bugün

mümkündür. sahte gülü$te sadece çene hareketi yapılırken, gerçek gülü$te hem çene hareketi yapılır hem de buna takiben göz kasları hareket eder. gözlerde kısılma meydana gelir. bunun nedeni nöronlardaki etkile$imle duyguların devreye girmesidir.
http://s11.bdbphotos.com/.../z/0/z0cigrkuyhlrc0gl.jpg
nöronu çeneyi bilmem ama sahte gülüş eşek gibi sırıtır ben sahte gülüşüm diye. ben yaptığım zaman benimki de sırıtır mesela. biraz tiyatral yeteneğe de bağlıdır.
sorun şu ki, kolay kolay gözlere bakamıyorum, baktığımda sahteliği anlıyacağım ve o da sahteliğini anladığımı anlayacak ve ipler tamamen kopacak diye...onun için, herkes sahteliğiyle kalsın.
beceri gerektirir. hal ve hareketinden az çok anlarsın sahte mi, değil mi olduğunu ama bunu çok profesyonel yapanlar da yok değil.
karşı tarafın yüzüne vurulduğunda o sahte gülüşten eser kalmamasına neden olur.
gözlere dikkatle bakan hemen anlar, öyle insan sarrafı olmaya da gerek yok hani.
sadece gözlerinden anlarsınız.
ayrıntıya gerek yok "lan oğlum" gibisinden şeyler söyle eğer gülmeyi keserse bil ki sahtedir.
marifet filan istemez. aslında hemen hemen herkes anlar bunu. çok pis birşeydir, karşıdaki götünü yırtıyor gülebilmek için. ama iyi niyet var işin ucunda. takdir edilesi yani. hiç gülmese sik gibi kalacaksın ortada.

en zor olanı da komik olmayan, ama kendini gülmek zorunda hissettiğin anlardır. böyle kasım kasım. off...
gözlerinin içinin gülüp gülmediğine bakılır.
çok kolay tabi ki...

öncelikle gülen insanı alıyoruz, dişlerinin bir tarafını ipanayla diğer tarafını ise sıradan diş macunu ile fırçalıyoruz. ama sıradan alın, 1 liralık falan, gidip sensodyn almayın,paranıza yazık.

2 haftanın sonunda ipana ile fırçalanan tarafın daha beyaz olması gerekiyor, eğer diğer taraf daha beyaz oldu ise karşımıza 2 ihtimal çıkıyor, ya testi doğru dürüst yapamadınız, ya da gülüş sahte.

deneyin ve görün, yüzde yüz çalışıyor,ben denedim oldu...

ayrıca bu yazılanları 7 kişiye gönderen herkese 1 liralık diş macunu hediye. tebrikler bu yazıyı okuyan 1000. kişisiniz. *
gözlerinin içiyle gülüyorsa, gerçektir.gayrisi yalan.