bugün

tecavüzün son raddesi. ne yaptın be sezen abla ?
ciddi ciddi adamın a*ına koyan şarkıdır.

hatırlamayacaktım, yemin ederim sana. aklımdan bile geçirmeyecektim seni. ana avrat sövdüm "bir daha düşünürsen onu senin a... koyarım" dedim aynanın karşısında kaç kez kendime.. ama araya sezen girdi;
"seni kimler aldı, kimler öpüyor şimdi..."

tamam uydurdum bunu, zaten cesaret edemem bu şarkıyı dinlemeye. hatta az önce yazdığım üç beş kelimesi bile cinayet sebebi, kaç beyin hücresi infilak etti yine kim bilir.... neyse, kısacası yine oturmuş gecenin bir yarısı mal mal seni düşünmekteyim. aklımı dağıtmak için saçma salak parçalar açıyorum. az önce bir komedi filmi izleyeyim dedim, iki salak çarpıştı, kızın elindeki kitaplar düştü, eğildiler kafaları çarpıştı, komikti falan... sonra sevgili oldular işte, bilmiyorum çok dokundu bana, sonunu merak etmeden kapattım. içimden de bir sürü de küfür ettim; -ohh ne iyi ettim. "ulan komedi filmi bu, illa aşka mı bağlayacaksınız, yaramız var, gocunuyoruz..." gibi şeyler işte..
kalkıp bir çay koyayım en iyisi, müsadenle. geliyorum hemen.
sen böyle olmamaya devam et, iyi böyle, hiç bozma istifini. arayayım sorayayım, döneyim falan deme.

kaçak çay, bir sürü şeyi kaçırıyor diye adı kaçak çay olmalı. ne bileyim böyle illegalmiş gibi geliyor insana, sanırım; sıkılmışlık, yorgunluk, özlem vs. bir çok şeyi kaçırıyor. bazen de tam tersi oluyor nedense. ters etki yaratıyor. çok içince de uykuyu kaçırıyor, bir de fazla demli olunca. bak tavsiye ederim, kaçak çaydan asla şaşma, yanına bir de muratti azure yaktın mı, dünya o an senindir.
bak ne diyeceğim, geçen gün birini gördüm, galiba o da seni görmüştü, bunu onun gözlerinde gördüm, ama o bunu görmedi. geçti gitti yanımdan.. yabancının tekiydi, çarşıda yürüyordum, öyle kafamdan uydurdum yani, gerçekle bir alakası yok, ama olabilir de, neden olmasın?
tamam seninle ilgili bir şey demeyeceğim. her şeyi sana bağlıyorum, elimde değil kusura bakma. neyse, bu sabah bizim pederle tartıştım biraz, aslında biraz da kafam ona bozuk. eskiler işte, kendileri gibi olsun istiyorlar yeni nesiller. oysa zamanında kendileri de böyle değildiler. biliyorlar ama öğrenmek istemiyorlar nedense, halbuki açsan albümü; ispanyol paça pantolonlar, geniş yakalı gömlekler, göğüslerdeki kıllar tarla gibi meydanda falan, böyle artistik şekiller.. bizde mi öyle olacağız acaba, kim bilir belki. Oysa herkes demiştir "ben çocuklarıma böyle yapmayacağım" lafını kendi kendine, umarım sözümüzde dururuz. hah bu arada olursa bir çocuğum, ona senin ismini vereceğim, tabi senden sonra olursa... görüyorsun değil mi? laf döndü dolaştı yine sana geldi...
ne saçmalıyorum ben böyle,
ulan o şarkıyı dinledim, dinledim a... koyayım! dinledim!
ben seni böyle severken,
üstelik daha unutmamışken,
"seni kimler aldı, kimler öpüyor şimdi?"
papyonun çok sağlam coveri vardır. rampa da iyidir bu konuda devam edinizdir.
toygar ışıklıdan dinleyince daha bir dağıtan şarkıdır. dinlerken bir bir anılar canlanıyor gözümde. evet adam, bu şarkıyı söylemiştik birbirimize bakarak, gülümseyerek, olacakları, biteceğimizi önceden tahmin ederek. şimdi acısını yaşasam da sadece güzeldi be adam. sen güzeldin, biz güzeldik. şimdi o omuzda kim yatıyor, o yanağı kim okşuyor, o dudakları kim öpüyor bilmesem de gözümdeki hatıralarda ben varım yanında. yanyanayız, birbirimizi hiç kandırmamışız gibi, onca saçmalık yaşanmamış ve bütün parçalarımızı toplayıp hayatlarımızdan çıkmamışız gibi...
bir insanın ayrılık sonrası kendine yapacağı en büyük eziyet.
sezen aksu'nun kendi hikayesini bilerek ve "hakikaten bu sözlerde ne söylemiş?" denilerek dinlenildiğinde adama daha da batan şarkıdır, can törpüsüdür.
Alan kişiyi yolda gördükten sonra hayatının fon müziği olarak bi süre çalan şarkı.
'ellerin izi var' kelimelerine sıra geldiğinde gözyaşlarına boğan şarkıdır bazen.
cok guzel bi sezen aksu sarkisidir.aklıma geldi dinliyim simdi bari.
tüyleri diken diken eder.
insanın göğsünden girip sırtından çıkan şarkı.
Şarkı o kadar güçlüdür ki altı sene önce çekip giden sevgiliyi arama isteği uyandırır. Ama yapmayın. Aramayın. Şarkının gazına gelip üzüldüğünüzle kalmayın.
Kimler öpüyor seni diye devam eden söylem.
gerçekten sevdiyseniz ve o gittiğinde bile hala ölesiye seviyorsanız, gözlerinizden iki damla yaş akıtan muhteşem parça. allah kimseyi sevdiğinden ayırmasın. acısını bilen bilir.
koray avcı'nın yorumu ile ruhunuza dokunan şarkı.

https://www.youtube.com/watch?v=-gtOtVTzOuQ

deli gözlerin, gelir aklıma,
gülüşün, öpüşün, iç çekişin gelir.
"kimler öpüyor seni" diye devam eder, mazoşist bünyeler tarafından hunharca dinlenir.
Yapmayınız, hayat devam ediyor.
"bana hiç hitap etmesin" denilen parçadır. ama hayatın vicdanı yok işte.
Kimse almadı. O yüzden evdeyim zaten şu an.
mahalle arasında ''kim götürüyor seni'' diyerek devamı getirilen şarkı.
dudağında dilinde ellerin izi olsada gel.

o kütahya diyenin amk ya. bilerek mi yapıyonuz arka arkaya lan!!
Arka sokaklar dizisinde zeynep karakterinin öldüğü bölüm çalan romantik bir şarkı.
şuan dinlenesi sezen aksu şarkısı.

Seni kimler aldı kimler öpüyor seni
Dudağında dilinde
Ellerin izi var...
Günün erken saatlerinde dinlenilmemesi gereken şarkıdır.

Bir anda dünyam silkildi.

Sabah sabah tüm yaşam enerjim sıfırlandı lan*
yiğit kirazcı nın gene harcanacağı dizi.
seni kimler aldı?
sonra neden bıraktılar?
neden her yediğin kazıktan sonra soluğu benim kapımda alıyorsun?
bıkmadın mı kovulmaktan, onursuzluğunla övünmekten?
Hiçbir şeyim ol istemem.
Lütfen bir daha gelme.
Kimler öpüyor seni' diye devam eden Sezen şarkısıdır.