bugün

Başbakanın atama isteyen öğretmene verdiği cevaptır. Ne günlere geldik vay be !

--spoiler--
Açılış sırasında, bir öğretmen Başbakan Erdoğan'a 'Şubat'ta atama bekliyoruz' dedi, Başbakan Erdoğan da 'Kusura bakmayın, ne söylediysek o olur. Başkası olmaz' yanıtını verdi. Erdoğan, bunun üzerine 'Size oy yok' diyen kişiye 'O oy senin olsun. Al onu kendine sakla." dedi.
--spoiler--

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22401866.asp
benim yeterince koyunum var sana mı kaldım demek istemiştir sayın ulvi başbakan.
tayyip tipi terbiyesizlik örneği,

hakkını arayan vatandaşa karşı ilk vukuatı değil kendilerinin, sana oy verenler utansın ne diyelim.
bir ananı da al git hareketi daha. küfür niteliğindedir.
"biz ne dediysek o" demek sert bir üslup. bir başbakan böyle mi demeli? "atamalar yaz döneminde olacak eğitimde aksamaya neden olmamak için bunu tercih ediyoruz" demesi gerekmez mi, yani böyle bir yumuşak cevap vermeli.

"biz ne dediysek o olacak" demek, düşündürücü....

başbakanın öğretmenleri hiçe sayıp küçük düşürdüğü ilk söylem değil. "15 saat çalışan öğretmene diğer memurları yedirtmem" de demişti.

meb bakanı ömer dinçer. "atama bekleyen öğretmenler eminönünde yem bekleyen güvercinlere benziyor" da demişti.

spor bakanı heyecandan kendisine "müdürüm" diyen öğretmene "öğren de gel" de demişti...
bir kişinin oyunu takmayan, milyonların oyuna değer verir mi?
sorusunu akla getiren retee cümlesi.
Adama birşey söyleyince resmen trip atıyor lan. Kimse elştirmeyecek, herkes alkışlayacak sanki.
Türk milletinin iyiden iyiye başbakanın şamar oğlanı olduğunun göstergesidir.
haklı soru soran öğretmen gözaltına alınmış.korku imparatorluğu volume 2. dinime biraz da olsa bağlı bi insan olarak bu adamları lanetliyorum.bunlar müslümanız derler oğullarına gemicik alırlar kul hakkı işlerler.bunlar sadece keni düşüncelerini empoze etmek diğer düşünceleri yok etmek isterler.böyle insanlardır işte kamera karşısında müslüman arkasında her türlü iş var. (bkz: akp seçmenine sorulması gereken sorular)
Ananı da al git çıkışından sonraki en sert çıkıştır.
türkiye cumhuriyeti başbakanının atanamayan öğretmene sarfettiği sözlerdir.
"oy yok o zaman basbakanim" sozunu soyledikten sonra goz altina alinan ogretmene soylenen cumle.
yüz verirsen tayyipe gelir sıçar halıya.
tayyibin bombalarindan biridir. vatandasi ne kadar önemsedigini bir kez daha göstermistir!
bir öğretmenin basbakana laf atarak ogretmenlerin bu memleketteki curretlerini ve ne kadar çok sisirildigini gosterir.
bunu mu demek istediniz: (bkz: ananı da al git).
aynı öğretmen olaydan sonra gözaltına alınmıştır. yorum yok. konuşmayın oyarım işine alıştık zaten.
benim yeterince domalanım var sikiyorum, senin bir tek oyuna mı kaldım demek istemiştir.
devletin her meslek grubunu %100 istihdam etmesini beklemek komik bir beklenti daha komik olanı demokrasi ile yönetilen bir ülkede başbakanın seçmenine "o oy senin olsun" demesi.
bu millete, böyle başbakan müstehak.
(bkz: al aşkını soook sok gözüne gözüne)

al o oyu götüne sok demeye çekinmiş başbakan serzenişidir. adamın içinde patlıyor küfürler :(
halkın saflığını gösteren olaydır. demek ki millet bunun için oy veriyor. bu kadar fazla. görüş falan hikaye demek ki.
"bende çok var birazı size kalsın da oyun zevkli olsun. " diyen sokak çocuğu tabiridir.
başbakanın yaptığı patavatsızlıklardan biridir. biraz saygı duy bre adam, hiç utanman arlanman da mı yok? ne tersliyorsun, alttan al veya düzgün bi' cevap ver.
(bkz: o oy senin olsun)