bugün

Yakın bir akrabamda da olan durum.

Adam siyah saçlı, beyaz tenli sadece çenesinin sağ ve sol yanından turuncu, kırmızı sakal çıkıyor, çenenin ortası ve yüzün geri kalanından siyah sakal çıkıyor.

ilk kez onda görmüştüm çok garibime gitmişti.
Esmer kişilerde koyu kızıl olur, liseden bir arkadaşta vardı. Siyah saçlı biri esmer tenli. Sakalları siyah aralarda kızıl turuncu karışık çıkıyordu.
pisliktendir.
(bkz: barbaros hayrettin paşa)
sigaradan olsa gerek...
kumral insanda olabilitesi yüksek durumdur. esmer insanda sigara dumanına aşırı derecede maruz kalındığı halde de görülebilecek durumdur.
normal bir durumdur,sakalın uzaması ile genelde yaz aylarında gerçekleşir.

gayet iyi durur çoğunda.
bende de bir süredir baş gösteren durumdur. 5-10 tel kızıl sakalım oldu çoğalıyor gibi. format şey yapmak gibi olmasın ama endişelenmeli miyiz?
sakallara rose atmışlar.
Benimki de mor oluyor ne yapalım buna bir çare.
dönen dönsün, kalan siyahlar bizimdir.
Genelde çok uzayan sakallarda görülür.
Sigara ile ilgili alakası olmayan bi durumdur.
cuvarayla alakası olduğuna asla inanmadığım durum. günde 1 paketten fazla cuğara boğan adamlar tanıyorum sakalı kömür gibi. ben nadiren günde 5 daldan fazla içerim bende kızıl. genetikten oluyor amk ne sigarası. evet.
benimde çene bölgesindeki kılların rengi bariz siyah renkten kızıla dönmekte. hatta bununla kalmayıp bıyık bölgeside kızıla dönmekte. bunun nedeni nedir. acaba sakallarım erken mi beyazlayacak. bilen varsa beni aydınlatabilirse sevinirim.
evrim geçirdiğinizin göstergesidir. doktora gidin bir görünün.