bugün

1. ruh hastası olmak
2. feodal düzenin devamını temenni etmek
3. terörizme sempati beslemek
4. çocuk katliamlarından rahatsız olmamak
5. masum insanları öldürülmesini kendi çıkarların için desteklemek
6. ufacık çocuklarını hayatlarını hayallerini karanlığa gömmek
7. faşist olmak
8. anti demokrat olmak
9. şekilci olmak
10. akp'li omak
1- şiddet yanlısı olmak
2- uyuşturucu bağımlılığı
3- eğitimsizlik
4- faşist olmak
5- terörist olmak
6- iyi molotof kullanabilmek
7- bölücü olmak
8- münafıklık
9- zerdüşt vs. olmak
10-marksist-leninist vs olmak
11-....
10 tane falan sayamam belki ama iki tanesini söyleyebilirim:

1-recep tayyip erdoğan
2-ekmeleddin ihsanoğlu
esprili ve sempatik olması.
tek nedeni vardir oda orospu çocuğu olmaktır.
Olmayan nedenlerdir. Zira bu adam bölücü pkk'lıdır.
kürt olmanız yeterli. adam bedava eşek dağıtacakmış koşun Oylarınızı verin hadi bakim küçük piçler.
Orospu çocuğu olmak
orospu evladi olmak
orospunun dogurdugu olmak
orospu siçmigi olmak
orospunun artıgi olmak
yırtık prezervatif mahsulu olmak
anal seks ürünü olmak
piç olmak
Gayri meşru çocuk olmak
orta malinin oğlanı olmak.
rte ve ekmel olmaması yeterli nedendir.
müthiş duyarcı ve über özgürlükçü olması.

halkların ortak adayı sıfatını(hangi halklardan aldıysa artık) taşıyor olması.

ne kadar etnik, endemik unsur varsa biliyor ve haklarını savunuyor olması. (yersen)

şiddete karşı olması ve pkk'nın silah unsurundan vazgeçmesi gerektiğini belirtmesi. (yersen2)

türk'e (ulus olarak) dair ne kadar değer varsa saldırıp kürt'e (milliyet olarak) dair ne kadar değer varsa yüceltmesi. (ara sıcak)

tatlı, şirin, sempatik bir şive sahibi olması. (buradaki şive aslında ağız olacaktı ama yanlış anlaşılır deyü şive olarak, bile bile yanlış anlamda kullandım.)

sırrı süreyya gibi yüce devrimci, ulu sosyalist, "daş yok mu daş" kıvamı bir ağır abiyle arkadaş olması. (işte buna ben de tavım)

liberallerle gönül birliği yapıp, sağda solda devrimcilik ayakları yapması. (yov bu solcular size ne etti)

"radikal demokrasi" çığırtısıyla kendisinden olmayan herkesi faşizan ilan eden bir partinin adayı olması. (ulusocuu, dorbecii, foşisstt kemolisstlerr siziii)

gazzeye yağan bombaların müsebbiplerinden kürdistan aslan payını kapmasına mütevellit "gazzede, rojavada katliam varrr" deyü haykırması.

vs

vs.

sebep çok. selo'ya yağsın oylar.

o değil de; selo diye reisicumhur mu olur amk. selo'da iş olsaydı ragga oktay yolunu bulurdu.
vatan haini olmak x 10.
türk olan kimse bu adama oy vermez elbette. ama şöyle bir durum da var. demirtaş, pkk yanlısı olmasaydı, hareketleri bölücülüğe yönelik olmasaydı söyledikleri yüzünden ülkenin büyük bir kesiminin oyunu alırdı.

yani bana kızacak, laf edecekler vardır belki de adamın söyledikleri, sordukları çok mantıklı şeyler. arkasında terör örgütü olduğundan da daha fazla cesur. ben daha duymadım tayyip'in ağzından bu adamlara bir laf. varsa yoksa kılıçdaroğlu, bahçeli... neden? sor bakayım kendine nedenini.
1 pkk terör örgütünü desteklemek
2 bu ülkeyi bölmek istemek
3 asla bu ülkeyi sevmemesi
4 şeref yoksunu olması
5 vatan haini olması
6 @17 ye katılıyorum
8 9 10 ve daha fazlası için @5 ve @3 e bakabilir siniz.