bugün

açma-kapama esnasında çikarttiği (ya da çikartamadiği) ses ile, kendisini 100 metre öteden belli eden çakmaktir. bu çakmaklardan çikan sesle, zippo'nun çikarttiği ses arasında dağlar kadar fark vardir. işin ehli olan kişiler, sırf bu sesten bile sahte zippo ile orjinal zippo'yu birbirinden ayirabilir.
yutup'da zippo tricks izlendikten sonra "ulan orjinaliyle denemeye kalkarsam bozulur mozulur evlat acısı gibi koyar" diye düşünen ve akabinde "sahtesini alayımda onunla deneyeyim bari ziyan olmasın 74 avro 23 centim" diyen insanların aldığı çakmak türü.
ha bu da sigarayı yakar o da ayrı bir güzelliğidir. denedim vallaha yakıyo/yanıyo.

önemli not: sahte zippo kullanıcıları lütfen uçak mazotunu fazla koydurtmayın zira eliniz de alev alabilir.
(bkz: ortadireğin çakmağı)
sahte olması nedeniyle, su ve benzin karışımıyla da çalışması muhtemel cakmaktır. değil rüzgara karşı, osursanız sönenlerdendir.
dışı seni içide elini yakan cinste olan bir çakmak türü.
görsel

Tam olarak böyle bir şeydir. Altında zippo bile yazmıyor ama ona rağmen gerçek mi değil mi diye soran aptallar yüzünden üzerine sahte yazdım. *

Benim için orijinal zippo ve dupont çakmaklardan daha değerlidir.
Orijinali bile sik gibi olan bişeyin sahtesidir.

Çakmak dediğin bi tanedir.

(bkz: dupont)