bugün

seçtiğine ve seçeçeğine bin pişman olmaktır.seçmeli dersi gano yu yükseltecem diye alırsın ama sonuç facia ile sonuçlanır.
kingde "dedi ve yedi" denilen olaydır. misal, son ikiyi siz söylersiniz, 3-4 dakika sonra bi bakmışsınız, 360 puan cepte.
sadece çok yetenekli insanların yapabileceği sanatsal bir olaydır. her yiğidin harcı değildir. madem kalacaksındır niye seçiyorsundur, madem seçmişindir neden kalıyorsundur, anlat bakalımdır.
birde zorla sectirilen secmeli dersler vardir. insanin ten rengi, saci, gozu, boyu vb.. ozelliklerine gore; sen muzik, sen resim, sen beden, sen hede vs.. durumlarda zorla ogretmenler tarafindan yapilabilir.
"kardeşim ben seçmedim zorla siz verdiniz. madem zorla verdiniz geçirin bari" dedirten abuk olay.hayır abukluk kalan öğrencide değil onu bırakan zihniyettedir.*
yapılan seçimin yanlış olduğunu gösterir
(bkz: önemli olan katılmaktır)
tamamen hocasına bağlıdır hele ki sosyal seçmeli bir ders ise...
Sectiysen vermeni gerektiren, verincede bir daha secemeyecegin ders tipi. OneNightShot yani !
bir sonraki dönemde değiştirerek halledebileceğiniz sorun
kritik bünyeler için yürütücü hoca'nın insafıyla alakalı bir olaydır, birkaç puanla da olsa geçme ümidiyle şapa oturmaktır. **
(bkz: secmeli dersi birakmak)*
(bkz: şirketler muhasebesi)
çevre ekonomisi adı kolay geçmesi de kolaydır dediğim ama vizeden 15gibi komik bir puan alarak şoke eden sonra finalde de 150 sayfacık yerden sınav yapan hocamız bir çok kişiyi bırakmasıyla hay ben bu dersiinnn taaaa.......... *
yaz sıcağında okula geldiğine mi yanarsın yoksa o dersi senin yerine seçen hocayı mı ararsın dedirten olaydır.
vallahi ders vergi hukukuysa, yaz okulunda ve ilk defa alınmışsa, dönem içinde millete gelen kek hoca yerine doğan şenyüz derse gelmişse başa gelmesi kaçınılmaz olan olaydır...
bir kaç sene önce binbir hevesle koşarak gittiğim vakıf bank atm'sinden beni atatürk resimli yeşil gözyaşlarıyla ellerim boş boş geri döndüren hadisedir. ben ne biliiim zıçtığımın* derslerinin de başbakanlık bursunu etkilediğini***. türk dili ve inkılap tarihine sevgilerimi yolluyorum.
almış olduğum bursların elimden uçup gitmesine sebep olan vicdansız ders. offf offf. yani anlayın. bir de bunu alttan vermesi var çekilir çile değil yani... politika ve hemşirelik yaktın beni.
(bkz: gecip gecmeyecegini secememek)
Kredisiz olması ve genelde uygunsuz saatlere konuldugundan pek gidilmek istenmeyen ve bu nedenle hersene yeniden secilerek alınan dersdir.Son sınıfa kadar o dersten gecmek pek akıldan geçirilmez.1.sınıfta beden egitimi dersini sosyal secmeli ders olarak alırken beden hocasının dersi gecin kurtulun yoksa gecen senerlde mezun olacak arkadaslar için sırf bu ders için yaz okulu açmıştık uyarısna aldırmıyarak son seneye bıraktıgım ders
alınan ders "çince" ise pek bir muhtemel olaydır. şekil olsun diye alınan dersten dönem uzar haberiniz olmaz, aman diyim.
genellikle öğrencilerin istedikleri dersi seçememelerinden dolayı yaşanacak olaydır.
bazı bölümlerde gayet doğal olan olaydır.bu dersin sadece adı seçmelidir,ama seçilen dersin yerine başka seçmeli ders verilir.yani sonuçta benim seçmediğim seçmeli ders dönüp dolaşıp benim seçmeli dersim olmuş oluyor.seçmediğim seçmeli dersten de kalarak bu dersi seçmediğim halde almak zorunda kaldığım için ne biçim seçmeli lan bu diyesim geliyor.
okula kayıt olmayı geciktirip, kayıt olduğunuzda ise bütün kolay seçmeli derslerin seçildiğini gördükten sonra kol gibi dersleri almanız durumunda başınıza gelmesi muhtemel hadise. * * *
bilinçsiz ders seçimi ve kendini bilmezlik..

(bkz: kendi kazdığı kuyuya düşmek)
(bkz: kendi ossurugunda bogulmak)