bugün

Hani cevizdi, pekmezdi anlatırlar. günde bir avuç ye, iki avuç tükür falan. varsa bu konuda orjinal bilgileri olan yazarlar lütfen paylaşsınlar bu ilim irfan yuvasında.
hazır gıdalardan kaç kardeşim öcü görmüş gibi hem de.
tahıl, kuruyemiş, sebze, beyaz et ve süt ürünleri üst başlıklarında toplanan besinlerdir.
Süt yoğurt yumurta gün içinde şart, kesin.

Öncelikle sağlıklı yaşama geçmeye karar vermem 61kg görünce başladı, her sabah pastahane poğaçası simit falan şiştim yani, sağlıklı beslenmeye karar verdim, sağlıklı beslenme demek sağlıklı bir güzel kahvaltı demekmiş bunu anladım. Sabahları aç kalarak yada poğaça ile geçiştirmek yerine her sabah yumurta ceviz peynir salatalık domates ile güne başladım.

Sonrasında öğle veya akşam sebze vs protein ara öğün yoğurt meyve ayran falan eklersen tamamdır zaten, günde 1 saatte yürüyüş yap bir de hergün 1 fincan yeşilçay ekle günde en az 2,5 litre su al sana -10 kg ben yaptım oldu.

ilk defa şiştiğimi farkedip 61kg dan 51e güzel bir yol izledim kızlar. Sorularınız olursa burdayım.
Bol miktarda mentollu sigara. (bkz: kent)
Kaynana ve baldız.

Besin değiller evet. Hatta zehirliler bile.

Ama çabuk tüketilseleler ve tükenseler ne güzel olurdu.

Tipini ruhunu silktiklerim.
bal, yoğurt, zeytinyağı.
ejder meyveli smoothie.
Canım ne istiyorsa o tür yiyeceklerdir tabii ki.
ev yoğurdu, zeytinyağı, sarmısak, limon, peynirin üzerinde çörekotu, karabiber eklenmiş zerdeçal, doğal kuruyemişler, c vitamini içeren besinler.
Çiğ köfte, mangalda ekmek arası sucuk, rakının yanında balık şalgamda olacak.
En uzun ve sağlıklı yaşayanlar Akdeniz çevresidir. Akdeniz diyeti en güzeli. tabi yaşam ve çevre şartları da önemli.