki aşkıdır][unutmayın sevilen her varlık tanrılığa yakındır ve her tanrının gizli bir yanı vardır sevilebilmek için]

"seviyorum seni "[yitirilmiş!]

kişiselliği öne çıkaran bir cümledir; sen'in üstün anlamlarını temellendirir. aşka konu olan objelerden birinin varoluşunun hiç bir zaman onaylanmayacağını anlatır; birisi yalancı-vardır; ötekisi varolmak ister, lakin kaçan her zaman bu oynu öteleyendir ki bilinmez birinin varoluşu ötekinin varolmamasına bağlıdır!

"xxx" seni-seviyorum..[

seni seviyorum'un biricik yükselme biçimi onu sert söylemek ona bir önadın açılımını vermektir["ariadne seni seviyorum" der dyonisos-Roland Barthes]

]..seni seviyorum..[ (sözlükdışı!)

kendinden başka göndergesi yoktur belki, bir uç duruma yapışır, gerçektir gerçekleştiricidir.

seni seviyorum[kusursuz!]

Melek olsa kanadı çarpar...

Seni seviyorum[Görüntü].

Werther charlotte'nin Albert'e aldandığını bilir, gerçekte bulanık bir biçimde acı çeker bundan; ama "Albert onun ince beline sarılınca bütün bedeninde bir ürperti dolaşır".. Albert onu benden çalıyor der gözlerindeki görüntü...

Seni Seviyorum[noktasız]

nokta almaz virgül alır en fazlası yarım nefes soluklanır...
Son zamanlarda nispeten fazlaca kullanıyorum! ve üzülüyorum ne yalan söyleyim.
cümlelerin en güzeli olduğu halde, son zamanlarda içi boşaltılıp anlamsız bir ses öbeği haline getirilmiş duygu tanımlaması.
(bkz: seni seviyorum cümlesinin anlamsızlaşma süreci/#7058665)
çok fazla kullanıldığı taktirde gelecekte birgün karşınızdakini inandıramayacağınız duygunuzdur. çok nadir kullanılması gerekir.
çok söylendiğinde kadın kişisinde;

- ufff ya sıkıyorsun beni, boğuyorsun. böyle sık söyleyince bir anlamı kalmıyor.

az söylendiğinde;

- sen artık beni sevmiyorsun, soğuk davranıyorsun. seni seviyorum'u bile artık çok nadir söylüyorsun.

tepkileri alınabilir.

ilişkinin sürmesi sabrınızın ne kadar kuvvetli olduğuna göre değişir.
her zaman söylendiğinde değerini belli bir süre sonra yitiren cümle.
öyle anlarda söylenmeli ki , ne sen beklemelisin ,ne de o. Anlamını harbiden anlatabilmeli ağzından çıktığı an. Gözleri büyümeli söyleyenin de , bu söze maruz kalanın da. Belinden omuzlarına doğru bir karınca sürüsü ayaklarını batıra batıra ilerliyormuşçasına bir irkilmeye yol açmalı beden de.
içten gelerek söyleniyorsa eğer en güzel iltifattır sevdiğine. *
çok anlamlı bir cümledir. ancak günümüzde anlamını yitirmiştir.
bazen size söylendiğinde eski duyguları hissetmiyorsanız acı verir. o seni çok seviyordur sen ise onu çok iyi biri olduğu için...
söylemesi kolay taşıması zor bir cümledir. son zamanlarda ağızlara sakız olmuştur.
-Seni nedensizce seviyorum ben.
-Seni nedensizce seviyorum.
-Seni beni acıttığın için seviyorum.
-Seni gülerken gözlerini kıstığın için seviyorum.
-Seni yarınım olduğun için seviyorum.
-Seni bugünüm olmadığın için seviyorum.
-Seni beni üzdüğün için seviyorum.
-Seni hep seveceğim için seviyorum.
-Seni farklı olduğun için seviyorum.
-Seni herkesle aynı duygulara sahip olduğun için seviyorum.
-Seni beni farklı kıldığın için seviyorum.
-Seni beni güçlendirdiğin için seviyorum.
-Seni beni görmediğin için seviyorum.
-Seni seni görmediğim için seviyorum.
-Seni bulamadan yitirdğim eşya gibi gördüğüm için seviyorum.
-Seni beni bıraktığın için seviyorum.
-Seni gözyaşlarımı görmediğin için seviyorum.
-Seni sana inanmadığım için seviyorum.
-Seni her gün biraz daha hayallerine yaklaştığın için seviyorum.
-Seni bir gün göreceğime inandığım için seviyorum.
-Seni her şeyi piç gibi ortada bıraktığın için seviyorum.
-Seni herşeyden fazla olan bitmez tükenmez gücün olduğu için seviyorum.
-Seni anahtarı çok uzaklara fırlattığın için seviyorum.
-Bilmiyorum ama seni nedensizce seviyorum.
sevdiğiniz insanı kaybetmenize neden olacak, çağımızda en hoyratça kullanılıp içi boşaltılan söz.
söylemekten ve duymaktan bıkılmayacak cümledir.
iki dudağının arasından çıkan en güzel, en anlamlı kelime en anlamlanacak kişiye sölediğinde..
Bir büyüdür o, aşkın büyüsüdür..
ilk kez bunu söyleyeceğinizde zorlanırsınız, sesiniz bir farklıdır, yüreğiniz bir farklı.. Kan-ter içinde kalırsınız, sesiniz boğuktur bazen ise çıkmaz. Bir kaç defa yeltenirsiniz söylemek için ama söyleyemezsiniz. Bağıra bağıra söylemek istersiniz halbuki, dünyaya haykırmak istersiniz aşkınızı..
ve o gün gelir.. Bütün cesaretinizi toplarsınız ve eğilirsiniz kulağına.. Yine az çıkar sesiniz, boğuktur biraz.. Sadece onun ve sizin duyabileceğiniz kadar, hatta siz bile duyamazsınız belki..
' SENi SEViYORUM.. ' dersiniz, dünyanın en güzel ve en anlamlı kişisine..
(bkz: ruhreceli)*
anlamı çok değerli olan ve herkezin söylememesi gereken cümledir!
yıllar akıp gidiyor su gibi.. ömür bitiyor, yaşlanıyoruz.. kadınlar görüyorum çok güzel.. sen yoksun ama ben yine de SENi SEViYORUM..
dünya gerçeklerini anlamaya yarayan laf. %90 mutsuzluk getiren söz.
artık hiçbir anlamı olmayan herkesin diline pelesenk olmuş söz.
söz öbekilğinden çıkıp davranışlarla ifade edilirse tadından yenmeyecek durum.
çok söyledikçe anlamını yitiren söz öbeği. siz siz olun sevgilinize çok söylemeyin bu sözü, çünkü bir yerden sonra doyuyor bu lafa ve anlamsız geliyor ona. az söyleyin ne o bıksın ne de sonra söylediğinizde karşılıksız kalsın.
kimi zaman duyuramadıklarımızdan olabiliyor, hem de delicesine severken.