bugün

Amaçları sürekli kuaföre para kazandırmak olan, kıvırcık saçlılara özenen bayan tipi.
düz saçlarından sıkılmış kadın modeli daha korkuncu için (bkz: saçlarına perma yaptıran erkek)*
saçlarını inanılmaz derecede yıpratan kadınlardır. yazıktır onların saçlarına.
kendilerini isteyerek yaşlı gösteren kadınlar..
80'li yılların modası..
örnek vermek gerekirse; perihan abla dizisindeki bütün kadınlar.
(bkz: 80 lerde çocuk olmak)
- hayatım saçımı perma yaptırdım nasıl olmuş ?
+ nerma ???
- perma hayatım nası olmuş ?
+ bizim köydeki koyuna benzemişin
- çok teşekkür ederim hayatım beğeneciğini biliyordum .
+ ewet bizimki köyün en güzel koyunuydu ama neticesinde koyundu işte .
- tamam hayatım uzatma istersen.
permanın yani kıvırcıklığın kalıcı olabilmesi için saça zarar veren ve bir de iğrenç kokan kimyasalın, güzelim saçlarla bütünleşmesine ses çıkaramayan kadınlardır. * *
(bkz: seksenli yıllar)
iri buklelerin yakıştığı kadınlardır. ayrıca kuaförleri iyiyse herkes orjinal olduğunu düşünür.
yakışanda çok çekici olandır.
takvime en son 30 yıl önce bakmış ve halada o günü yaşayan kadındır.
saçlarini yikadiktan sonra taramayip jöleyle sekil veren kadinlardir. küçük yüzlü bayanlara çok gidiyor perma ama çok saç döküyor bilginize.
kendilerinin bileceği iş olan kadınlardır. saçlarım kalın bukleli olmasına rağmen kıskandım kıvırcık saçlıları ve en ince permadan yaptırdım kuzu gibi bişey oldum çok sevdim uzun süre kullandım lisede idim o zamanlar. ama saçlarım çok yıprandı bu bi gerçek ve o yüzden bıraktım artık perma yaptırmayı.
(bkz: yaşlı kadın kemalistlerin ortak özellikleri)
objektif olarak bakıldığında görülen durum maalesef.
80'lı yılların türk filmlerinde şımarık zengin kızlarını oynayan kadınlardır.
5 ay boyunca yataktan kalktığı gibi okula gidebilen özgür kadınlardır. erkek arkadaşları genelde beğenmez ama olsun, erkeğin sözünü dinlemeyen kadındır, yani her halükarda özgürdür o kadınlar.
(bkz: ne güzel günlerdi o günler)
sevgilisinden ayrılalı epey olmuş ve hayatındaki yeni yeniliklere saçlarından başlamayan kadın tipidir.
iğrenç kokan kadın tipidir.
saçları dalgalı ise yapılabilir olan özellikle düz saçlı kadınlarda permalı kısım uzyıp ustte düz altta kıvırcık saç şekline geldi,ğinde korkunç olan saç tipi
Eski zamanlarda düğünden hemen sonra gidilip gelinin kafasını bonusa çevirme işidir. Bu günlerde kendini saçına balyaj attıran kadın olarak kendini daha yoğun bir şekilde gösteriyor.
tüp patlamıştır.