bugün

tam illet bir şey.
aynı zamanda bir ortama girince de öpmekle öpmemek arasında kalınır bu samimi olunmayan tanıdıkla.
bir arkadaş vasıtasıyla tanışılmış olan kişi ile orada muhabbet sohbet edilir herkes evlerine mutlu mesut dağılır daha sonra yolda yürürken yada bir ortamda sizi tanıştıran ortak arkadaş sizin veya onun yanında yoksa çok sıçmık gereksiz bir durum meydana çıkar bu durumda tereddüt içerisinde
"acaba selam versem beni tanır mı", "yok lan tanımaz baksana ibneye yabancı gibi bakıyor", "yok yok önce o versin" gibi git gellerden sonra karar verilir ve sadece kafalar sallanır ve o an geçiştirilir ama tekrar ortak arkadaş ortamında buluşulduğunda samimi ortam yine kurulur bir müddet bu olaylar böyle sürer bu olayları yaşayan ve yaşatan insandır.
en olmadık zamanlarda karşılaşılan tanıdıktır.
Samimi olunmasına hala gerek olunmayan kişidir.
her nedense sevilen tanıdıklara göre daha çok rast gelen insanlardır. adamı delirtende budur zaten.
bunun adını bilmediğimiz cinsi en tehlikelisidir. hele ısrarla sana adınla hitap ediyorsa, bir bahane farzdır.
Mutlaka işiniz düşer.
genelde annenin babanın arkadaşları ya da uzaktan akrabalardır.
yolda gördüğünüzde gözünüz bir yerden ısırır.
ama o sizi hemen tanımıştır.
'aaa sen falancanın kızı/oğlu değil misin?'
'sen nasılsın, annen nasıl, baban nasıl' muhabbetinden sonra işinizi gücünüzü sorar.
iyi tamam da bir de üstüne abuk sabuk konuşup hayatınıza karışmaya öğütler vermeye , laf sokmaya başladı mı olay tatsızlaşır.*** suratınız asılır.
kibarca geçiştirirsiniz. yok anlamıyorsa işim var diyip kaçarsınız.
kıl olunan tanıdıktır. bir türlü ısınamazsın bu insana ve haklısındır kendince. mutlaka bir yamuğunu göreceksindir.
dünyadaki en kasıntı şeylerden biridir. Lisede sadece bir yıl aynı sınıfta okuduğum ama o yıl içinde bile muhabbet kuramadığım bir kız vardı örneğin metroda karşılaşmıştık. Ben görmemezliğe geldim ama kız üzerime atladı resmen YKW nasılsın filan kızla konuşmamak için iki durak erken indim.
genellikle görmezlikten gelinendir.
otobüste dolmuşta karşılaştığınızda kısmi felç yaşatır. hayatınızın gel gitlerini o an yaşarsınız.
samimi olunmayan insanlar tanıdıktır.
tanıdık sıfatı zaten samimi olunmayan insanlar için kullanılır. şöyle ki; bizim bi tanıdık, bizim bi arkadaş, bizim ahmet yok mu işte o.. gibi.
görüldüğünde sadece elini mi sıksam yoksa yanağımı uzatsam mı sorunsalını yaşatan tanıdıktır.
genelde bu insanlara tanıdıklarınızdan, görmek istediğiniz insanlardan daha sık rastlarsınız. tam sigarayı yaktığınızda otobüsün gelmesi gibi. karşı kaldırımdan gelse daha ayrı bir derttir. selam versem mi vermesem mi, acaba hatırladı mı beni, kafamı çevirsem ayıp olur mu...saniyeler içinde onlarca soru işareti olur insanın kafasının içerisinde. ben bu durumlarda karşı taraftan bir tepki gelmezse çoğu zaman küçük bir kafa selamı veririm. eğer adam/kadın almazsa selamı yazarım kara defterime. bir daha tanımam. zaten gereksiz adam amk, ne gerek var bu kadar strese. bazen insanlar çok küçük meselelere gereğinden fazla kafa yorduğu için önemli şeyleri es geçiyor.
yaklaşık 10 küsür yıldır tanıdığın ilkokul arkadaşları. Olmayınca olmuyor.
aynı sınıftaysanız sıçmışsınızdır bilen bilir.
liSEDEYKEN PEK HOŞLANILMAYAN AMA ÜNiVERSiTEDE AYNI YERE DÜŞMEMiZ SEBEBiYLE HABiRE MESAJ ATAN,ÇIKARCILIK KOKAN KiŞiYE GÖSTERiLEN DAVRANIŞTIR.
bu yüzden her ortamda muhabettinin olduğu en az 1 kişi olacak yoksa girmiyceksin o ortama girersen de kulaklık telefon gibi cihazların yanında olacak.
Hemen sevmemezlik olmaz. ileride yakın arkadaş olma potansiyeli vardır.
Samımı olduklarımız oldu da ne oldu boylesı en guzelı .