bugün

Para ile verseler yine yemem.suriyeli bile yemez.pideleri igrenc,kusacam galiba ya.

Yiyorlar yiyorlar sonra neden obez oldum şişko oldum diyorlar.

Çok acıyorum ya.
(bkz: bokumu ye)
büyükbaş hayvanlar elbette pide sevmez, geviş getirebileceği şeyleri yemesi lazım. mideleri kabul etmez.
bir samsunlu daha hanım kızımızı terk eylemiş. kaç başlıktır samsun'a nefret kusa kusa doyamadı.
dedi

3 tane büyük pideyi yuttuktan sonra.
kendine ait bir kültürü adeti olmayan bir şehir. elinde bir tek pidesi var yazık ona da ellemeyin.

ha bak bi adeti var. türbanlıların parklarda yiyişme videoları adet haline geldi. 10 günde bir görüyoruz en az.
samsun pidesi yenmez mi ya. bir de iç malzemesi bol olucak, biraz yağlı olucak.
bafra pidesidir o.
ağzının tadını bilmemektir.

iç harcı evde hazırlayıp gidin temiz bir yerde yaptırın. mekanlarda yapılanlar çok kuru geliyor bana. anca bi tereyağıyla soslayıp, leziz diye iteliyorlar. halbuki hamuru hafif kalın düşürülmüş pide en iyisi. evden yapılan şeylerin değerini bilen bir yazariçe buyurdu.
Geçen yolda yürüyorum.suriyeli bir kardeşimiz'in ağzından dökülen söz parçacıkları, bir an o kadar haklısın demek istedim fakat arapça bilmiyorum.*

Cidden ya nasıl yiyorsunuz onu ya kusacam.
pizza denen batı kültürü çakma pideyi yiyenlerden kat be kat akılı kişilerdir. pizza dediğiniz çakma pideyi sığırın önüne atın o bile yemiyor..