bugün

garip garip başlıkların beklenenden fazla ilgi çekmesi hatta sayfalarca yazı yazılabilmesi durumudur.
yazarlarimizin yas ortalamasi ile alakali olabilecek bir durumdur. belki de degildir.

(bkz: gerizekali baslik aciyorum ilgi cekiyorum)

sair burada "osuran birine" seslenmis.

osuran birine soylenecek sozler (17)
izahi anlatımla:
-yazar sözlüğe girer...
-önce kendi adına yeni bir şeyler girildi mi ona bakar
-sonra iyi kötü ne oylanmış...
-eğer ki maç varsa son durum...
-sonra sol frame bi bakış atar ki o da ne...
-atıyla frech kiss yapabilen ama yapmayan kovboy...
-"bu ne lan"... der
-altına ruh haline göre ya tersleyen ya da daha beter bi yazı yazar
-olay bitmez ama açıklama biter
(bkz: sözlükteki saçma sapan insanlar)
çok doğrudur. süper doğrudur. sözlükteki saçma sapan'lıklar hakkında bişiler yazabilmek "şey"e benziyor. o yüzden saçma sapan yazacağım.

ümit karan'ın geçen haftaki performansının, sayın cumhurbaşkanı abdullah gül'le beraber karışımını seyrettim geçen gün. ikisi de aynı durumdan şikayetçi, (burası büyük)sözlükteki saçma sapan başlıklar.(/burası büyük.)

sözlerimi bir takım kendini bilmezlerin de arasında bulunduğu tüm uludağ sözlük yazarlarına iletiyorum.

ey siz uludağ sözlük yazarları; sakın ola saçma sapan başlık açmayın. yoksa çok fena olur.

tamam mı lan?
saçmalamak kolaydır. güzel bir yazı yazmak zordur. kolayına kaçma yolunu seçen yazarların içinde bulunduğu davranış biçimi.
**
aynı fikirden olan saçma sapan insanların toplanma yeri.
fake nicklerin açtığı saçma başlıklara olan ilginin örneği verilebilir.
(bkz: gerizekali baslik aciyorum ilgi cekiyorum)
(bkz: bilgi icerikli basligin ilgi gormemesi/#3774349)
(bkz: sozlukteki abazalik furyasi/#3779135)
saçmalamak için belli bir zeka sahibi olabilmek sıradan insanlara mahsus olmadığından veyahut çok saçma düşünebilecek kadar zeki birisi olabildiğini göstermenin bir aracı olarak bu başlıklar seçilmesi, ardından bu durumun bir eğlenceden çok, çok daha ciddi bir olay olduğunu kavratabilmek adına saçmalayarak ilgi çekmek isteyen, sacma sapan basliklarin daha cok ilgi cekmesi adlı başlığın oluşmasında ise bu durumdan haberdar olup onlara saçma sapan sapık yada daha farklı katagoride (kafasına göre) yorumlayan insanların çokça ilgi gösterdiği sapma saçan başlıklardır!..
Gerçektir. Yok ataturk anani istese verirmisin.