bugün

dünyada vücuda yapışmayan tek sarı kumun bulunduğu yer.
yavaş yavaş yok olmaya yüz tutan tatil beldesidir. deniz kirlenmeye başlamış,otlar içerisinde yüzüyorsunuz,kumlar duruyor ancak içerisinde çöpler ve cam parçacıkları yerleşmiş, yasak olup girilmeyen yerler * hariç bitmiş bir sahildir. buna rağmen esnaflarının * hala çirkeflik yapıp,insanları sömürmesi beş on yıla kadar bu bölgenin biteceğinin bir göstergesidir.
10 gündür yaşamaya çalışılan yerdir.Sivrisineklerinden dolayı intahar'ın eşiğine gelinebilecek bir yerdir. Denizi pırıl pırıldır. Ancak alışkın olmayanlar için fazla tuzlu gelebilir.
ayvalık tostlarıyla ünlü belde. iki yıldır gidemediğim güzel yer.
(bkz: ayvalık tostu)
hülya avşar'ın nacizane (!) yazlığı oradadır. yazları gider. karşılaşmışlığımız olmuştur. 8 odalı evi olduğu konuşulmaktadır.
bir kez gidilen ikinciye gerek görülmeyen tatil beldesidir. Plaj falan güzel ama su bildiğin buz. Kızgın kumlardan serin sulara atlamak isteyenler için ideal.
çok güzel plajıyla ünlü tatil beldemizdir.
birde bunun sarımsaklı mayonezi vardır ki tadından yenmez. *
eylül'de sarımsaklı başkadır.* eylül'de bekle lan, çoh özledim allahsız.
ege denizinden sonra gayet tuzsuz deniz ve kumlarını iri bulduğum plajdır. Aşırı kalabalık olması da güneşlenme ve deniz huzurumu bozmuştur.
daha dün döndüğüm ayvalık'ın incisi. antalya kaş'tan sonra görülen en güzel ikinci deniz.
balıklarla beraber yüzebiliyorsunuz, deniz tertemiz pırıl pırıl, suyun altı her yerden gözüküyor. size tavsiyem oraya gitmişken badavut'a da uğramanız. ayrıca biz 4 kişilik odada 100 liraya kaldık aman aman pahalı değil, cafede de bira 5 lira. bunun neresi fahiş la.
cıstak cıstaktan uzak, buz gibi denizime girer, yine buz gibi biramı içer sessiz sakin takılırım, kafamı dinlerim diyenler içen birebir tatil beldesi. sivrisinekler için önlem alınmalı yalnız, vampire dönüşüyo şerefsizler. ama o deniz yok mu çivi gibi böyle. piiu
sanırım 4 gün boyunca plajın ortasına ilk defa çadır kurup kimse tarafından kovulmamanın bize nasip olduğu plajıyla ünlü muhteşem denizi olan yer.kilometrelerce plajda bir tane daha çadır yoktu yahu
Bütün gün ağzının kokması. Bööğg ne iğrenç bir durum o yahu.
geçen hafta dünya gözüyle görme şansı elde ettiğim denzi benim için çok şükela olan bir ayvalık beldesi. kumsalı koskocaman, denizi gidiyon gidiyon hala belinde hacu kıvamında ve suyu soğuk değil. ancak plajdaki eleman iyi kurtuldu elimden. soyunma kabinine ve duşa bile para alıyorlar, 2 tele hem de. ben de "yanımda yok nereme koysaydım parayı" dedim. peşimden gelecekti parayı almak için "oralarda bi yerlerdeyim, beni bulursan alırsın" deyip kaçtım.
önümüzdeki pazartesi bu yaz ki 2. seferimi yapmayı planladığım mekan. ilk gittiğimde epey beğenmiştim ama acaba bu tarihte havalar nasıl olur ki?
eylül ayında en güzel zamanını yaşayan, kumsalları ve temiz denizi ile ünlü yerdir.
sarımsak eklenmiş anlamına gelir ayrıca.
ayvalık'ın medar-ı iftiharı.
o kadar güzel bir sahil türkiye'de başka hiçbir yerde yoktur.
mil kum. tertemiz deniz. mükemmel doğa...

(bkz: şeytan sofrası)
(bkz: badavut)
(bkz: ege plajı)
(bkz: tropicana)
(bkz: sahil yolu)
(bkz: gramofon cafe)
(bkz: olivera)

her daim özlenen, burunda tütendir.
sokakları bok koksa da vazgeçilmez.
öyle güzel bir yer işte.

denize para atarsınız. 3-5 metre uzağa.
paranın parıltısını görürsünüz. suyu o kadar temizdir. berraktır. soğuktur. parayı alır çıkarsınız.
yoksa çocuğunuz olmaz.
seksi bi yer. sarımsak sevmem ama ismi gercekten kulagıma seksı gelıyor. denizi mükemmel. biraz soguk ama hava esmiyorsa o da ayrı harika.
gidip görülesi tatil beldesidir.
gerçekten tatil geçirmek için mükemmel bir yer.
sineklik ve kliması olmayan ev yada otellerde asla konaklanmaması gereken tatil beldesidir..

pirinç tarlaları yüzünden metrekareye 100 sinek düşüyor..sıtma bile olabilirsiniz..bir kısmı yunanistan'dan geliyor çünkü bu sineklerin..