bugün

twitter da tarih yazan adam .
Rapin oğlu, psikopat herif yeahh.
baytar adlı şarkısının klibini

http://www.dailymotion.co...agopa-kajmer-baytar_music

the pot adlı şarkının klibine

http://www.dailymotion.co.../x6dd6_tool-the-pot_music

benzettiğim* rapçi.
bir nevzede olsa; insanın işte beni anlatıyo dediği Türk rap sanatçısı
[http://www.youtube.com/watch?v=QIW2LL6JLxg&feature=related ]

sene 2005. sagopa kajmer'in ankara konseri. o zamanlardaki sagoyu gerçekten çok çok özlüyorum. şu görüntüleri gördükçe kederleniyorum. nereden nereye...
5 para etmez gereksiz bi şarkıcı. bu adamı seven liselilere gerçekten acıyorum. dünya görüşünüzü değiştirin.

hayata daha büyük bir pencereden bakın millet.
fars dili ve edebiyatı eğitiminden dolayı tekerlemelerinde başta farsça olmak üzere pek çok dilde sözcük bulunabilir. türkçe albüm çıkartmasını sabırsızlıkla bekliyorum.
kendisinden ziyade, hayranlarından hep nefret etmişimdir. ortalıkta ''sago kastıırrrr'' diye böğüren hayran kitlesine sahip, rap sanatçısı
(bkz: pesimist orkestra)
önceden küfürbazdı. kolera ile evlenince akıllandı. ikiside sigara kullanmaktadır.
bir zamanlar en fazla dinlediğim rapperdır.zaten sonrasında pek rap dinlemedim.
kesinlikle en üretken olduğu dönemler 2002-2006 arasındadır. özellikle bpg albümünde kafasının karışık olduğu anlaşılabilir ve bu yüzden kalemi, yaratıcılığı o dönemlerde çok iyidir. kullandığı samplelarda güzeldir. galiba bu arada kendi müzik yapmaya kasıyor, ama olmuyor.
(bkz: uğurla bahtiyarları)
iyiden iyiye kafayı dinle bozması sonucu ona buna hakretler edip "beni sevmeyen arkadaşınız varsa siz de beni dinlemeyin" diyecek kadar balataları zarar görmüştür. uzak durulması farzdır. romantizmayla sagopa kajmer devri kapanmıştır.
bende muhafazakar bir izlenim bırakan rapci.
gerçek adı yunus özyavuz olan, yaptığı müzikleri rapten çok farklı ama aynı zamanda bir o kadar da mükemmel olan şair-müzisyen.
yakında turneye çıkacak rap sanatcısı.
sanıyorum ki; genç ergen ve aşırı milliyetçi ergenlerin ortak noktalardır. inanın bir kere bu herif kim diye açıp bakmışlığım yoktur. hakkaten kimdir bu adam yahu, biri bana açıklasın. şu güne kadar şu kadarcık gerek hissetmedim. tanımı da şu ana kadar gördüğüm genç ergenlerden yola çıkarak yaptım.
çirkin bir insan.
gittikçe ayağa düşen,boşluk içinde gereksiz bir rapçidir kendileri.
http://www.fbtaraftar.com...-askerde-astek-sago-d.jpg
twitter'dan takip edip görebileceğiniz gibi kocaman bir egosu olan ama gereksiz bir adam.
yeni albümündeki "onları da anlıyorum" parçası düğün şarkısı gibi başlıyor.
Meslek Hayatı
Yunus Özyavuz, müzik yaşantısına Samsun'da yerel bir radyoda DJ'lik yaparak başladı. Bu sırada Rapper M.C. (Rapper Mic Check ve DJ Mic Check adıyla) müstear ismini kullandı. 1998'de yeraltı rap dünyasında halen varlığını sürdüren bir oluşum olan Kuvvetmira'yı kurdu. Kuvvetmira grubunda halen kendisi, Kolera ve Abluka Alarm bulunmaktadır. 1999'da "Silahsız Kuvvet" mahlasıyla Yeraltı Operasyonu isimli toplama albümünde yer aldı. 2001 ve 2002'de "Silahsız Kuvvet" mahlasıyla peşpeşe Sözlerim Silahım ve ihtiyar Heyeti isimli 2 albüm çıkardı. Daha sonra Silahsız Kuvvet mahlasını bırakıp Sagopa Kajmer mahlasıyla müzik yaşantısına devam etmiştir. Ardından Bir Pesimistin Gözyaşları ve Romantizma albümlerini çıkarmıştır. Sagopa Kajmer ve eşi Kolera (Esen Güler Özyavuz) birlikte Melankolia Müzik isimli müzik şirketini kurdular. Sagopa Kajmer bu olayı bir röportajında "Boğulacaksak kendi denizimizde boğulalım, dedik." şeklinde açıklamıştır. Bu ikili ve Kuvvetmira'da yer alan diğer rap sanatçıları Melankolia Müzik'in ilk albümü Kafile'yi çıkardılar. Albümün prodüktörlüğünü yine Sagopa Kajmer üstlenmiştir.Ayrıca 2008 yılında MTV Türkiye tarafından EMA'de Hip-Hop kategorisinden Türkiye'nin en iyi sanatçısı olmaya aday olmuştur ve EMA Party'deki performansıyla ve seyircileriyle dikkat çekmiştir. 2008 yılında Melankolia etiketi altında Melankolia Wears da çıkmıştır. 2008 yılının sonlarında başlattığı "DJ Benim" yarışması ve 2009 yılında çıkarmayı planladığı "Yeraltı Kafilesi" albümü ile rap müzikte genç yeteneklere ne kadar önem verdiğini göstermektedir.2006 yılında yılında Melankolia Müzik'in ilk göz bebeği olan ve plak şirketimizin piyasaya sürdüğü ilk albüm olan KAFiLE,herkes tarafından tüm zamanların en iyi Türkçe Rap Karma Albümü olarak değerlendirilmişti.Kafile Albümünün 3 sene sonrasında Melankolia Müzik tekrar Yeraltındaki kafileye göz kırpıyor.Ayrıca rap dışında Break dance, MC'lik , Dj'Lik'te yapabiliyor..

