bugün

lk olarak Ercan Saatçi'nin güzel bir şarkısını anımsatan, hayıra vesile olan kişiye söylenen bir sözdür. kinayeli anlamlar da içerebilir, buna hemen bir örnek verelim.
-evden kovuldum sayenizde-
bu örnekte; evden kovulmak iyi bir şey olmamasına rağmen sayenizde kelimesi cümle içerisinde geçmektedir.
kinaye doludur. kişinin başına gelen olay kadar kelime de zor durumda bırakılmıştır. sayenizde kelimesinin gerçek yeri; -ev aldım, kurtuldum sayenizde, Allah sizden razı olsun, bu devirde kimse yapmaz vallahi sizin gibi- cümlesidir.
ercan saatçiyi ercan saatçi yapan ve maalesef düşününce sayenizde diyebileceğimiz birilerinin var olduğunu hatırlatan şarkı
ulaşılmak istenilenlerin ne kadar zor ve engelli olduğunu hatırlatan şarkı...çok derin bir of çekin...
ercan saatcinin müzik yasamında yaptıgı en iyi eser,kısa metrajlı siyah beyaz bir de klibi vardır.
sözlerini de yazayım da tam olsun

ne seveni ne de gideni
hepsinden vazgeçtim
aşklarım dillere düştü sayenizde
e buymuş aşk bestesi dedikleri
ne dünyayı yakarım ne de kırarım kadehleri
sevgiye inanmaz oldum sayenizde
tükenmiş delikanlı aşk dedikleri
ne gülerim ne de kızarım ne de arkasından ağlarım
yüreğim aşklara küstü sayenizde
e bıktım artık fahişe gönüllerden
ne okyanuslar kadar derin ne de gökyüzü kadar sakin
fikirler altüst oldu sayenizde
korktum artık çarkların dönüşünden

offf allahım offf
nedendir hep zorda sana gelişim
offf allahım offf
ofları tekerledim sayenizde

sevgiyi tükettim sayenizde
kendimi kaybettim sayenizde
nayraninininam sayenizde
harika bir ercan saatçi parçası. insanı deruni bir tefekküre sürükleyen 1 dakika 54 saniyelik başyapıt. ses tonu, arka plandaki vokeller, gitarın içime huzur veren tınısı ve yalnızlık. ne yazık ki sayenizde

(bkz: tükenmiş delikanlı aşk dedikleri)
(bkz: bıktım artık fahişe gönüllerden)
her dinledigimde dunyaya ana avrat duz gitmek istedigim ercan saatci bas yapiti. baska da sarkisi yok zaten. gitar akorlari, sozlerinin tekrar edilmemesi ve 1:54 gibi kisa bi sure olmasi olaya ayri bi gizem katiyor.
ama bir farkla albümünde gülşen tarafından yorumlanarak içine sıçılmış parça.
gülşen'in son albümünde coverladığı ercan saatçi şarkısı. bir de albümde akustik versiyonu var ve fonda ercan saatçi de söylüyor şarkı mırıldanır gibi.. güzel şarkıdır
ercan saatçinin kayda değer 2 45liğinden biri.
öbürü için (bkz: yastayım) *
Ercan saatçi'nin belki de yapıp yapabileceği en güzel şarkı.
gülşen'in de seslendirdiği ercan saatçi şarkısı.
ercan saatçi'nin yıllar önce yaptığı, fevkalade sözlere sahip, ayar dozu yüksek sarkı.

ne dünyayı yakarım ne de kırarım kadehleri
sevgiye inanmaz oldum sayenizde
tükenmiş delikanlı aşk dedikleri
ne gülerim ne de kızarım ne de arkasından ağlarım
yüreğim aşklara küstü sayenizde
e bıktım artık fahişe gönüllerden
ne okyanuslar kadar derin ne de gökyüzü kadar sakin
fikirler altüst oldu sayenizde
korktum artık çarkların dönüşünden
ercan saatçi'nin yaptığı tek "şarkı".
ercan saatçinin ilk solo albümünün adı. ayrıca; aynı ismi taşıyan parçaya kadarki tüm şarkıların başında bir kuplesini okuduğu, albüme ismini veren şarkı.
kral tv'yi hatırlatan, ercan saatci'nin beni anaokulu yıllarına götüren şarkısı.
ercan saatci'den dinlenebiledek en iyi sarkı.
ercan saatçi'nin * damat olup sanatçılığını askıya almadan önce yapmış olduğu sağlam parçası.
ercan saatçi'nin olağanüstü şarkısı. dertlendirir, hüzünlendirir, küfrettirir..
"kendimi kaybettim sayenizde.."
gülşen isimli hanım kızımızın tabiri caiz ise içine ettiği şarkı.
bir şarkı.

onu demeyeceğim zaten. anlatacaklarım var.
bir günün diğer günden farklı olması elinizde. kocaman bir yalan! yok işte, nasıl ki bir seyyah olup dünyayı karışlayamıyorsanız, günlernizin ve etrafınızdaki insanların farklılığını sağlamanız mümkün değil. ben diğerleri gibi değilim dediğiniz de ise daha beter batıyrosunuz çukura. ulan o "diğerleri" dediklerinden daha "diğeri" oldun şimdi.
şunu diyorum; hep mi başkaları suçlu, hep mi hayatın boktan olmasını sağlayan başkalarının bokları?
düzenini siktiğim!
korktum artık çarkların dönüşünden...
'nayraninininam sayenizde' derken nayraninininam için 'fill in the blanks' kalıbını akıllara getiren, eski şarkıların daha güzel bir ayrı hava verdiğini kanıtlar şarkı. severek dinlenir.
edit: bu entryde ercan saatçi nin söylediği şarkıdan bahsedilmiştir
ender olarak guzel parcalar yapan ercan saatci sarkisi. digeri icin tam 14 saat oldu.
ercan saatçi'ye ait tek şarkı desek yeridir. çok güzeldir vesselam.