internet ortamında iki gencin tartışmasında doğulu arkadaşın söylediği sözdür.

"ben sana türk tarihini oku derim. Tabi burda batnin gobegnde rahatca yan gelip yatmak güzeldir...ylarca oralarda nasl katliamlar oldu sen nerdn bileceksin seyhler dervisler nasl asldi sen nerdn bileceksin. Wan g6lúne dere yatagndan su gbi kanin aktgni sen nerdn bileceksin... Sen rahat ol ben túrk tarihinin dogusunuda seyrinide cok iyi biliyorum.ama sen fasistlikten öteye gdemezsin cunku kapasite meselesi.oysa koçgri katliamini, agri katliamini,gelyé zila katliamini ve en önemlisi 80'li ylarin dogu ve guneydoguda yaplan sayhizca faili mechul cinayetleri nerdn bileceksin... Iste butun bunlar artk bu halki bu olaylara zorladi oysa 600 yllk osmanli tarihnde bna birtane isyan soyleyebilirmisn hayr yok cunku hosgoru we saygi wardi kardeslik wardi...okul acilnca yuregn warsa tartisrzda dusun...

ewet ben kürdüm ama bu ülkeyi inan ugrunda canimi werecek kadarda cok sewiyorum.kücük bir olayi ne kadar cok büyütün ordan oraya paylasmlar falan kurtldu barstan wazgectiler sen bunlari yapnca...empati...tek tavsiye...bu arada bölünmeye bende karsym..zaten gucsuz bir ulkeyiz bolunurse 12 saa surmez ykils...

tahminen bu ülkede kac milyon kurt war 20 de dunya uzernde 35 de peki sen bna dunya uzerinde bu denli kalabalk olan we devleti olmayan bir millet söyleyebilirmisin .bunlarn hepsi bir oyun empeyalist guclerin oyunu biz iki halkta piyonuz.bebek katili öcalan sözüne gelince serbest kalmalimi kurt halki ewet diyo cunku ataturk turk halki icin neyse kurtler icin öcelan o konumda bunu degistiremezsin...serbest kalsa bu millet 2 haftaya unur neden mi? Biz öyle mal bir milletiz ki genel olrak turk kurt fark etmez biz ulu hakanimiza 200 yldr söwuyoruz daha anlamadk sultanimzdaki fikir inceligni bu onun yaninda dewede kulak kalr benim icin... Ulu hakan kim dersen arastr..."

birde üzerine arkadaşımıza bilgisizsin demiş. bir şey bildiğini zanneden cahil kadar korkmamışımdır kimseden. osmanlı zamanında yaklaşık 30 tane kürt ayaklanması olmuştur.
kürdün, kürt kapasitesi ile yaptığı savunmalarında ana maddelerden biridir bu.

"sen botide yaşirsin bilmirsin"

gittik orayı da gördük, aynı ilkel kabile davranışlarını istanbul, ankara, izmir, bursa gibi batı illerinde de görebilirsiniz. Batıda yaşamak ülkenin diğer coğrafyalarındaki sosyal olaylardan habersiz olmak değildir. gel gelelim anlatamazsınız çünkü kürt bilinci anlamasına izin vermez.

Osmanlı döneminde kürt isyanlarının olmayışını söylemesi ise bildiği tarihi bilmemesinden kaynaklıdır. Bu ülkede 20 milyon kürt varlığı ise büyük palavradır. Siz ülke kuracak ve yönetecek kapasiteye hiçbir zaman sahip olmadınız ki? 10 tane kürdü 1 odaya kapat sabaha 5 tanesini ölü bulursun. Aynı maymun psikolojisi gibi, muza saldıran içgüdülerle saldırırlar hem birbirlerine hemde diğerlerine.