bugün

ulaş southun, naux, emre erdem, mehmet sinan ince, edimnu elemanlarından oluşan ankaralı iğrenç bir black metak grubu.over the palace of god albümleri türkiyeden çıkmış en kötü black metal albümüdür.
Türkçe sözlü Black Metal'i ilk kez Ehrimen grubunun 1999 yılı Il-Aderrissa demosunda dinledim. Ardından Aaaarrghhh grubu ve şimdi de Satanic Verses..Türkçe sözlü yapılmaya başlanması gerçekten sevindirici, güzel bir olay... Birçok dilde yapılıyor neden Türkçe olmasın ki...?!
En son albümleri "over the place of god" yücel müzik etiketiyle çıkmıştı. iskandinav topraklarındaki faşist black metal gruplarına özenerek türk faşismini yeren akıllara zarar röportajlar yapmışlardı zamanında.
dünya' da piyasası, gelişimi neredeyse bitmiş bir türü yapmaya çalışıyor bu gençler. ropörtajlarında "aarrrgggh" filan kullanıyorlar(evet komik). müzik piyasasını bilen bir kimseyle cidden röp yapmaması gereken grup. kendilerini çok farklı bir iş yapıyormuş gibi görüyorlar sanıyorum ki. 20 yıllık norveç gruplarında görülmeyen tempralığı bu grupta gördüm. aha bunlar kadar tempra başka bir grup da dimmu borgir dır lakin dimmu dünya' da hatırı sayılır bir yere sahiptir, dinleyici kitlesi vardır(her ne kadar bana göre kötü bir grup olsa da). bunlarda o da yok, 3-5 dışında. ancak türk dinleyicisine bu noktada bok atılmaz, çünkü aynı dinleyici çok iyi black metal gruplarının albümlerini sapır sapır yurt dışından getirtmektedir, yani ayırım yapabilmektedir. ayrıca aha tam bu noktada "yerli gruplarına sahip çıkmıyorlar" da denemez, mor ve ötesi de yerli bir gruptur duman da, benzeri pek çok gruba da sahip çıkılmıştır. hatta moribund oblivion bile gayet iyi satış grafiği yakalamıştır-ki o da bana göre iyi bir grup değildir- ama objektif bakıldığında, işini iyi yapar, hiç fena değildir. yani neymiş bu çocuklar pek de iyi değilmiş. türkçesi, almancası farketmez brit pop yapıp bunu türkçe yapmaktan farkı olmaz türkçe black metal yapmanın. gözümde bir artısı olmadığı gibi bir eksisi de yoktur, seveni vardır. ben sevmem, iyi black metal dinlecisi olarak tanıdığım kimse de sevmez. şu sıralar ancak piyasanın karışıklığından faydalanılır, biraz daha tanınırlar.

ama açıkça şunu söyleyebilirim ki, satanic verses dan çok çok daha yi gruplar vardır türkiye' de bu işi yapan. duyulmamıştır o ayrı. ancak öngörü yaparak şunu söyleyebilirim ki; bu grubun geleceği yoktur. 12 yıl uğraşıp yapamamışlar burdan sonra da yapamayacaklar. kendilerine daha çok yakışan meslekler edinmeliler.
dorukcan yıldız isimli bir adamı klavyeye aldıkları grup. yeni klavyeci, kendisini tip olarak bahadır uludaglar a benzettikleri için "bahadırın amk yaa yeter" diyerek bütün efendiliği, karizması aşağıya inmiştir. gözümüzden düşmüştür.
salman ruşdi'nin türkçeye şeytan ayetleri olarak çevrilmiş kitabının ismi.

şeytanın muhammed peygamberin aklını çelip kur'an'a soktuğu söylenen ve kur'an'dan çıkarılan ayetlere gönderme yapar.*
son 2 isimli parçası baya sağlam olan diğerleri ise bi sikime yaramayan black metal grubu.
http://www.myspace.com/sverses