bugün

kişinin kelaj akimini kaptirip kendini saclarini kazitmasi ile düstügü durumdur. cünkü kafa topatan kavunu gibi olmakta ve cevresinde ''aaa kel behzat geldi yapsana ulan cat cat kel behzat ehi ehi'' isteklerle kişi bunalir. hatta öyle bir kerteye gelir ki kişi kafasinda cinar yapraği gibi el izi ile dolasir. ammavelakin kişi genede bu eylemden bir zevk alir o ayri mesele.

--spoiler--
cat cat kel behzat yasasin kotuluk hehehehe
--spoiler--
özellikle 3' e falan vurdurunca saçı berberden çıktıktan sonra kulaklardan rüzgar geçince olunan pişmanlıktır.
''nasıl olsa kökü bende'' diyerek teselli olabileceğimiz durum..
britney spears'in su anda bulundugu durum. pisim pisman olmustur zannedersem. hatta bu tip kişiler için pismaniye tanimini kullanabiliriz.
(bkz: sakalı kestikten sonra pişman olmak)
normal şartlarda pişman olunmaması gereken olağan kırık alma hadiselerinin pişman edilme(!) * kısmı sevgiyle andığım kuaförler tarafından gerçekleştirilmektedir.
zira, kuaföre gifersiniz sadece uçlarından al dersiniz. ama sanki onu söyleyen siz değilmişsiniz gibi kuaför kafasına göre saçlarınıza kah makasla, kah jiletimsi bir aletle girer çıkar... adamın rahatlığından dediğinizi yapıyor olduğunu umsanız* da yan gözle * baktığınız ıslak zeminin yere dökülen saçlarınızdan** ıslak mı kuru mu olduğunu bile göremezsiniz.
kuaförle aynada göz göze gelmeye çalışma ve gözlerini yakaladığınız anda öldürücü bakışınızı atma çabaları da nafiledir. çünkü kasap kuaför saçınıza öyle bir girişmiştir ki etrafıyla iletişimini tamamen koparmıştır.
ve sonuç... tahmin etmek zor değil. ucundan accık diye gittiğiniz kuaförden "kuş" modunda çıkarsınız. edepsiz adamın aynayı saçınızın arkasına tutup yediği naneyi yılın modası gibi göstermeye çalışması da cabası...
saçınızı tararken daha da belirginleşen durumdur. bir bakmışsınız tarak öylece havada kalmış, siz daha yolu var sanarken... işte o an " ben ne yaptım!" denir.
eski halinden kat be kat guzel bile olsa insani bunalima iten durumdur. kestirirken bilirsin pisman olacagini, ama iste durter seytan, zaten ya depresyonun esigindesindir degisiklik olsun diye kestirirsin ya da kuaforun gazina gelirsin. makas bi kere degdi mi sacina kuafor agziyla kus tutsa yaranamaz. her halukarda yasanir bu pismanlik, tabi sadece kadinlar acisindan.. *
genelde kızların başına gelen pişmanlıktır. kızlar kendi istekleriyle saçlarını kestirmekte, sonra neden böyle yaptım diye düşünmektedirler.

erkeklerde ise durum tamamiyle farklıdır. saçlarını berbere emanet ederler ve artık her şey berberin parmakları ucundadır.
(bkz: nasil olsun deyip kafasina gore kesen berber)
iş ciddiye binince ulan bir yıl daha mı tecil ettirseydim diye düşünen torun eylemi.

(bkz: sir yes sir)
berberin iğrenç kesim tarzı sayesinde hissedilen duygudur.
eğitim fakültesi son sınıf öğrencisi olup staj zamanı gelen bir arkadaşımın pişmanlığını anımsatan entry aynen yazıyorum: ulan okulu mu bıraksaydık. *
eve gelip aynanın karşına geçip "am.na koymuşun saçın ibne berber" naraları atmanızı sağlar. peder bey yeni saçınızı görüp "adama dönmüşün, güzel olmuş" dese bile sizin içinize sinmemiştir bir kere. nedense suç berberdedir. kestirmeseydin sende dimi ama ? 1 haftaya kalmaz yeni saça alışılır, bir daha ki saç kesiminde o berbere gidilmez.
saç işinin ehlini bırak en azından kuaförlükten az biraz anlayan birine kestirildiğinde saçta köklü bir değişim yapılmadığı sürece 2-3 gün içinde şekillenir. ancak saçınızı teslim ettiğiniz kişi sözde kuaför esasen kasap ise şekillenmesi 6 ayınızı bile alabilir. istediğiniz saç uzun katlı falan ise tabi. kısa saçla idare edebilirseniz ne mutlu size.
sakalı kestirdikten sonra pişman olmanın yanında hiçbir şeydir.
her seferinde yaşanılan.
bir de istenildiği gibi kesilmemişse vurun üzümün dibine! havalar soğuk, bere takmakta fayda var. gvb
(bkz: artık çok geç)
(bkz: cuku kestirdikten sonra pisman olmak)
(bkz: muhasebeden hesabı kestirdikten sonra pişman olmak)
her kötü not alınan sınavdan sonra çok ders çalışıcam kararı gibi her saç kestirdikten sonra bi daha saçlarımı kkestirmiycem diyen kişidir. lakin uygulanmaz.
türlü hayallerle gidilen kuaförden tıpkı bir şebeğe benzeyerek çıkılınca başa gelen gayri ihtiyari durum.
her erkeğin saçını her kestirişinde hayatında en az bir kere yaşadığı pişmanlıktır.
Dişil bir varlıksan ağlamaya kadar yolu var.
her kestirdik den sonra olur 31 pişmanlığına çok benzer.