Sagopa Kajmer'in anlamı
Müzik hayatında kullandığı ismi Sagopa, Mısır'da bir piramidin adıdır. Birçok arkeolog bu piramidin sırrını çözmeye çalışırken, tuzaklara düşüp can verdikleri söylenir. En son, soyadı Kajmeri olan bir arkeolog, Sagopa'nın gizemini ortaya çıkartmış ve piramidin en gizemli yerine, son odasına girerek, duvara Sagopa'nın gizemini çözen anlamına gelen Sagopa Kajmeri kazımıştır. Ancak bu arkeolog da (Gerhard Kajmeri) hava akımı yüzünden can vermiştir. Bu olaydan bir süre sonra piramide modern araçlarla giren bilim adamları, ölen adamın (Gerhard Kajmeri)'nin cesedini bulmuşlar ve piramide donanımsız girme cesaretinden dolayı bu adamın adını tüm dünyaya duyurmuşlardır.

DJ'lik Hayatı
Mic Check takma adıyla Özyavuz, 2004'te Cezanın Nefretteki grup arkadaşı Fuchs'un "Huzur N Darem" albümünün prodüktörlüğünü yapmıştır. DJ'lik alanında da kendini geliştiren Özyavuz, Turntablizm denilen olayın Türkiye'deki öncüsü olarak kabul edilir. Ayrıca Özyavuz, Türkiye'nin köklü radyolarında DJ'lik ve müzik direktörlüğü de yapmıştır. Yurt dışında "h2000", "j&b" gibi festivallerde ve çeşitli yerlerde DJ lik yapmıştır.

Çok önemli bir müzik birikimi ve arşivine sahip Yunus Özyavuz,;Sagopa Kajmer kimliğiyle PESIMIST UNDERGROUND RAP tarzını oluşturmuş, müzik kalitesi, söz zenginliği ve etkileyici sesiyle kendisini birçok değisik kitleden insana kanıtlamıştır. Yurt dışından sanatçılara da altyapı müzikler hazırlamıştır.

Bir yandan DJ'lik diğer yandan sanatçı olarak sürekli çalışmalarını sürdüren Sagopa Kajmer, 2004'te Türkiye'nin en çok izlenen filmlerinden olan G.O.R.A'ya müzikler hazırlamıştır. Al Bir de Burdan Yak isimli parçasına video klip çekilmiştir. Bu gelişme Sagopa Kajmer'i tarzının dışındaki dinleyici kitlesine ulaştırmayı başarmıştır. Türkiye'de birçok insan Sagopa Kajmer'i bu kelime ile tanımıştır. 2005'te Kolera'nın Karantina Embriyo albümünün prodüktörlüğünü yapan Sagopa Kajmer yine aynı yılda irem Records'tan çıkardığı Romantizma isimli albümüyle kariyerinin zirvesine ulaşmıştır. Bu albümün ilk video klibi olan Vasiyet Kral TV'de 2005 yılının En iyi Klip ödülüne layık görülmüştür. 2006 yılında Kuvvetmira ile beraber Kafile isimli albümü çıkarmıştır. 2007 yılında Kolera ile düet albümleri olan ikimizi Anlatan Bir Şey'i dinleyicileriyle buluşturmuştur. Türkiyenin En iyi Beat makerıdır En son 2010'da genç rapper'ların kendisine gönderdiği parçaları derleyerek Kafile 2 albümünü çıkartmıştır. Bu albümde kendi şarkısı yoktur

Özel hayatı
Sagopa Kajmer, gerçek adıyla (Yunus Özyavuz), kendisi gibi rap müzik sanatçısı olan Kolera (Esen Güler Özyavuz) ile 2006 yılında evlenmiştir. Ayrıca Sagopa Kajmer'in ilk ilham kaynağı babası Mehmet Özyavuz olarak söylenir.

