bugün

hormonal değişim sonucu lohusalıkta ve mevsim geçişlerinde yaşanılası durum.
en moral bozucu şeylerden birisidir.
erkekse kel kalma korkusu zaten yeter insana.
kadınlar ise saçlarını oranlarlar. saçımın yarısı gitti gibi. *
saçı kestirmek kısa süreli bir çözümmüş diyorlar.
başa gelebilecek en berbat durumlardan biridir, kendinizi "ehe günde 100 tane dökülmesi normalmiş olm ehe ühü" diye kandırmaya çalışsanız da o saçlar akar akar gider, duştan çıktıktan sonra küvette tonla ceset bırakırsınız, çok koyar.*
insanın ruhunu daraltan ömründen ömür çalan, kişiyi bir nevi 24 saat gökhan özen dinlemeye maruz bırakılmış insan formuna dönüştüren berbat bir olay.
(bkz: alopesi)
genç bir insanın başına gelebilecek en kötü şeylerden biridir sanırım. yavaş yavaş seyrek bölgeler açılmaya başlar yahu kel kalmak neysede kel kalmak korkusu daha beter yapıyor saçın seyrek olması kellikten daha kötü görünüyor bence.şu an en iyi ekim yöntemi olarak fue var piyasada. bu yöntemle teller tek tek ekiliyor ve saçlar eskisi kadar sık olmasada orta halli bir duruma getiriyor.
jöle kullanmayı bıraktıktan 4sene sonra dahi devam ettiği görülünce insanı hayata küstüren hede.
daha şimdi bunu yazarken klavye arasında bi tel buldum lan.

not: bunu engellemek için bana garantili bir yöntem söyleyecek kişiye yüz bin lira veriyorum, diyecektim ki ytl'nin kalktığı geldi aklıma.* e 100tane sukela olsun o zaman. 100 sukela veriyorum.*
ulan ne pis bişeydir bu ya.saçınızı kazıtırsınız olmaz,bioxcin fayda etmez.herşeyi göze alıp (bkz: libido düşüşü) proscar kullanırsınız gene olmaz.ulennn hayata küstürdün beni bee 22 yaşımda.
bu mevzu hakkında yazılmış bir şiir vardı

sevgili saçım,
her şey çok güzel gidiyordu başlarda
sanki hiç ayrılmayacakmışız gibi geliyordu
her elimi attığımda,
her dokunduğumda orada olduğunu bilmek
bana genç hissettiriyordu kendimi
ta ki sen beni yavaş yavaş terkedene kadar
neden ?
neden çekip gittin?
aynanın başında geçirdiğimiz zamanı
beraber duş aldığımız o sıcak dakikaları
seni şampuanlayıp okşadığım o günleri
ne çabuk unuttun
tamam benim de hatalarım oldu,
kafamda jöleyle az yatmadım geceleri
sevgilimden ayrıldığımda az yolmadım seni
ama senin de dökülesin varmış be saçım
yine de ayrılık bu kadar çabuk gelmemeliydi
ve en acısı ne oldu biliyor musun
sen ardına bakmadan banyonun giderine aktığında
sana gitme diyemedim
şimdi sen gidiyorsun ya
her tel sana benzeyecek.
genetik olmakla beraber stresten de oluşan durumdur. 2. durum, özellikle uludağ sözlük yazarların da çok sık görülmektedir.
korkulan şeydir. babam ve dayılarımda kafanın üst-ön kısımlar kel olduğu için ben de ilerde kel olacağım diye düşünüyorum, o nedenle biraz araştırdım ve şunlara ulaştım;
(bkz: rogaine)
(bkz: propecia)
(bkz: minoxil)
(bkz: restorex)
(bkz: bioxcin)
duştan sonra yerlerde,lavaboda,küvette saçları gören annenizden fırça yemeniz olasıdır. çözümü için (bkz: bioxcin), daha bitkisel olsun derseniz (bkz: çam terebentin)
bu aralar yaşadığım sinir bozucu olaydır. stresten kaynaklanıyomuş. ancak ben her gün bunun yüzünden daha da stres yaşıyorum o ayrı.
genellikle aşırı sitresten, saçları sürekli toplamaktan, fön, saç düzlştiricisi vb. çok fazla kullanmaktan kaynaklanır.*
alerjiden de olabiliyor. çok kıl durum orası ayrı ama kel kalmayacağını bilmek güzel bir şey. darısı diğer kel olacak arkadaşlarımızın başınahahah kelime oyunu yabtım.
gencececik yaşta muzdarip olduğum sorundur.
doktora gidersiniz her şeyde olduğu gibi bunun içinde psikolojik *denilir. psikoloji kavramı olmasa ne sebep bulucaklar merak edilmekte.
bazen boya öncesi saçın rengini açmak amacıyla kullanılan oryalin saçı yıpratmasıyla oluşabilecek durumdur. karanfilin kaynatılarak saça uygulanması ile önlenebilir.
genç yaşta saç ektirme parası biriktirmeyi planlatan lanet durum. allah şifa versin bize.
her sabah saçınızı tararken avuç avuç çöpe giden saçlarınıza bakarak 'hala nasıl oluyorda kel kalmadım'Denilesi bir durumdur.
ilacı olmayan hastalık.
ineğe yalattırınca iyileşen hastalık.
günümüzde maddi durumu iyi olanlar için sorun teşkil etmeyen durum.
özellikle erkeklerde görülen bir olay.
(bkz: dökülüyorlar efendim durduramıyoruz)