fenerbahçe tribünlerinin anap iktidarı zamanında seçim öncesi dönemde mesut yılmaz' a ithafen açtığı saçma sapan pankart. hakikaten adam istediği siyasi başarısızlığı göstersin ses etme, tepki koyma...sonra galatasaray maçına gidip izledi diye sandıkta görüşürüz de. ayrıca o pankartı istiklal marşı sırasında açanların da, o an hazır ol' dan çıkıp oraya saldıran polislerin de yaptıkları büyük terbiyesizliktir. iki tarafın da yaptığı istiklal marşı' na saygısızlıktır.

hatta tamam ben de o zaman "sandıkta görüşürüz tayyip bey" diyeyim. bugüne kadarki eşsiz(!) yönetiminden dolayı ona laf söylemedim, ses etmedim ama adam fenerbahçeli kardeşim. sandıkta görüşürüz o zaman.

(bkz: at gözlüğü)
fenerbahçe taraftarının verdigi sözü tutmasına en güzel örnektir. açtıgı pankartta yazdıgı gibi, günü gelince randevusuna gitmiş ve görüşmüştür.
(bkz: bugünün yarını da var)
bu olaydan ders alamayan ünlü fenerbahçe düşmanlarının hatırlaması gereken olaydır. hem fenerbahçe düşmanlıgı yapıp hem politikaya atılmaya kalkan federasyon başkanlarının durumu, bu ülke şartlarında komiktir.
siyasi pankart açma durumları tribünlerde sıkça görülmektedir. italyada sık sık gördüğümüz bu olayı bizim ülkemizde çarşı grubu yer yer yapmaktadır fakat fenerbahçe gibi yapmadığı kesindir.
sandıkta görüşüldükten sonra, müteakip maçta geçmiş olsun mesut bey yazan ve sonunda koskocaman bir nah işareti barındıran yeni bir pankartla devam eden kfy tepkisidir.

edit: öncesinde sandıkta görüşürüz mesut bey yazan pankartı açıp istiklal marşı sırasında polisten envai çeşit şiddet görülmüştü.
öncelikle söylendiği gibi istiklal marşı sırasında falan açılmamıştır!!!

zamanın federasyon başkanı haluk ulusoy'un ligi katletttiği taraflı tutumlarına ses çıkarmayıp hatta desteklemesi, oluşan gergin ortamda fenerbahçe tarftarının federasyona yürümesi ve olayların patlak vermesi sonrasında, mesut beyin galatasaraylı kimliğini ortaya koyması sonucu fenerbahçe ve fenerbahçe taraftarıyla oyun oynanamayacağını gözlerine! sokmak amacıyla hazırlanmış ve sahnelenmiş pankart.

sonrasında seçimlerde ne mi oldu tabiki mesut bey dibe vurdu.

[görsel ]

fenerbahçe taraftarının pankartı almak isteyen çevik kuvvet ile mücadeleside takdire şayandır.

http://www.youtube.com/watch?v=ERR4Q1JIEY4
açıldıktan sonra polis tarafından kaldırılmaya çalışılmış ancak kfy grubu polise direnip pankartı vermemiştir.

http://www.facebook.com/#...161780778947&comments
pankartta kalmamış sandığada yansımış olan pankarttır.
ne cumhuriyet mitingleri, ne de siyasi parti mitingler bu olay kadar, etkili olamadı.
iş gerçekten de pankartta kalmamıştır. sandığa öyle bir gömülmüştür ki, şu an mesut yılmaz başbakanı geçtim parti kuracak gücü ve karizması kalmamıştır. futbolun, siyasetin ta kendisi olduğunu gösteren olaydır.
(bkz: kfy)
(bkz: sandıkta görüşürüz recep bey)
yarın muhtemelen yenilenecek olan pankart..
yıl 2002... ekim ayı kadiköy tribünlerinde hiç unutamadığım bir pankart: "3 kasımda mesut u sandığa, 6 kasımda cimbom u kadıköy e gömeceğiz." neticeyi hatırlatmama gerek yok galiba
http://www.youtube.com/watch?v=_yXjb577OOU
tükürdüğümü yaladığım pankart.fanatik fenerbahçeliyim lakin oyumu 3 kasımda anap a verdim.görünen o ki şayet bu renktaşlarım bugünü görme şansları olsaydı o pankartı yırtıp atarlardı hatta mesur bülent sülü el ele tekrar meclise sloganını atarlardı.

edit:2011 den sonra fenerbahçe ye uygulanan linç kampanyasını hiç saymıyorum,akp nedense fenerbahçe ye pek yabancı,neden acaba...