bugün

Bir öğretmen, bir anne, siyasi ideolojinize uygun olsun ya da olmasın bir siyasetçinin hanımefendi eşidir.

Başta bir insan, sonra da bir kadın olarak, hanımefendiyle ilgili yapılan tüm nahoş tanımları ve benzetmeleri şiddetle kınıyorum!
insanları sadece dış görünüşüne göre yargılayan sığırları gün yüzüne çıkartmış kişidir.
Onurlu, şerefli, mutevazi bi öğretmendir.

Lütfen insanları tiplerine göre yargılamayın çok iyi bir insandır.

Ellerinden öperim sevgili semiha hocam.
Bir hanımefendidir.

ideolojisini beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz, bu ülkede Başbakanlık yapmış bir siyasetçinin, hanım hanımcık eşidir.
Nice hadsizlere, fiziksel özelliklerinden dem vurarak nezaketsizlik edenlere yanıt bile vermeyen asalete sahiptir.

Not: chp' liyim.
Bir melania trumpa bakın, bir de bu pazarcı teyze kılıklı köylü karısına.
Uluslararası anlamda temsil ve itibar kaybı denen bir şey var.
(#32534008).
Altına yıldızlı imzamı atarım.
south park'ta rol almıştır.

http://i1.ytimg.com/vi/JPA9bKz2meI/maxresdefault.jpg
resmi ziyaret adı altında eşiyle birlikte avrupaya götürülmesi, türk toplumunu temsil anlamında bir trajikomedi olup abesle iştigaldir.
dış görünüşüyle dalga geçenlerin ta amına koyim, ama arkadaş bu hanımefendinin görgüsüne ne desek az.

ayağa kalkıp selam bile almaya eriniyor. ayıptır.

sen türkiye cumhuriyeti başbakanının eşisin, gözler önündesin, protokoldesin. önünden koca koca devlet adamları geçiyor, tüm bakanlar kurulu ayakta, cumhurbaşkanı ayakta, cumhurbaşkanının eşi ayakta, meclis başkanının eşi ayakta ama sen oturuyorsun. olmazz.
insanların dış görünüşüyle dalga geçmek.

Yaz tatili nasıl gidiyor çocuklar, eğleniyormusunuz?
Yaptığınız yorumlar adamlığa sığmaz her kim olursa olsun insanların dış görünüşüyle dalga geçip eğlenen insanlar çok ayıp ediyorlar.
Utanmıyor mu insanlar başkalarının dış görünüşüyle dalga geçmeye.Siyasetini bende beğenmiyorum ama dış görünüşü kendi seçmiyor sonuçta.Önce kendinize bakın.
Kaç gündür bu kadını birine benzetiyorum ama çıkartamıyorum en son sağolsun bir arkadaşım hissime tercüman oldu.

"Hala" tipli kadın, dedi.

Nasıl yani dedim.

Lan bildiğin hala yok mu? Babamızın bacısı olan. Adeta hepimizin halası dedi.

Hayal et dedi. Hani şimdi dese ki akşam babangili de al bize çaya gel her bişe var dese zerre yadırgamam.
sabah akşam ''saçı boyalı laikçi teyze'' başlıklarında yaşlı başlı kadınların giyim kuşamı ve yaşam tarzıyla dalga geçen akp seçmeninin duyar kasmasına neden olan kadın.

işte bu akplilerin insanlığı da, ahlakı da bu seviyededir. tayyip millete ''kız mıdır kadın mıdır bilemem'' diye mitinglerde sövüyorken hiçbir zaman tepki göstermediler. şimdi kastıkları duyar sadece aptallıklarının güzel bir dışavurumu.
toplum olarak eleştiri nedir neden yapılırı bilmediğimizi bir kere daha kanıtlamış kadın.
dış görünümüne yönelik saldırıları kınıyor, beyinden ve ahlaktan seveplenemeyenlere ve onların güzellik algılarına bir şaplak atıyorum.
http://yenisoluk.com/wp-c...4%B1ld%C4%B1r%C4%B1m.jpeg

http://pixel.nymag.com/im...e-dinner.w750.h560.2x.jpg

ikisi de first lady.

yorum sizin.
türk kadınını simgelemeyez.

ayrıca gariban falan demişler, 28 tane şirketi var bunların. bu ablanın da evde 100 kilo altını vardır. yani otobüse binerken bisss diyen teyze değil. otobüsü 10 km uzaktan görmüş bile değil.
Görüsünüz ne olursa olsun bir insanin dis görünüsünden dolayi kücümseyemezsiniz.en başta first lady kelimesi bize ait bir kavram degil zaten. Insanlari belli kaliplara sokmaya calismayin.
Kendisini ve partisini zerre sevmesem de Binali Yıldırım Erzincan'lilar icin memleketine sahip cikmis, kalkindirmis bir siyasetcidir. Esinin görünüsü degil kendisinin yaptigi isler önemli olmalı.eleştireceksek kendisini eleştirmeliyiz.bu yüzden siyasetin içinde bulunmayan kadınları siyasete alet etmeyin.
Bıktık bu Anadolu kadını safsatasından...

