bugün

saçınız ne uzundur ne kısadır. görenler traşın gelmiş falan der. bir şeye benzemez aslında o an saç modeliniz. zaman geçer ve rahatlarsınız, artık istediğiniz uzunluktadır.
(bkz: anne sami bana papaz dedi!)
saçı kıvırcık olanlar için daha bi çekilmez daha bir uzun olan ara dönem. aynı uzunlukta ki düz bir saç gayet uzun görünürken sizin ki garip bir haldedir.
(bkz: başarıya giden yol düz değildir)
Sabredin benim gibi mutlu olun.*
ne kısa ne uzun olunur kessen kesilmez yapsan yapılmaz hiç bi boka benzemez saçlar bu dönemde. ibrahim tatlıses'in gençliğindeki gibi olursunuz aynen. şapka bu dönemde ideal bir gizleme aracıdır.
en kötü bişeydir tanım yapmak gerekirse. o dönemde olan biri olarak söylüyorum. aynaya bakmayın. *
bir gecis donemi geyigi vardir ki akillara ziyan..maymun gibi gezersin ortada,bir iki dallama cikar abi dayan gecis donemi.yok olum olmuyor iste yakismiyor.
saçın ne toplandığı ne de bir şekle girdiği dönemdir.
kışa denk getirilmesi ve bere takılması gereken bir dönemdir.
bu dönemde saçları ortadan ayırmak basit bir çözüm yoludur.
saçların peruk halini aldığı bitmek bilmeyen dönemdir. hele bir de saçlar kıvırcıksa hiç bitmez. siz uzatırsınız kafanız büyür.
insanların tansu gibi oldukları dönem.
(bkz: köpek götü)
dalgalı saçlarla, daha da sancılı geçen dönemdir *.

şu an bunu yaşayan biri olarak söylüyorum, eğer dalgalı saçlara sahip ve saçlarını uzatan biriyseniz, banyodan sonraki 5 dakikaya çok önem verin. sizin ruh halinizi o belirler. zira banyodan çıktıktan sonraki o skimtrak saçımsı şeye ellerinizle vereceğiniz az buçuk şekil, diğer banyoya kadar sizi idare eder. ama banyodan çıkıp aynaya bakmadan direk başka işlere koyulur, o b.ktan saçınızla ilgilenmezseniz köpek g.tüne dönersiniz haberiniz olsun. yanları kabarır, üstten basık olur*, arkası basık olur yassı kafa olur, olur da olur.

fön makinesi demeyin bana, o daha da kabartıyor. en az yarım saatiniz gider aman diyim.

tecrübe aktarıldı. tamam.
deyim yerindeyse papazin cayiri dönemidir. sekil almasi mümkün degildir. ister jöle, ister sprey istersen motor yagi sür. her daim daginik durarak kendi federal durusundan vazgecirmeye calismak, sinir krizlerine yol acarak, saclari kestirme egilimine yöneltir.
bu dönemde taç ve şapka yardıma koşan en önemli iki aksesuardır.
psikoloji bozan durumdur.bir b*ka benzemezsiniz.her size bakanın saçlarınız için baktığını düşünürsünüz.saçlarınız kıvırcık yada dalgalıysa vay halinize.bir kaç ay sonra sancılarınızı yitireceksiniz.
saçın kırıklarla dolduğu dönemdir.
acayip tipsizlestiginiz, atlatmaniz gereken "papaz gibi oldun kestir su saclarini" donemidir.
saclarin kulaklara kadar uzadigi, ne kulagin arkasina atabildigin, ne de düzgün bir sekil verebildigin yaklasik bir aylik bir dönemdir. bu dönemde insan; saclarimi kestirsem mi yoksa uzatmaya devam mi etsem, diye gelgitler icersinde olur. sabah kalktiginda berbat bir görüntüsü vardir. bu sürec atlatildiktan sonra oh bee dünya varmis diye ic gecirirsin.
"yıkarım düzelir nedir ki?" dönemidir. emin olun ki yıkamakla düzelmez o saç, hatta suyu yiyince daha berbat olur. kurutmak, ardından şekil vermek için en az yarım saate ihtiyacınız vardır. bu dönemin kışa denk getirilmesi, şapka takılması hatta 1 ay boyunca şapkayla yaşanılması gerekmektedir. etrafınızdaki insanların söylediklerine kulak asmayın, güneşli günler yakındır.
(bkz: sac uzatmadaki ferdi tayfur donemi)
boktur bok bir türlü niyet edemediğim kıyısından döndüğüm şu saç uzatma hedesini hep bu devrede yaşadım hep 17 yaşındayım gibi bi hal aldi bu boktan durum çok çektim bu durumdan bere takarsın bereyi bi çıkarırsın...

ebeni saç kafa derine yapışmış 2 dakka önce noumanın koltuk altı kılları gibi kabaran saç şimdi senle taşak geçmektedir hele kıvırcıksa aman diyim ablam yanaşma ne kız yapın o dönemde avrat ne karı ne gay ne lezbiyen herkes uzak dursun melankoli tazmanya canavarı gibidir insanın ruh hali bu dönemde intihara meyilli gençtir bildiğin bulaşıktır yaklaşma.
sık sık aynada santim santim saçı ölçme kompleksi olduğu dönemdir.
en karizmatik adamı seksenli yıllara görürür. öyle acıdır ki bu dönem arkadaşlar tarafından chery lady isimli sanat eserini karşılama töreni düzenlermişçesine yüzünüze yüzünüze söylerler.

bu dönemi kısa atlatmak isteyen uzun saç sever dostlarımız saçlarını sıkça yıkamalıdır, çünkü saç ile tırnak aynı yapıda olduğu için su çabuk uzamalarını sağlar.

ayrıca sadece kafa derisine * yılan yağı masaj ile yedirilerek saçın daha kısa sürede uzaması sağlanır.

edit: yılan yağını ben denemedim, bir arkadaşım denedi ve saçları çabuk uzadı. ayrıca saç dökülmesine karşı birebirdir, sürüldüğü bölgede tüylenme oluşur.