bugün

fethullah kardeşimiz gibi duygusal ve hassas bir bünyeye sahip olup, onun gibi sık sık ağlayan şakirtonun, kendisini ağlatan bireyi, cemaat abisine edeceği şikayet vasıtasıyla hizaya getirmeyi amaçlaması ve bizzat bu şikayeti yapacağını kendisini ağlatana söylemesi durumudur ve bunu yapan şakirttir.
muhtemelen hayal ürünü olan şakirttir.
(bkz: yalancıyı siksinler mi)
(bkz: yalancıyı dilenci)
(bkz: şakirtlerdeki benzer savunma anlayışı)
(bkz: cemaatini ayrı abini ayrı).
üniversite 2. sınıftayız, cemaatte kalıyoruz o zamanlar; bir tane de abimiz var mübarek melek sanki.
gece geç saatlerde kafa bir arkadaşlar pleysıteyşından çıkmış eve yollanmaktayız, karşıda 3 tane piç bize doğru gelmekteler, omzumda bir omuz darbesi hissettim, döndüm arkama "hoop birader az yavaş ol" deyu nidalandım, o yavşak da durur mu "senin ananı bacını" dedi girdi, tabi kan beyne sıçradı giriştik, dayak attık dayak yedik, ayrıldık eve gittik.
halimizi gören "abi" ne oldu falan dedi anlattık. (bu yavşağın dediği gibi olsun hadi, şikayet ettik.)
o melek abi onları değil bizi hizaya getirdi bir güzel.
biz dedi muhabbet erleriyiz, öyle bir omuz darbesiyle sarsılacak olsaydık çıkmazdık bu yola, öyle bir omuz darbesiyle öfkelenecek olsak durmazdık bu evlerde.
omuz atana gülümsemedir bizim şiarımız, biz böyle yolun yolundayız.

sonradan cemaat bizim cemaatimiz olarak kalmadı ama o "abi" hep abimiz oldu.

evet yaptık şikayetimizi ve geldik hizamıza, böyle yavşaklar çıkacaktır yani siktiredin kulak asmayın.

edit medit: şu alttaki süper zeka arkadaşımızın iddia ettiği gibi dalga geçmiyorum, iftira atmıyorum tamamen gerçektir.
--spoiler--
biz dedi muhabbet erleriyiz, öyle bir omuz darbesiyle sarsılacak olsaydık çıkmazdık bu yola, öyle bir omuz darbesiyle öfkelenecek olsak durmazdık bu evlerde.
omuz atana gülümsemedir bizim şiarımız, biz böyle yolun yolundayız.
--spoiler--
yalan atıldığı, alay edildiği ne kadar açık değil mi? bir arkadaşım da cemaatçilerin ultrasonu günah olduğu için kullanmadığını sanıyordu. bu yüzden ölmüşmüş dershanedeki hocanın çocuğu.. ee insaf. bir bok bilmediğiniz belli. anlamadığınız nedir?( ben cemaatten değilim bu arada. sempatizan da değilim ama..) bu ülkede sizin anladığınız manada bulabileceğiniz en çağdaş, dindar grup bunlar. milliyetçi, devletçi faşizm( yani kemalizm) gibi meb yolu ile bürokrasi otoritesi ile de yayılmıyor düşünceler. demokrasi koşulları içerisinde. sen de yay düşüncelerini, özgür ortam olsun. entelektüel tartışma. ancak sizdeki problem ezberlediğiniz şeyleri havalı gördüğünüz için( üretim araçlarının kollektifleştirilmesi, lafından orgazm olan çok komünist tanıdım. hepsi ergendir, yaş farketmez. havalı mı değil mi buna bakarlar.)başka tür entelektüel birikimler, kültürler, disiplinler olduğunu anlayamamanız.
(bkz: bir de selam söyle)