bugün

tarakla tanışmamış, saçını hiçbir zaman taramayan kişidir. erkekler zaten taramaya fazla gerek duymaz, kıvırcık saçlı bayanlar da saç taramaktan hoşlanmaz. hiçbir sebebi yokken saç taramayan insanlar da mevcuttur.
(bkz: ben bunu yaptım)
(bkz: mircea lucescu)
saçı kısa olan insandır sabah sabah onca iş arasında**** bir de saçla uğraşmaya ne gerek vardır?
taramadan elle de düzeltilebilen insandır.*
saçı kısa olan yada çok kıvırcık olan insanlardır.
saçları merinos kıvırcığı gibi olan insan.
saçlarının dagınık durmasının hoş bişey oldugunu sanan insandır.**
sacı rastalı olan insanların eylemidir sac taramamak. *
(bkz: can dündar)
saçını hiç taramadığı gibi hiç yıkamayan, saçını rasta havasına kavuşturmak için gün sayan insandır.
saclari s.kinde olmayan insandir
(bkz: oliver kahn)
saçları arapsaçı gibi karışık olduğu halde güzel olduğundan tarakla arası kötü olan kadındır.
el-sual: saçı nasıl keseyim abi?
el-cevap: sabah beni uğraştırmayacak şekilde.
en asil duyguların insanıdır. lakin sac var sac var. kimi sac taranmadığını belli etmez çok güzel durur kimisi de ben bakımsızım iğrencim kirliyim imajı verir. taramamaya karar vermeden önce iyice tahlil edilmesi gerekir.
saldım çayıra insanıdır. yağlanmadan uzak durması yeterli.
genelde kısa saçlı insandır. yani benim aga bu. siz dişli taraklarla kafa derinize işkence etmeye devam edin. ahaha. *
az saçı vardır. onuda tarakla mı harcasın? evet.
edip akbayram saçı olan insandır.

görsel
tarayacak bir saçının kalmaması doğal olarak bu işlemi devredışı bırakır (bkz: keltoş)
kendinden şekillidir.

şeklimi de yaptım, ben gidiyorum.
"saçım üç numara allah getirmesin nazara"

benimdir.
Dalgali, hafif uzun saçı olan, gayet çok saçı olan bir insandır. Benimdir amk hala da saç taramanin mantigini anlamadım.
imalattan şekillidir, sevmez jan janlı afilli saç modellerini, benim olduğum gibi sev tiplemesidir veya saçını taramaya erinen kepekten geçilmeyen tiptir.
yakından tanışıklığım olan insandır. duşa gir, ıslak saçı tepede topuz yap kısır döngüsünden vazgeçememekten ileri gelir. bu ara saçımı çözecek, 190 boylarında, uzun tarama saatlerine hoş sohbetiyle renk katacak birine ihtiyaç duyuyorum.
dalgalı saça sahip olabilir, elini tarak niyetine kullanır, hafiften süzer saçlarını.