bugün

Y kuşağı olarak Herkes oynamıştır bununla bence.
şimdilerde yapay zekanın bana aynı tadı verdiği küçüklükte sihirli gibi olan oyuncak.
ankara'da bunu nerede bulabilirim acaba diye düşündüren oyuncak. yarına lazımdı ama sormadığım yer kalmadı yok.
görsel
makus kaderim hasebiyle gerçek bir evcil hayvanatım olamayacağımı öğrendiğimden beri hallendiğim oyuncak.
bir tuşla kakası temizlenen, iki tuşla yemeği yedirilen bebek.

gerçekler öyle değil dostlar ona göre.
doların ilk mına koyan cihazdır. bununla çinden ithalat patladı sonra oyuncak derken telefon araba ve dolar 5 lira.
atariden uzak tutmak isteyen ebeveynlerin çocuklarına aldığı oyuncak. atari gibisi var mı be.
O dönem sanal bebek oynayan çocukların yaş ortalaması, şimdi gta oynayanlardan yüksektir.

Bu da ciddi anlamda tehlikelidir.
hemen her çocuğun elinde gördüğüm oyuncak. bağımlı yapar bu çocukları. iletişimi falan kestiler büyükleriyle, sadece bu oyunu oynuyorlar. bu bir, yılan oyunu iki zaten. artık eskisi gibi sohbet etmiyor kimse birbirleriyle.
Öldüğünde üzüldüğüm bebektir. Sürekli mızmızlandığını hatırlıyorum. Ve gecenin köründe sanal bebeği öldüğü için beni uyandıran canım arkadaşım. Seni de unutmadım.
Ayy ne güzeldir o.
zamanında farklı zamanlarda sahip olduğum oyuncak. güzeldi, eğlenceliydi. bokunu traktör ile çekerdik.
genç kızlara daha küçük yaştan bebek sevdası aşılayan lanet oyuncak.
Sıçıyodu bu yaaaa. Çok hatırlamıyorum içeriğini ama benim de vardı onu hatırlıyorum bozuyodum hemen yenisini alıyodum. Salaktık. Ama güzel salaktık.
ilk önce zengin piçlerinin elinde görmeye başladığımız, aylar geçtikçe tırt versionlarının çıkması ve piyasada çoğalmasıyla birlikte normal vatandaş çocuklarının veya fakir çocuklarının da elinde görmeye alıştığımız, zamanın en populer oyuncağı. Gameboy'un yandan yemişi.

Şimdilerde tablette piu mu pou mu ufak bi canlı var besliyorsun, oyun oynatıyorsun, bakım yapıyorsun... iste onun en ilkel haliydi.
kırtasiyelerde satışı artmış olan oyuncak. mavi önlüklü ilkokul talebesi her çocuğun elinde bundan var şu an. sanırım gerçek hayattaki gibi, oyundaki bebeği yedirip içirip büyütüyorsun. sağlığına dikkat etmezsen de ölüyormuş.
şimdi büyüyüp sözlük yazarı oldular.
benim zamanımın en ünlü oyuncaklarından biriydi. sınıfta nerdeyse herkesin elinde bu oyuncaklardan vardı bende annemden istemiştim ama almadı. bu da böyle bir anımdır.
küçükken kuzenle birlikte yatmazdık, sabaha kadar sanal bebeği büyütmeye çalışırdık. Birde aramızda rekabet olurdu kimin bebeği daha hızlı büyüyecek, oyun oynatırdık. Sonra beslemeyi unuturduk ölürdü(yanlış hatırlamıyorsam. )
kuzen kız olunca o ne oynuyorsa sende onu oynuyorsun.
Bokunu traktörle taşırdık ama mutluyduk.
altına sıçmasa iyiydi..
Bir dönemin modasıdır. Sanal Bebek mi kaldı be? Vay arkadaş duygulandım bak. Evet.
Gece yatmadan önce bir güzel karnını doyuyur. Oyununu oynatır. Hastaysa ilacını verir. Tuvaleti varsa altını temizler. Sonra yastığın altına veya baş ucuma koyar öyle yatardım ben. Mutluydum, mutluyduk be!
arkadaşlarım kedi köpek kuş vb. besliyordu ben dinozor besliyordum. yumurtadan çıkardı besler dururdum.

o değilde ergen yada ergenlikten yeni çıkmış bazı yazarlar mevzuyu bilmediği için saçmalamış durmuş.