bugün

birtakım insanların ki bunların geneli kaybedenler sınıfını teşkil ederler, durmadan yaptıkları eylemler bütününün küçük bir parçası. evet.

genellikle bir şeye karşı olan bu grup, genellikle karşı olmak için karşı olan bu grup bu varsayımı ağzına balçık etmiş durumda. ikide bir ikide bir ikide bir... mütemadiyen... ezber olmak kaydıyla..

olabilir efendim. soyabilirler, hiç gocunmadım. alınmadım. terlemedim. dolayısıyla, onları savunmak gibi bir niyetim de yok. savunma durumunda olsaydım eğer zaten onlar değil karşı taraf bu eylemi gerçekleştirmiş olurdu değil mi? umarım anladın bu tümceyi..

neyse.

peki sen naptın? başa gelebilmek için naptın ülkede sözümona herhangi bir sol parti yahut komünist olanı.. naptın bir söyle..

halktan nasıl oy almaya çalıştın bugüne kadar.. kendi yağımızla kavrulacaz, biz bize yeteriz, imf'yi
bafileyeyim, sanayiyi de, amerika'yı da, ab'yi de dedin. ve durdun. dedin durdun dedin durdun...

naptın? pespaye kılıklara girerek mitingler yaptın? mao dedin, che dedin, deniz dedin anlayacağın bu ülkeyle alakası olmayan ne kadar alafranga şey varsa söyledin. ulan ne anlasın bu kurtuluş savaşından çıkmış ezilen hlak che'den, marx'dan.. ne anlasın. napsın onları. büblo mu yapsın..

halk zaten kurtuluş savaşı yorgunluğunu 50 yıl üzerinden atamamış, sen tuttun bi de fakir fukara edebiyatı yaptın. hiç para konuşmadın, ekonomi demedin, ezilmiş halklarııııımmm diyerek milleti iyice soğuttun hayattan üstelik...

ne bir özgün, çağa uygun ekonomik program söyleminde bulundun, ne tabanı kucakladın, ne tavanı, ona burjuva dedin buna burjuva dedin sene 2009 şimdi de kenar mahallelerden geçmez oldun. çankaya'da ve etiler'e, nişantaş'ına gömüldün kaldın..

moderniz dedin bu halka, biz ilericiyiz, siz irticacısınız. halkçı geçinip halkı böyle soğuttun. sonra kömürle oy veriyor bu şerefsizlik dedin...

evet, mitingle, döviz hazırlamayla karın doysaydı belki olabilirdi dediğin..

zaten tüm siyasi sistemin içini boşaltığın onur, gurur, adalet edebiyatına bağlı...

evet böyle...

ancak bağırırsın işte şimdi.. ülkeyi soyuyorlaaaaaarr diye...

sen tüm hissi şeyleri soydun, sömürdün atatürk edebiyatıyla her şeyi yıllarca millet napsın şimdi....
tc kurulduğundan beri gerçekten bir sol iktidara gelmediğine göre ve ülkenin kasasının boş olduğu gerçeğine bakılınca doğrudur. gerçekten solu geçtim dsp ve chp bile tek başına gelemedi hiç... ne verdiniz ne istiyorsunuz?
kimi kesimler tarafından inkar edilmeden diğer kesimlere bok atılmak amaçlı kullanılmış başlıktır. soymadılar demeye bile güçleri yetmemiş demek ki.

(bkz: chp sol değil)
(bkz: bana sağ partiler ülkeyi soyuyor dedirtemezsiniz)

ayrıca

sağ partiler ülkeyi soymaktadır doğrudur. mesela 2 sağ parti örneği verelim ki ülkeyi nasıl soyduğu belli olsun.

anap- enflasyonun tavan yaptığı yüz liralardan milyon liralara geçişin başladığı dönem. ayrıca benim memurum işini bilir dönemidir. yani "siz rüşvet almayı iyi bilirsiniz." dönemidir. ayrıca 1988 yılında ABD'yi ziyaretinde Abd başkanı George Bush bu partinin başı hakkında "Bu adam, ABD'nin çıkarlarını bizden iyi savunuyor." demiştir. demek ki bu şahıs sadece soymuyor, aynı zamanda satıyordur da.

akp- 6 yıllık iktidarında ekmeğin fiyatını 6 kat artıran parti. 6 kat nedir arkadaş? duyan da başta inönü'nün chp'si var dışarda da 2. dünya savaşı var sanır.