Albümler
Yeraltı Operasyonu (1998) Turbo
Sözlerim Silahım (2001) Silahsız Kuvvet
ihtiyar Heyeti (2002) Silahsız Kuvvet
On Kurşun (2002) Sagopa Kajmer
Sagopa Kajmer (2002) Sagopa Kajmer
Bir Pesimistin Gözyaşları (2003) Sagopa Kajmer
Romantizma (2005) Sagopa Kajmer
Kafile (2006) Kuvvetmira
ikimizi Anlatan Bir Şey (2007) Sagopa Kajmer, Kolera
Kötü insanları Tanıma Senesi (2008) Sagopa Kajmer
Şarkı Koleksiyoncusu (2009) Sagopa Kajmer
Saykodelik Ep (2009) Sagopa Kajmer, Pesimist Orkestra
Yeraltı Kafilesi. Kafile 2 (2010) Sagopa Kajmer
Bendeki Sen (2010) Sagopa Kajmer, Kolera
Derleme Albümler
Melankolia Compilition Vol.1
Melankolia Compilition Vol.2
Melankolia Compilition Vol.3
Mixtapeler
Kuvvetmira Mixtape
Melankolia Mixtape Vol.1 (2006)
EP'ler
Pesimist Ep 1
Pesimist Ep 2
Pesimist Ep 3
Disstortion Ep
Pesimist Ep 4 - Kurşun Asker
Pesimist Ep 5 - Kör Cerrah
Saykodelik Ep-(Pessimist Orkestra)

alın teri değil copy paste.

kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Sagopa_Kajmer
çoğu beat'i kendisine ait olmayan gereksiz kişi.
--spoiler--
Değiştirilen Hali : Sagopa Kajmer - Değişebilir Her An Adres
Orijinal Müzik : apocalyptica - Beyond Time

Değiştirilen Hali : Sagopa Kajmer - Bir Pesimistin Gözyaşlari
Orijinal Müzik : Kostas Pavlidis - Jastar Amenge Dur

Değiştirilen Hali : Sagopa Kajmer - Değişebilir Her An Adres
Orijinal Müzik : Apocalyptica - Beyond Time

Değiştirilen Hali : Sagopa Kajmer feat. Mista Brown - Kör Savasci
Orijinal Müzik : Empyrium - Fossegrim

Değiştirilen Hali : Sagopa Kajmer feat Fuchs r11; Tanrı Çekti Tüm Resimleri
Orijinal Müzik : Lacrimas Profundere - The Crown Of Leaving

Değiştirilen Hali : Sagopa Kajmer - 24
Orijinal Müzik : Frederic Chopin - Nocturne in C Minor Op. 48 No. 1

Değiştirilen Hali : Sagopa Kajmer - Maskeli Balo
orijinal Müzik : MSG - Nightmare

Değiştirilen Hali : Sagopa Kajmer r11; iskeletler Diyarinda Bir Et Parçasi
Orijinal Müzik : Boom Bap Project - Odds on Favorite

Değiştirilen Hali : Sagopa Kajmer - Bebeğim Öldü
Orijinal Müzik : Silent Hill 2 - Theme of Laura Reprise

Değiştirilen Hali : Sagopa Kajmer - Al bide burdan yak
Orijinal Müzik : Kishore Kumar and Lata Mangeshkar - Agar Tum Na Hote
--spoiler--
Hit herif!Pesimist kötü adam!Rap'in en kalın ansiklopedisi!...
Sagopa Kajmer gerçeğini herkes beynine kazısın.
rap dinlemeyi sevmediğim için kendisini hiç dinlemedim. müzikal hayatı ile ilgili bir yorum yapamayacağım o yüzden. ama kesinlikle ürkütücü bir tipe sahip.
http://galeri.uludagsozluk.com/r/sagopa-kajmer-2198/

şu fotoğrafa hiç anlam veremedim. cehennemden fırlamış gibiler;
http://galeri.uludagsozlu...om/r/sagopa-kajmer-16778/

edit: kızma be güzelim. amacım kötülemek değil. zaten adamın hakkında hiçbir fikrim yok. neyini kötüleyim. sadece tipinin ürkütücü olduğunu söyledim. -ki bunda da kötü bir niyetim yoktu. olabilir bir şey sonuçta öyle değil mi?
güncel Önemli Başlıklar