bugün

yatağa gitme zamanı geldiğini anlayan sarhoş insan , son felsefesini yapmaya ve son sosyal mesajları vermeye çalışır.
(bkz: bir gün mutlaka)
(bkz: hiç birşey öyle değil)
(bkz: bi dakka bea abijim)
(bkz: balkondan isemek)
barın lavabosunu kırıp, sorulunca da, ''ben sarhoş değilim yaaa,'' demek.
gevşekliğin verdiği rahatlıkla devamlı gülmek , yakınındakileri öpücük yağmuruna tutmak.. sarılmak vs.
(bkz: sevgi yumağı olmak)
uygun adımla benzinliğin marketine girmek.
yağmur yağarken balkonda dans etmek.* * *
gözleri dinlendirmeye çalışmak. olmuyor arkadaş olmuyor ! kaç kere denedim. hepsinde sızmışım.
motoruyla eve bırakan arkadaşa tutunmayı bırakıp yihaaaaa nidaları eşliğinde kolları açmak. düşmekten son anda kurtulmak ve akıllardan çıkmamak.
bağıra bağıra, anıra anıra şarkı söylemektir. ne biçim durum lan bu!
Sarhoş bir kişinin yaptığı saçmalıklardır.

Örneğin:Komşunun kapısına işemek.
msn açmak, daha da saçması msn de çevrimiçi olanların arasından en kaşar kızı seçip ona teoman misali asılmak.
5 kişi akşam 7 den 9 a kadar 4 tane biraver bitirp geri dönüş yolunda metroyla seyahat ederken, trene gitme yolu da dahil tüm evrelerde türkü söylemek. millete salça olmak. metronun içinde cep telefonunu son ses açıp club müziğini insanlara sevdirmek.
(bkz: ayılmak)
sızdıktan sonra tuvalet diye lavaboya işemek, o esnada sidiğin lavabodaki tencereye çarpıp çıkardığı sesle uyanmak ve elinde şeyiyle ne yapıyom lan ben tarzında kendi kendine konuşmak ardından sabah ev arkadaşını arayıp geceden bişeler hatırlıyom doğru mu lan diye sormak akabinde çamaşır suyuyla defalarca lavaboyu silmek.
Sigara bittiği için Winston müşteri hizmetlerini aramak.
küs olduklarını arayıp "ben seni çok severim" diye başlayıp, özür dilemek. Ayıldığında bu durumdan nefret etmek.
sokağa don-atletle fırlayıp,karşına ilk çıkan kişiye evlenme teklif etmek...erkek kadın fark yapmıyor nasıl olsa kafa güzel!!sabahına birşey hatırlamayacaksan hele,değmeyin keyfine...
balkondan işemek ve akabinde balkondan kusmak *
alaturka tuvalete eğilmiş kusarken, kafamda bir sıcaklık hissetmek *
hiç ummadığınız biriyle, yarı çıplak uyanmak *
Halı üstünde kulaç atmak. Tuvalet yerine evin dış kapısındaki saksıya işemek akabinde yanlış kapıdan çıktığını anlamak ve kapıyı tekrar çalmak.
tavandaki pütürleri* saymaya çalışmak. belli bir rakamdan sonra iyice kusma moduna giriyor insan.
kendi kusmuğunun içinde sızmak.
hesaptan çok bahşiş bırakmak.
yataktan kalkıp tuvalet diye elbise dolabına işedikten sonra sifonu bulamayınca tuvalete girip sifonu çekerek tekrar yatağa yatmak.
sevgilinin burnuna patates püresi doldurmak.