bugün

nasreddin hoca ne güzel demiş ''ye kürküm ye'' diye.

saygınlığı kıyafetle kazanacaksam tüküreyim öyle dünyaya.
mesela bir takım elbise, topulu siyah ayakkabı, klasik bir çanta, düzgün ve abartısız makyaj.
eskiden takım elbise iken şimdiler de marka olan her tür kıyafet saygınlık kazandırıyor ne yazık..
kıyafetten sayılır mı bilmem ama;

(bkz: cüzdan)

bazıları için tabi..
tuxedo bunlardan birisidir elbette.
yerine göre, yöreye göre değişen kıyafetlerdir.

güneydoğu kırsalındaysan;

(bkz: şalvar)
(bkz: kürk)
tayyör.
döpiyes.
(bkz: pelerin)
bahriye kıyafeti.*
robe de chambre.
(bkz: suit up)
bir kıyafet olarak insanlık.
cübbe, sarık ve takunya.
edit: bu kafayla, yakın zamanda uygulamaya sokacakları seçmeli üçlüdür.
çıplaklıktır. yoksa orasını burasını açanın ünlü olduğu, ''saygınlık'' kazandığı dünyamızda, çıplaklık kadar saygınlık kazandıran kıyafet var mıdır? bilemedim.
blazer ceket candır.
kravat kesinle kravat bunu görenler,sizin önemli bir adam olduğunuzu sanabilir.trafik polisleri bile,sizi kravatlı görürlerse ceza kesmekten çekinebilirler.
beyaz doktor önlüğü. hem saygınlık hem tatlılık allahım yerim. *
ılk ızlenım ıcın kullanılan kıyafetlerdır. Saygınlık kazanıldıktan sonra saldım cayıra devresıne gecılır. onemlı gunlerde bırıncı durum tekrar edılır.
fötr şapka.
http://2.bp.blogspot.com/...600/dedemin+insanlari.jpg
Pijama olmadığı kesindir. pijamayı sucuklu ekmek kanepe ve bu gün ne giysemle kombinlerseniz saygısızlığın dibini görebilirsiniz. (bkz: Senin kendine saygın kalmamış lan)
Erkek Icin:
- Deri spor cizme
- bol olmayan ama gote de girmeyen kot pantalon, siyah veya lacivert
- kaslari ortaya cikaran hafifce dar ama bol şık gomlek, ust dugmeleri acik birakilacak
- Ustune şık 1960 aviator tarzi deri ceket, suet de olabilir, vucuda iyi oturmasi onemli olan.
- aviator tarzi gunes gozukleri...
- Bir de kolda sik bir saat... *
power rangers kostümleri.
Takım elbise.
efendim bir lacoste olsun bir u.s polo olsun yani kısacası markaları kıyafetin en görünen köşesine konumlandırmış olan kıyafetlerdir. insanın statüsünü artırdığı düşünülür. yanlış değildir. her insan bu markalardan birini giydiğinde artı olarak bir öz güven kazanır. hal böyle olunca karşı tarafın da saygınlık psikolojisine direk nüfuz etmiş olunur.