bugün

görsel
Hani nerde sözlükte ki sapyoseksüel arkadaşlar, bir ara deli gibi başlık uplayıp sapyoseksüelim kavgası ediyorlardı...
üniversite zamanında vardı bir tane hoşlandığım kız, sapyoseksüelim diyordu sürekli. tıp bitirdim dereceyle, gitti bir tane ingilizce öğretmenliği okuyan çocukla çıkmaya başladı, ve oğlan katıksız gerizekalı, benden tek fazlası karnında beslediği büyüttüğü baklavalar. o yüzden bırakın bu "zekaya aşık oluyorum" yalanını. parası var mı evet, tipi düzgün mü evet, bitti bu kadar...
zeki kadın/erkeklere duyulan sevgi, aşk gibi duyguları değil hissedilen fiziksel çekimi tanımlar.
(bkz: eski sevgilim)
Bu yalanana inanan erkek var mı ya.
Sözde zeki erkeklerden hoşlanan kadinlarin kullandığı tabir.
Yurdum kezbanının sapyoseksuellik anlayışı budur beyler. Orda bir yerlerde efendi,zeki ancak çirkin bir kardeşimiz varsa lütfen biraz silkelenip kendisine gelsin. Zira bu kardeşlerimizin üzülmesini istemem.

görsel
And if I ever whisper words unheard, such sultry words
(Oh, je t'aime)
Darling, I am lying!

beth Hart & Joe Bonamassa - If I Tell You I Love You

https://youtu.be/WFBTPH97pYE
Beyin severler için kullanılan sözcük.
saykoseksüel ile karıştırılmaması gereken kelimedir.
Çoktandır içinde bulunduğum durum. Hatta durum öyle değişti ki sosyal çevremde bile zeki olmayan insan istemiyorum. Zaten ister istemez kırıyorum.
Zekadan tahrik olmak.

Zekaya aşık olmak gibi hallere bürümeyin kelimeyi.
Kesinlikle secimdir.
Stephen Hawking'in eşini aldatabilmesinin bilimsel açıklaması. Zamanında bir iki sapyoseksüel tarafından tercih edilmiş ki bu eylemi gerçekleştirebilmiş.

(bkz: ben onun beynini seviyorum)
Fiziksel görünümden ziyade akıl, zeka, kendini ifade edebilme gibi kriterlere dayalı olarak karşısındaki kişiyi çekici bulup bulmadığını belirleyen kişi. Muhsin aslına bakarsan günümüzde neredeyse herkes sapyoseksüel. Yani bir kişi de çıkıp demiyor ki bana ne zekasından ben adonisini öpeceğim ya da 85acup varken kim ne yapsın zekayı diye. Herkes beyin kıvrımları arasında lazy doggy yapmanın derdinde sözde. Ama sözde muhsin, kendini kaptırıp dökme beynini hanımların önüne. Ben mi? Tabi ben de sapyoseksüelim muhsin. Beyne dikilen direkte yapılan striptizin sağlayacağı orgazmı hangi beden ölçüleri sağlayabilir ki?
Allah aşkına şimdi mantıklı düşünelim yanında salak, esprilerini idrak edemeyen, birlikte muhabbet kuramadığı, kendini anlayamayan birinin olmasını kaç kişi ister? Her şey dengi dengine.

Tip de geçici bir detay. Kertenkeleyle kimse gezmek istemez tabi ama zekanın güzelliği apayrı bir şey. Etkileyici, çekici bir detay.
tinder'da sapyoseksuel yazmayanı tinder polisi gelip sikerek öldürüyor.
içinde bulunduğum durum.
Karşımdaki isterse dünya güzeli/yakisiklisi olsun beyinsizse konuşunca kendini rezil ediyosa olmaz direk eliyorum.
Yalniz onun için sapyo olmaya gerek yok.
Hayatında 2 kitap okumamış, kitap okuru değil de "kitap fetişisti" olan, bilumum hakan günday tarzı ucuz yeraltı kitapları öven, seven, "sapyoseksüelim" diyip ardından "yaa senin burcun neeeğ" geyiğini yapan, bohemliği ve varoşluğu, dandik "alternative, indie" rock dinlemeyi salt "entelektüel zeka" göstergesi sanan, günümüz güzide popüler "yönelimlerinden" biridir.

Bunların çoğu lümpen, küçük burjuva kesimdendir. Kendisine "sapyoseksüelim" diyip de aradığı entelektüel yetkinliğe karşılık verebilecek bir düzeye
sahip olan birisi görmedim. Zaten olsa "sapyoseksüelim" demez.
Bana takıyor bu sapyoseksüeller ama geneli çirkin oluyor.
Yalnızlığa yeni nesil bahane.
Libidonun nesne seçiminde zekanın seçilmesi gibi bir durum yok. Soyut şeyleri ilgi duymak ayrı bir şey bunlara karşı cinsel yönelimin olması çok ayrı bir şeydir. Seks seçiminde zeka elbetteki rol oynar Ama bu başka bir şeydir.
Daha çarpım tablosunu ezbere bilmeyen kızlar gelmiş ben sapyoyummmggumm diyor.

iyi hoş ne diyeyim. insan kendisinde olmayanı istermiş. Haklılık payı var.
sapyoyum diyen kızların iq seviyeleri ayakkabı numaralarıyla hemen hemen aynı. çok ciddiye alınmayı hak etmezler. eğlenin geçin gitsin.
Burada sapyoyum diyen wisdomfobikleri gördükçe gülüyorum, sürekli bu konuda mesaj alan biriyim ekşi'de, kendini sapyo sanan tiplerle uğraşıyorum her gün bilgilisin zekisin senden etkileniyorum * bırakın bunları.