bugün

hemen hemen her mahallede 3-5 tane bulunan yeğen'dir. övünme sebebidir.
(bkz: mafyaya özenmek)
(bkz: hakan peker)
(bkz: zafer peker) * *
peker açıkalın adam bırak soyadı,direk isimden yiğeni.
kıdem.
evet kesinlikle bir kıdem. hayatını gayri meşru işlere adamış, bir olay olsa da boy göstersek dusturunu benimsemiş kimseler için son derece önemli.
yani bir insanın sedat peker'in yeğeni olabilmesi için illa kan bağı olması şart değildir. bir şekilde onu görmüş, aynı ortamda bulunmuş, aynı ortamla bulunan bir insan ile bu konu hakkında konuşmuş olmak yeterlidir.
vakti zamanında gazetelere boy boy ilan vererek ''kim benim adımı kullanıyorsa benim tanıdığım değildir.'' diyerek. akraba işi kıyak geçilmesini istemiyorsa. yeğeni olan kişilerin husrana uğrayacağı * övünme sebebi.
(bkz: ben tony soprano nun yeğeniyim)
her lisede 4-5 tane bulunabilecek insan tipidir.
mematidir..
türkiye'de her üç kişiden birisidir. *
yurdum gerizekalılıklarından bir tanesidir.

Ayrıcalıklı olmayı, itibar görmeyi pek bir seven ve damarlarında doğuştan kahraman kanı taşıyan gerizekalı yurdum insanının etrafındakilere hava atma yöntemidir.
(bkz: türkiye deki gerizekalılıklar)
Kavgalarda karşı tarafın gözünü korkutabilir misiniz bilmem ama kendi gözünüzün şişmesini önleyemezseniz o kesin.
daha önce tanık olduğum insan modeli. amcasını herşeyden çok seven. sırf onun izinden gitmek için okulda binbir sükseyle gezen kız... herkes ondan korkar. herkes o konuşunca susar. o zamanlar ki benim ortaokul çağlarım. peker in en revaçta olduğu zamanlar. hey gidi günler tey... (amcasının cana yakın, sevimli, espirili hatta onun ağzından söylüyorum "melek gibi insan" olduğunu söyler dururdu.) dillerine dolanan bir laf vardır bunların (yeğenlerinin): paramla satın alırım seni. gene de iyi anlaşırdık ya o da ayrı. *
liselerde görünen mafya özentisi insanların kurduğu cümledir. "sedat peker benim dayım oğlum"
hep dayı olur nasılsa biriside çıkıp amcam demez.
adamda ne bacı varmış yav tavşan gibi.
sedat peker'e olan hayranlığın bir göstergesidir.
bazen bu hayranlıklar gereksiz olabiliyor...
bende sedat peker'e hayranlık duymama rağmen bunu söylüyorum çünkü haklıyım...

işte en saçma yeride şurasıdır;
Türkiye çapında yaklasık 1300000 yegeni,800000 amcaoglu,130000 kankası oldgunu tahmin ettiğim mafioso.Zira her kavgada geçer bu replik "ben sedat peker'in yegeniyim hüleeen annzı sktirtecem"
bugunlerde kavgada standart geyiktir.
yaklaşık 283 tanesiyle tanıştığım enteresan bir ünvan.
(bkz: sedat peker ördeği)
çatlının da yiğeni olabilir ertesi gün ben onun yalancısıyım..
manyak bir dayısı ya da amcası vardır.
umarım toplumda götünü oraya buraya yaslayarak arka yapmaya çalışan sefillere gönderme yapıyordur bu isimle dediğim yazardır, hoşgelmiştir...
(#7783849)yardırmıştır.tebrikler!
umarım gönderme yapıyordur tırstım ha.Senin entry'nin altına entry girilmez yazısı çıkıyo abi napıyım.
(#7880886)entrysiyle gece gece kopmamı sağlayan yazardır. *