bugün

yaptığı en iyi şarkı budur. artık böyle bi şarkı yapamaz.

(bkz: allah ın sevgili kulu sagopa)
muhteşem ötesi rapci. ayrıca dini bir kişilikte olabilir yani şarkılarında ahireti anlatıyor adam ve bunu gençlere çok güzel yorumluyor. gençler farkında olmadan bilinçleniyor.
çok popüler olmasına rağmen bir türlü dinlemediğim, müziğine ısınamadığım kişi. Aslında iyi bir rap dinleyicisiyimdir ama asla ısınamadım bu adamın rap'ine. Rap dediğin SS Miğfer'dir ! (bkz: sakulta saian)
Bu adam old school'dur. Her ne olursa olsun saygısızlık yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. En az bir Ceza, Fuat kadar hatta yeri geldiğinde onlardan daha fazla saygıyı hak ediyor. Tamam günümüzdeki saçma sapan tavırları, dini kullanmasına rağmen bir kibir abidesi olarak gezinmesi benimde hoşuma gitmiyor. Yaptığının rap olduğunu da düşünmüyorum. Zira Rap müzikteki o protest tavrını "Başbakan bir metro yerine doğamı geriye ver. Kültürüm piç oldu, özür dilekçe ver." dediği yıllarda bıraktı. Şimdi Akp'nin gençlik kollarında sahne alıyor. Fakat kimse onun "Bir Pesimistin Gözyaşları" gibi devrim niteliğinde bir albüm yapamadı. Ben tavırlarına rağmen saygı duyuyorum. Fakat yaptığı Rap değil.
son zamanlardaki kariyer düşüklüğü çok bariz gözler önünde ama hala müziğinde derinlik, ahenk bulabildiğim nadir müzisyenlerdendir. bir kajmer'in liriklerine bakarsın, dönersin bir de pop kültürününkine bakarsın, "pii" dersin "allah aşkına bu nedir?", ve sonra tekrar kajmer'e dönersin, derin manaların dünyasında salınıverirsin. kişiliği, inancını nasıl yaşadığı hakkında yorum yapmam, müziğine bakarım. son olarak sanırsam kits gibisi daha da gelmeyecek...
türkiye'de piyasadaki şarkıcılara bakınca müzik bilgisi ve kültürü nirvana seviyesindedir.
En iğrenç,en özenti,en ilkel,en ergen hallerimde bile dinlemediğim,zerre kadar da içimde dinleme isteği olmayan bir amelenin teki.
lan hala dinleyen var mnskym, artık bırakın rap'i pop'u gelin dinleyin metal müziği ve görün gercek müzikal çeşitliliği, kaybolun sololarda, çıldırın screamlerde.
twitter hesabına bakılırsa sanırım ölmüş rapçi.
r.ı.p. rispekt yav derdi hey gidi.
budizm e putperestlik diyen bir garip insan.bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak böyle bir şey işte.

sevgili yunuscuğum dindar kesime yalakalık yapacağım diye saçmalamayı bırak.
eskiden yaptığı şarkıların her cümlesinde bir küfür bulunan daha sonra 360 derece dönerek pesimist duygulara yönelen elemandır.
eskiden yaptığı şarkılarda sistemi eleştiren, ezilmeye karşı çıkan sözler vardı. * şimdi ise müslüman şarkıları yapıyor. dinleyenlerine sabırlar diliyorum.
melankolik bir hip-hop rap tarzı olan sago ayrıca Allah'ın kelamlarını da şarkıalrında sık sık dile getirerek gençlerden bir çevre oluşturur.
Rapın üstadı.
Bugün 34 yaşına ayak basmış olan rap üstadı.
34 ün hatrına albüm bekliyoruz.
o değil de nerde abi bu yeni albüm. temmuz diye düşündüm olmadı. ağustos neden olmasın dedim. o da geçiyor.
nice senelere.
2013ün yazında albüm çıkaracak rapper.
türkçe rapte farklı bir tarza sahip olan insan. şarkıları şarap niteliğinde dinlendikçe güzelleşiyor.
akp seçmeni gençlerin lümpen-dinci idolü.
Türkçe rap te devrim yapanmış bir rap cidir. Benim favorim.
ergenken çok dinlediğim.

artık dinlemiyorum. demek ki artık ergen değilim.

(bkz: ergenlikten çıkış belirtileri)

not: her an tekrar dinlemeye başlayabilirim.
eşittir: her an tekrar ergen olabilirim.
rakiplerinden bile övgü alan rapçi. sansar salvodan;
http://www.youtube.com/watch?v=9pRyh695QXQ
ekim ayı sonlarına doğru Sage francis ile birlikte konser verecek olan rapper.
(bkz: onları da anlıyorum) *