bugün

Evet, sanat sol bir eylemdir. Dili, dini, imanı olmaz. Değişimcidir, yenilikçidir. Kişilere kurumlara ve/ya zümrelere mal edilemez. Mesela tiyatronun çıkış tarihinde bile, örneğin yunan tiyatrosunda, devleti, tanrıları, insanları hicveder. Doğru yolu göstermeye çalışır. Şu anda da böyle. En azından olması gereken yön bu.

Not: Bunu kim isterse tartışırım.
bana sağ dediler ama neyse.
tam tersine sağ bir eylemdir.
insanın benliğinin gerçek savunucusu, onu anlamlandıran yegane gerçektir.
yenilik değil, olanı işe yarar, anlaşılabilir hale getiren tek kavram olmakla beraber bir eylem de değildir.
ben de tartışırım ancak kafam iyi.
nerden bakıldığına bağlıdır.
beynini o kitaba, bu adama, su ideolojiye satmislarin siniflandirmasidir.
sanatın sağı solu olmaz. sanatı sağ veya sol gibi merkeze yerleştirmek yanlış bir harekettir. hedefi insani olan, "kişilere, kurumlara ve de ideolojilere mal edilemeyen" bir eylemi sol veya sağ fikre mal etmek asıl yanlış şeydir. bir ülkede sanatın sağ veya sol cenahın tekelinde bulunması ise sanat değil başka bir şeydir.
sanat varsa tiranların sayesindedir. sağı-solu bilmem.
sanat bir eylemdir*,o konuda mutabık olmak lazım bana göre.ama sağ sol gibi fraksiyonlara adapte etmek mantıklı mıdır orası tartışılır.dümdüz bir genellemedir.
merkezdir. Ressam tuale ne sağdan ne de soldan başlar. Genelde aşağıdan yukarı, yukardan aşşağı kullanır fırçasını..
sanat futbola benzer. ortanın nereden geleceği belli olmaz. sağ ayağına denk gelirse solak olman farketmez, vurursun. muhasebe içine girersen o sanat olamaz. ilhamın nereden geldiği ve nereye gideceği kararla ilgili bir şey değildir.
Yanlis bi onermedir. Hani sanat ozgurdu gem vurulamazdi kimsenin tekeline giremezdi neden sadece sol dan bakiyorsun ki ozaman bu sanati kisitlamaktir yanlistir allah tas eder cok ayip.
sağ mıdır sol mudur bilmiyorum ama sanat, eylemlerin en güzelidir.
sol mudur sag mıdır bilmem ama Türkiyedeyse solcu degildir.
eksik olan önermedir. sanat sağ ideolojinin hakim olduğu yerlerde sol, sol ideolojinin hakim olduğu yerlerde ise sağ bir eylemdir. istisnai durumlar olmakla beraber bu böyledir. mesela sanatın avrupa'daki gelişimine bakarsanız rönesans döneminde kiliseye karşı çok güçlü bir duruş geliştiğini görürsünüz. ama tabi istisnai durumlar da vardır.