doğalgaza %80 zam yapılmasına sebep olan partidir. şöyle ki doğalgaz dağıtıcısı firma doğalgaz zammının sebebini açıklamıştır. "bize borcu olanlardan para alamıyoruz." peki botaş firmasına en büyük borcu olan kim? i. melih gökçek. yani akp'nin haylaz çocuğu. sürrealist imamı. soymuyor mu akp?

başka bir örnek. bilindiği üzere akp insanlara kömür dağıtıyor. peki bu kömürü nereden alıyor? türkiye kömür işletmeleri'nden. peki kömür işletmeleri'ne ödemeyi akp mi yapıyor? tabii ki hayır. türkiye kömür işletmeleri'ne yapılan ödemeler vatandaşın vergisi sayesinde ödeniyor. hem kendine oy alacak hem de benim paramı çalarak kömür dağıtacak.

hırsızlık değil mi bunlar?
(bkz: sağ gösterip sol vurmak)
(bkz: diye addetmek)
ülke çatır çatır soyulurken, ülke yönetiminin, istisnasnalar hariç sağ partilerde olduğunu bile bile, ''sağ partiler, çalmaz'' demek abesle iştigaldir.
(bkz: unakitan yumurtalari)
(bkz: gemicik)
adnan menderesin inönünden tonlarca altın devralıp borç içinde bir ülke devretmesi,
1980 lerde anap hükümetlerinde hayali ihracatın , patlaması (halkı soyan bankerlere de hükümet müdahale etmedi, avantalarını almış olmalılar)
1990 dyp anap kolisyonlarında doğalgaz alımı başta olmak üzere yüce divanlık olan bakanlar (siyasi irade bu dönemde bankaların hortumlanmasına da müdahale etmedi avantalarını almış olmalılar)
refah partisi ve yandaşlarının camilerde bosna için topladığı paraların cebellezi edilmesi,
hazineden partilere verilen paranın iç edilmesi ve abdullah gülün bile mahkemede dosyası olması,
ak partinin her yatırımı kendi tarikat çevresindeki iş adamlarına kafasına göre rakamlarla vermesi toprakları bile babalar gibi satması.

vs vs vs gider. solcular o konularda çok beceriksizdir. sağcılarla boy ölçüşemezler.
solun da bir takım vukuatları olsa da sağcıların hırsızlığının yanında solunkiler devede kulak kalır. (iski yolsuzluğu)
ülke 1945 lerden beri genelde hep sağcılar tarafından yönetilmiş, açlık, sefalet, gelir dağılımı, suç oranı, cahillik, cühelalık, kıroluk da ortadadır. sağcıların hırsızlık konusunda sola bok atmaya hakkı yoktur. sağ eğilimli halkımız hak ettiği yönetimi seçmetedir.
sağ ve sol hiç değişmemiştir bu ülkede. erk kimin elindeyse o öttürmüştür borusunu. ama şu da bir gerçek ki sol partilere yeterince imkan tanınmamıştır bu ülkede. haliyle gördüğümüz mendebur siyasetçilerin çoğu sağ kökenlidir. ya da sağcı gibi görünenlerdir.
Başa gelen herkes ucundanda olsa soyar o fırsatı kimse tepmez(istisnalar kaideyi bozmaz).
osmanlıları hatırlarsak eğer sağ görüşlü bir yönetim karşımıza çıkarki bu yönetimin 700 seneye yakın gayet muntazam bir şekilde oldugunu anlarız cunku 700 sene nerdeeeee 70 80 sene nerde.particiliğin hayır getirmedigide ortada sağ sol diye ikiye ayrılması bile büyük bir hatadır buna içerde bölünme denir.olan olmustur hepsi düzelicektir kafa yormaya gerek yoktur.
(güzel günler göreceğiz).
sen kalk akp'ye sağ parti de bi' de yazı döşe.
1-) akp sağcı değil dinci bi' partidir.
2-) sol tek başına iktidar olmamıştır.
3-) atatürk edebiyatı nedir?
4-) (bkz: büblo)
(bkz: tansu çiller)
kişi düşüncesidir. bazısı öyle düşünebilir.
durum zannediyorum ki şundan kaynaklanıyor. seçime iki parti girdi gireli iktidarı elinde tutabilen bir sol olmadığı için sadece sağ partilerde hırsızlar olur zannediyor bazı kişiler. sol partilerde iktidara gelsin bi o zaman bakarız.