Kadınların zorla sokulduğu görüntü hiçbir medeniyette örf , adet olamaz...

Her makama erişebilmek için bir yeterlilik gerekir , yetmiyorsa zorlamayacaksın.

iki satır konuşsun bakalım , ne biliyor ?

Bir Anadolu kadını kadarsa o makamlarda işi ne ?

Anadolu kadını dediğiniz bir profil ise kocasına bakar , yemek yapar , çocuk yapar...
Bir kendisi anne zaten, kalabalık güruhlara yuhlatılanlar, çocuklarını petri kabında yetiştirmişti.
Annelik çocuk doğurmak mıdır? Yoksa anaç, koruyucu, sevgi dolu olmak mıdır?
Bu kadar kepazeliğin yaşandığı bir ortamda, sessizliği korumak, susmak, eşlik etmek annelik midir?
Bir makam uğruna ya rab, kaç kişilik profilini düşürüyor.
Anadolu kadını, anadolu kadını gibi içini boşalttığınız bir tekrarla bizden biri algısı oluşturuluyor.
Bu rant düzeninin ortağı olan hiç kimse bizden değil. Siz de biz de biliyoruz ki, ne şehitler, ne yoksulluk, ne intihar etmiş atanamayan öğretmenler, ne cinnet getirip kendini intihar eden polisler, ne polis tarafından öldürülen üniversite öğrencileri, ne tecavüz edilen 10 aylık bebekler, ne kocası tarafından öldürülen kadınlar, ne umutsuz bırakılmış gençler, ne yerin magmasında cinayete kurban gitmiş maden işçileri, ne yaşama alanlarını bitirmiş hesler, ne tüm vatandaşın ortak olduğu peşkeş çekilmiş kamu arazileri ve işletmeleri... bu insanların umrunda değil o yüzdek anne anne deyip anne kavramını boşaltmayın.
(bkz: yeni övdüm de geldim)
Asıl çirkinliklik, körelen kalplerinizdedir.
Güzellik kavramı ne zamandandır dış görünüşte aranır oldu? Ne zamandan insanlar kendi seçimleri dışında sahip olduklarından yargılanmaya başlandı?
Makyajı bir süre sonra maskeye dönüşenler, yüzü sivilceden hamburger ekmeği haline gelenler kalkıp da eleştiri yapmıyor mu, gel de çıldırma.
Binali askerlik arkadaşınız mı beyler bayanlar.
Binali değil yüzali ve hatta onali .karısı da haram yiyici ve doğurucudur.
Allah da semiha yildirim'i 100 kilo yaratmadi bence. Kendini bu hale getiren kendisi.ayrica bi fotograf var binali arkadaslariyla yemek yiyor bu kadin da tek basina baska masada yiyor. Yemek yeme adabi bile olmayan bi adamdan basbakan,kocasi tarafindan dislanilmayi mazur goren bir kadindan first lady olamaz.
insanın yaradılış özellikleriyle alay etme m e k,
"Yaradılanı hoş gördük,
yaradandan ötürü diyen", 800 yıllık yunus emre geleneğimiz değil miydi?

Semiha Hanım, bir başbakanın eşidir. Başbakanı, istediğimiz gibi eleştirir, yerer, dalga geçer, yerden yere vurabiliriz.

Semiha hanım, politikacı değildir. Onu, görünümü dolayısıyla alaya almayı bırakalım, eleştirme hakkımız bile yoktur.

kendisinden izin almadan kullandığım için beni mazur göreceğini umduğum, Sözlüğümüzün sayın yazarı forevergreencrocodiles'in yazdıklarıyla bitiriyorum:

"biz ne ara bu kadar terbiyemizi yitirdik, ne oldu da ahlaki değerlerimizi unutur olduk?
bir kez dahi akp ye oy vermedim. ancak, hiç bu kadar edep dışı eleştiri de yapmadım."