bugün

rapper mı? biri buna rapper mı dedi?

beyler lütfen, sene 2012..
hakkında üst üste entry girildiği için bir an öldü sandığım ilahici.
kits sonrası albümlerini, şarkılarını sevemediğim sanatçı.
yazdığı sözlere cezacılar (ergenken böyle derdim) dahi laf edemez.
kits sonrası çıkardığı albümler "ilahi" kıvamında olduğu için uzun bir süre dinlemedim, lakin şu parça cidden olmuş...
http://www.youtube.com/watch?v=ljQ_gK22Xm8
kişisel görüşlerine "kesinlikle" katılmasam da adam iyi yazar ve işini hakkıyla yapıyor, eski tadı var mı? "kesinlikle" yok!
"esefle kınayan mf varya harbiden en güzel tayfa!".
melodikal olarak yetersiz olan, lirikal anlamda ise dünyadaki meşhur şairlere taş çıkartabilecek bir sanatçı. eski çizgisinde değil tabiki. eskiden günlük konulardan bahsederdi. herkesi anlatırdı herkese seslenirdi. şimdi ise sadece belirli kitlesine seslenebiliyor. eskiden arkadaşlarıma dinletebileceğim bir sagopa vardı. sözlerini okutunca insanları hayrete düşürebilecek sago. şimdi ise ilahi rap yaptığı tamamen açık. her zaman içindekini anlattığı için kendisini hep tebrik ederim ama yeni albümlerini açıp da dinlemem. çok geride kaldı kopya kalpler, kürdan kollar.
Rap müziğinin padişahı. Her şarkısını er ya da geç bi gün mutlaka seversiniz.
yanlış hatırlamıyorsam sene 2005. o zaman ceza mürekkebimi doldurdum isimli bir diss yapmıştı kajmer ve kuvvetmira ailesine. tabi kajmer'in buna karşılık verdiği cevap çok sert olmuştu. disstortion ep'de sahtiyan'a da laf sallamıştı hatırlarsanız. tabi bu durumda sahto'ya da cevap verme hakkı doğmuş oldu. o sıralar mt'nin piyasadaki herkesle arası iyiydi. neyse uzatmayalım, sahto mt'yi arıyor, kajmer'e diss atıcam bana beat yapar mısın diyor. adam lirisist olduğu kadar beatmaker da. ama mt hemen kabul etmiyor. kajmer efendiyi arıyor. yunus bak böyle böyle bir durum var sahto sana diss atacak benden beat istiyor. izin verirsen beati satıcam diyor. kajmer diyor ki, sat mt sat, alışkınım ben.

murat abim saf bir insandır. kajmer'in ona laf soktuğunu düşünecek kadar kötü düşünceden arınmış temiz bir adamdır. tabi bu durumda kajmer'in izin verdiğini düşünerek sahto'ya satıyor beati. sahto da kartlar karışsın adında bir diss yolluyor kajmer'e. o günden sonra da kajmer'in ahmak fanları mt'nin yunus'u sattığı iddiasıyla forumlarda partilerde yaygara koparmaya başladılar. ulan sizin kalibrenizi sikiyim ben. siz mt ile kaç defa muhabbet ettiniz ki ortaya böyle laflar atıyorsunuz it herifler. tabi bu olan bitenler mt'nin kulağına gidiyor ve myspace sayfasından uzun bir yazıyla sitemini dile getiriyor. özetle, kajmer'e laf söyletmiyor, mira ailesinden biri olduğunu söylüyor o yazıda. kajmer'den izin aldığını, o adamla olan muhabbeti kimsenin tartamayacağını söylüyor. biri bana diss atacaksa gelsin ona beati ben vericem diyor adam. böyle de düzgün karakterli bir adam.

mt çok sonradan anladı kajmer'in nasıl bi herif olduğunu. adam resmen şöyle demişti o beat konusunda, vuran vurmuş sen de vur alışığım ben. lan bok çuvalı, adam seni arıyor izin istemek için. herifin olaya bakış açısındaki mazlum ayaklarına bak sen. bu olaydan sonra araları açıldı ve bi daha hiç feat yapmadılar. fakat bu olaydan sonra tek kanatlı kuş adında bir şarkı çıktı ortaya ve herkes barıştıklarını düşündü. fakat o kayıt nisan 2005 yılında, yani bu olay patlak vermeden önce yapılmıştı. sene olmuş 2012, hala mt'nin kajmer'i sattığını iddia eden embesiller var.

biz de kajmer dinliyoruz kör ibneler. fakat bizim sizinle aramızdaki fark; siz kajmer'i 2006 yılından sonra dinlemeye başlayan arabeskçi bebeklersiniz, biz ise 98'den beri kajmer'in ürettiği her parçayı dinleyerek bu faaliyeti romantizma(2005) albümünde sonlandıran insanlarız.
dinlemeye doyulmayan repin baştacıdır.
Eski tadı olmayan adam.
Dini kullanarak kendine belli bir kitle oluşturmuş birisi, ve eğer biraz rap dinliyorsanız yer altının ne demek olduğunu bilirsiniz ve yer altında küfür serbesttir. Eğer bir adam ben yer altındayım diyorsa kendine gelen bir eleştirme parçasına dava açarak karşılık vermez. Kısaca sagopa rap'i bir zamanlar yükseltip sonra yerin dibine çekmeye çalışan birisi
türkçe rapin kralı. türkiyede ondan daha iyi söz yazan tek kişi yok.
her şarkısında mutlaka bir söz içinizden geçip gider.
piyasadaki bütün rapçileri toplasanız, yaşlı çocuğa yetişemez.
albümlerimi almayıp da beni dinleyenlere hakkım haram olsun dediği günden beri dinlemiyorum kendisini. hakkım haram olsun dediğinden dolayı değil de acayip soğudum.
Şarkılarını dinlemeyenleri ne kadar taktigini ve neresine taktigini eski bir şarkısında edebi bir üslupla dile getirmistir.
(bkz: iki kere iki sagopa nın siki)
melankolik arabesk rapçidir.
Cümle mühendisidir. Şarkılarıyla sözleriyle RAP' ı yükseğe çıkardı.
1996 öss sözel 1.si olayı tamamen uydurmadır.

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=30231883

1996 sözel birincisi: http://imgim.com/2954incia5827460.jpg
1996 öss ilk 10 kişi: http://imgim.com/597incit5990441.jpg

edit: şimdi bunu 10-16 yaş arası yazarlarımız eksileyecek. bizde doğru şeyleri yazıyoruz çocuklar, anlayış gösterin.
dereceye girse de girmesede türkiye de ki en iyi rap şarkıcısı ve söz yazarıdır. tartışmasız.
shai 360 ile feat şarkısı yayımlanan rapçi. dinlemek için; http://www.youtube.com/watch?v=ZuNa15GO0lM&feature=youtu.be
Sekizinci sınıfların vazgeçilmez rap şarkıcısı. Müzik adına bir şey yapmayan söz ustası.
Rap dinlemeyi bıraktım ve bu adamı dinlemeye başladım. Günümüzde en azından benim çevremde herkes rap yaptığını düşünürken, önemini daha çok anladığım rap şarkıcısı. Kesinlikle ülkemizin en iyi rapçisidir.
fuat'ın dediği gibi, onunki arabeskin dallanmış, budaklanmış halidir. ben de dinlerim arada, ama hakikaten öyle.
shi360 ile yaptığı şarkıda yine yardırmış sanatçı(!) böyle yabancı ve güzel rapperlar ile feat leri bekliyoruz.
güncel Önemli Başlıklar