bugün

Star Trek* dizisinde, Atılgan gemisinin ışınlanma odası sorumlusu. 2009'da çekilmesi muhtelemel olan Star Trek filminde Simon Pegg tarafından canlandırılması uygun görüşmüştür.
(bkz: ışınla bizi scotty)

star trek uzay yolu isimli filmde kaptan kirk'ün dilimize soktuğu deyim olmuştur.
Bi taksi uygulamasının motorlu olanı.
Tam 4 kere kullandım bunu. Acil işim olduğunda, trafiğe takılmak istemediğim zaman mobil uygulamasına girip çağırıyorum motoru gelip kapımdan alıyor ve istediğim yere götürüyor. Mükemmel bir olay bence. Arabayla 1-1.5 saate gideceğim yere bununla 15-20 dakikada gidiyorum.
Arabayı otoparka bırak, park yeri ara vs derdi de yok.
istanbul trafiğine güzel çözüm olmuş. Yapanı kutluyorum.

Uygulamayı yükleyip 10 tl kazanmak isteyenler için promosyon kodu veriyorum;

Yavuz3841
uygulamayla tanıştıktan sonra hayatımdan uber'i ve benim için o ana kadar tek yolculuk seçeneğim olan korsan taksi kültürünü çıkardım. kızlara göre olmadığını dile getirmişsiniz ama ''motor'' dediler diyede 2 tekerlekli küçük bir şey gelmiyor dhdhjhjf araba gibi olananına bile binmisliğim var resmen. velhasıl günde 3-4 kez kullanıyorum işe mişe giderken. baya ucuz sudan ucuz abi biz ticarilerde korsanlarda bile ''sikiliyormuşuz''.

Ayrıca güzel bir detay vereyim efenim;
kimsenin geçim sıkıntısının öznesi değilsin, ek gelir ya da keyif için birileriyle yolculuk paylaşıyor gibisin.

kısacası güzel uygulama kullanın kullandırtın.
uber gibi bu da yasak.

görsel

http://www.hurriyet.com.t...m_campaign=gundem_xmlfeed
Bundan yaklaşık 67 gün önce oldukça övdüğüm ama talep arttıktan sonra yaptıkları zam ile beraber beni hayal kırıklığına uğratan uygulama. Eskiden scotty ile 22-23 tl arası geldiğim yola (aynı güzargahtan) gelmeme rağmen 39₺ ödedim. Korsan taksi ile yollarımı tekrar birleştiriyorum. Üzgünüm Scotty!
istanbulda ortaya çıkan motosiklet ile yolcu taşıma platformu. Uber gibi akıllı telefona yüklenen scotty uygulaması aracılığı ile motosikleti ayağınıza çağıryorsunuz. O an bulunduğunuz konumunuzu ve gideceğiniz lokasyonu uygulamadan seçiyorsunuz. Daha sonra comfort ve eco olmak üzere iki grup motosiklet var bunlardan size uygun olanı seçiyorsunuz. Bu iki grupta fark şöyle comfort olan motosikletler 250 cc ve üstü daha konforlu ve hızlılar , eko olanlar ise 250 cc ve daha yavaş ve daha az konforlu olan motosikletler. her ikisinin de açılış ücretleri aynı yani 5 TL ama eco olanların km si 1.5 TL comfort olanların ise km ücreti 2 TL. Lokasyon seçimlerini yaptıktan sonra gideceğiniz yere yaklaşık kaç TL ye gideceğinizi görebiliyorsunuz herşey şeffaf ve net yani. Yaklaşık 1-5 dakika sonra bir motosikletli yanınıza geliyor sizin telefonunuza gelen 4 rakamlı pin kodunu kendi telefonundaki scotty uygulamasına giriyor . size bir kask veriyor hava durumuna göre yağmurluk ve dizlik de verebiliyor. Gideceğiniz yere trafiğe takılmadan kısa sürede ulaşıyorsunuz. Taksiden kesinlikle daha ucuz ancak daha önemlisi size zaman kazandırıyor. Bence scotty yöneticileri zamanı kazandırdıklarını daha çok öne çıkarmalılar. Yolculuğu ister nakit ister kredi kartı ile ödeyebiliyorsunuz, sonrasında da sürücüye oy verip yorum yapabiliyorsunuz tabiki sürücü de sizin hakkınızda aynı işlemleri yapabiliyor.
bay sulu ile yakın teşriki mesai içinde çalışıyor olması gereken bir atılgan teknik personeli.
beam me up scotty!
scotty yapıp para kazanan var mı aramızda, para kazanılır mı bundan.
lüks scotty yapsak talep olur mu ?
Severek kullandığım uygulama! Yaşasın scotty!
görsel
Motor-taksi uygulaması.

Kesinlikle taksiden çok cok daha iyi bir seçim. Yalnız şu var ki; yavaşlar.
"Sen bi in hele, arkama geç ben kullanicam" diyesim geliyor her defasında.
Artık pahalıdır. Taksi fiyatıyla neredeyse aynı. Tek artısı zamandan kazanmak olmuştur. Acele işi olmayan için gereksizdir.
keşfetmemle sömürmem başlamıştır.
işlerim gereği zamanla yarışan birisiyim ben ve ulaşım için asla para söz konusu yapmıyorum.

pepsi ve vodafone indirimleri de bana bonusu oluyor çok memnunum dün de fazla alkol almıştım kadıköy-ataşehir yaptım 20 dk. sürdü.
sürücüleri de gayet efendi ve saygılı insanlardan oluşuyor.
keza uygulama da öyle ki bir sıkıntı olursa anında geri dönüş sağlıyorlar.
https://www.sikayetvar.com/ a şikeyet edin ki bu gibi kaytarıcılasrın ipliği pazara çıksın.