*
artık 2 kişiden biri oy verdi muhabbeti yapmayın. kim verdiyse verdi. eskiye mazi s.kilmişe gazi derler.
not: akpli değilim
hemen açıklık getiriyorum :

Aynı patikadan geçmişiz biz,
Aynı yalaktan su içmişiz biz,
Yazımız bir kışımız bir
Aynı ağılın malıyız biz..
Kavallar bir zurnalar bir
Hep beraber dinleriz biz.
Has bahçemiz meramız bir..
Aynı bağın otuyuz biz...
Haydi bi daha bi daha bi daha
Hep beraber meeeeeee' leyeliim...
Üfle kavala, bi daha bi daha
Hem otlar hem dinleriz biz...
Sen söyle heeep dinleriz biz...
içlerinde benim de bulunduğum yirmi milyon türkiye cumhuriyeti vatandaşı.
Mahçup edit: Mayıs 2013 itibariyle benim için bitmiştir. daha da oy vermem.
apollonist insanların oy vermesi ile onlara cahil demeye hakkın yok birader. Hangi partiye oy verseydi cahil olmucaktı? böle bir mantık olamaz.
bulmak kolaydır. facebook'ta ki anketlerde yüz yılın Türk lideri yazıp Mustafa Kemal ATATÜRK'ten sonra gelen recep tayyip erdoğanı oylayan insanlardır kendileri. yada bir gününüzü topluma taşıma araçlarında geçirip "haydi bidaha" olarak çalan telefonların sahipleri.
(bkz: recep tayyip erdoğanı peygamber sanan insanlar)
çocuk mantığıyla kolayca cevaplanabilecek mesele .

- sen verdin di mi?
+ yok olum. ne vercem?
- yemin et.
+ yemin etmek günah olum.
- bulduk bulduk. gelin.
"illuminati vermiştir abi." denilecek soru.
papaz kaçtı oynuyormuş gibi herkesin şüpheli şüpheli birbirine bakmasına yol açacak sorudur. ortamı gerer.
uşak verdi.
araştırma sonu yine ergenekon ve şike soruşturmasına kadar uzayacak olan sorudur.
Birkaç yıl önce sorulabilecek soru olabilirdi fakat şuan böyle bir soru sormak manasız. Çünkü herkes ben verdim diyecektir.
(bkz: cevapsız sorular)

(bkz: ben bilmem beyim bilir)
2 kişiden birisi evet diyormuş abi, ben demedim.(gözler deşici bakışlarla konuşulan kişiye yöneltilir.)
aynısı sınava giren her 2 kişiden birisi üniversiteli oldu cümlesinde de yaşanır. abi ben üniversiteye girmedim bu yıl, e bizim memet de girmedi nasıl oluyor bu iş?
(bkz: yurdum insanından matematik dersleri)
bu sorunun cevabı uludağ sözlük trolleridir.
amerika verince biz de vermiş sayıldık.
izmir dışındaki insanlar. maalesef..
-ben verdim!
-hayır ben!
-hayır ben!
-...

(bkz: hababam sınıfı mantığı)
"her iki kişiden biri, bizden değildir."

-recep tayyip erdoğan-
her iki türk vatandaşından biri.
her iki ölüden biri.
herkesin isteklerini bir şekilde gerçekleştiren bir partiye ister istemez herkesin oy vermek istemesi ama bunu bir yandan da saklamaya çalışmasıdır. herkes bencil davranmaktadır ve kendi arzularına hizmet eden bir partiyi iktidara getirmek ister. hoşuna gitmeyen durumlar yaşandığında da sövebilmek istediği için de oy verdiğini söylemez çünkü ülkemizde oy verdiğin parti futbol takımın gibidir. hata da yapsa sonuna kadar arkasında durmak zorundasındır(!)

bazen bir tanım birilerinin hoşuna gitmediğinde doğru bir tanım yaptığını anlarsın. farkındalık hiç bir zaman insanın yüzünü güldürmez.
Her iki ölüden ikisi.
melekler verdi.

evet aziz dostlarım kendi gözlerimle gördüm. son genel seçimde afyon sandıklı'da sandık başkanıydım. saatler 16:00 ya yaklaşıyordu. ben dahil bütün seçim görevlileri "bitse de gitsek" modundaydık. işte tam o esnada koridordan gelen seslerle irkildik:
-lebbeyk allahümme lebbeyk.
sesleri arasında iyi giyimli yüzlerce melek ellerinde oy pusulaları olduğu halde sandıklara koştular. daha doğrusu uçtular. sanki ellerimiz kollarımız bağlanmıştı, kimse onlara engel olamıyordu. işin kötüsü hangi oyun meleklere ait olduğunu da sandıklar açılınca anlamadık.
ta ki akşam seçim sonuçları açıklanıncaya dek.

not: bu ve benzeri hikayeleri sandık başkanları derneği afyon şubesinde bir çok arkadaşımdan da duydum. bir kaç ateist arkadaş islamla tanıştı bu arada ki bu konumuz değil aslında. evet dostlar durum budur. ilahi bir şey bir nevi birşey yapamazsın. tıpkı çanakkalede, anafartalarda olduğu gibi melekler yardıma koşmuştu.
kim verdiyse verdi önemli olan oy veripte saklayanların bir daha vermemesi.

bir daha oy vermesin biz önceden de vermemiş sayarız.