bugün

iyi düşünülmüş bir rumuza sahip hoş gelmiş yazar.
Benim yakın arkadaşım olup;
1-içinden gelenleri en iyi şekilde yazıya döken, inanılmaz bir insan...
2-Kaliteli yazar olacağına inandığım nadir kişilerden biri...
içerisinde sanata dair bir çok eylemin bulunduğu ve kendim için "sanatım geldi, şuan sanatın herhangi bir dalıyla ilgilenmeliyim" diye oluşturduğum, duyguların düşüncelerle harmanlandığı rumuz türüdür.
sanatın her dalına son derece değer veren sözlüğümüze*** hoşgelmiş yazardır. üzülerek başlığın başına kalması durumunu en çok yaşayan yazarlardan biri olacağını hissettiğim yazardır aynı zamanda.
deli bu! bildiğin deli! zaten akilli beni bulmaz deli kicimdan ayrilmaz. ayrılmasın da zaten. deli deliyi imam oluyu severmiş. böyle deli pek fazla bulunmuyo etrafta.
akli olan deli olur, bu boktan dünyada... bokun içinde yaşayıpta akıllıyım diyene yanaşmayacaksın... ya yaşanan boktan herşeyi görmezlikten geliyordur, yalancıdır; ya da boktanlıkları umursamıyordur, aptaldır! o yüzden bu deliyi sevdim ben. yalancı değil, aptal hiç değil! sadece deli! benim gibi...
dedim ya işte bu adam düşünmekten delirdi diye... her insanın yaşadığı süreç bu adamda da aynı şekilde işledi işte. düşündü düşündü, düşünce baloncukları kafasının üzerinde doldu taştı. sonra her biri bir yerden tutunup eylem olma isteğini uyandırdı. düşüncenin eyleme geçme durumunda susamak gibi, acıkmak gibi, sanatsamak ortaya çıktı. yazmakta bi sanat ve eminim bu adam çok yazacak. yazacak çok şeyi var. yaşadığı çok şeyi var. içinde biriktirdiği kurşun misali sıkılmaya hazır, adreslerini bekleyen çok küfür var. kaybetmiş çünkü. tutunamamış bu hayatta. senin gibi... benim gibi... tutunamayanlardan o da! içimizden biri. eminim ki; yazacakları, yazdıkları gibi güzel olacak. ve hatta bir gün eğer uslu bir çocuk olursa şirinleri o da görecek*, coşacak; istatistiklerde yer edecek. (sadece birazcık daha delirmesi, sanatsaması gerekiyor bilgisayar başında...)
sarhoş beyinlerden fışkıran bir sanatsamayla alkol şişelerinden satranç takımı yapmıştır kendisi. (bkz: icki siselerinden satranc takimi yapmak) ben gördüm çok beğendim. gerçi bi boka yaramayacak. o satranç takımıyla kendisini onlarca maçta yeneceğim. birasına yapılan maçlardan mağlup çıkacak belki ama bu hayattan galip çıkmayı bilecek kadar zeki ve haddinden fazla hırslı olduğunu biliyorum. bilmekle kalmayıp inanıyorum. bu hırsı başına bela açarsa bilemem... gerçi kurt gibi, belalardan kurtulmayı bilir. yaratık* misali savaşır her bela'yla. kurtulur hepsinden. içinde beslediği yaratık* onu kurtaracaktır. bakmayın yaratık* dediğime. sana bana karşı evcildir o yaratık*. kime karşı vahşi olacağını iyi bilir.

gerçekten deli olmak kolay değil dostum, yaşamak lazım!

ha bi de unutmadan: kendisi hoşgelmiş beşinci nesil* yazardır. (bu da sözlüğün alışkanlığı olmuş. yazmasam olmaz artık...)
(bkz: saç kurutma makinesiyle mangal yelleyen adam)