bugün

gülşenin ırgalamaz benini izleyin illuyu orada görürsünüz zaten.
Egopa olacaktı o.
türkiyedeki rap müzik tarzının üstadı.
Lisede gece gunduz dinledigim, lise bitince unuttugum adam.

Simdi adini gorunce aaa harbi boyle bi adam vardi dedim. Yaslaniyoruz tabi.
ergen ötesi arabeskimsi şarkıları var.
Vodka redbul ciğere doldu, saygım senin orospun olsun kaygım benim aşkım sözlerinin sahibi. O zamanlar 7/24 dinlerdik sonra nolduysa oldu arabeskci oldu. Sözleri kuvvetliydi.
Boş şarkılar yapan vasat arabesk rapçisi.
Yıl olacak 2016 hala Bu adamı dinleyenler var. Yazık...
Yeryüzünün en iyi rapçilerinden net! Saatlerce şarkılarını dinlemek paha bilçilemez.
sanırım allah'ı bırakıp kokaine başladı. he aynı şey sonuçta ama neyse müzik güzel:

https://youtu.be/q1ke6OW_dY0
görsel
Naber şarkısı ile sanki tarzının dışına çıktı üstad biraz..
ama sevilen ve dinlenen bir sanatçıdır.
Ne dinlerdim ergenken. Babamla baytar ve vasiyeti söylerdik bağıra bağıra *
Güzel söz yazıyordu. Diğer rapciler gibi bos beles sözler değildi onu hatırlıyorum.
Sonra ben büyüdüm o da bir tarikata katıldı. ilişkimiz burada sonlandı.
Naber adlı parçası ile şaşırmıştır. Kendisine hiç yakışmadığını söylemeye gerek yok galiba. Beklenmedik bi hareket yapmıştır. Kendisinden güzel bi jübile beklerken olmadı be kardeşim.
Teşekkürler makina.
sağlam sanatçıdır. arada dinlerim. dinleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=J6l9cbiqCNI
bazı parçaları efsanedir. hala açar dinlerim. söz yazma konusunda aşmıştır. ama sonradan çok bozdu lost gibi.
bu adamla veya müziğiyle herhangi bir alakası yok ama, bu adam güzel müzikler yaparken ve ben de deliler gibi bu adamı dinlerken hayat çok daha güzeldi benim açımdan. sonra hayat da boka sardı bu adamın müziği de. o yüzden halen eski parçalarını açar dinlerim geçmişe götürür beni.
bir zamanlar efsane parçalara imza atmıştı. şimdi nerelerde ne yapıyor bir bilgim yok ama saygım var.
rapçı mı, ne sikim olduğu belli olamayan tipleme. bir aralar rap ilahı gibi görülüyordu ülkede şükür ki geçmiş sanırım.

jazz ve blues hakkında avradıyla birlikte söyledikleri, seviyesini, sanatla yakından uzaktan ilgili olmadığını, müzik algısına sahip olmadığını kanıtlamıştır. ya amk şöyle herifleri meşhur etmeyin siktiğimin ülkesinde. sözleri derinmiş falan, lan bi siktirin gidin amk. "bu algıdaki bir adam ne kadar derin olabilir" diye gittim bazı önemli addedilen şarkılarına göz attım, derinlikten ziyade dümdüz bir şeyle karşıalştım. felsefe falan da hak getire buarada.

hacı sanat bir bütündür. yani gerçek bir sanatçı, sanatın her alanına saygı duyar ve onu anlar. sanatın hiçbir alanı ona yabancı gelmez. hele hele oyle yada böyle ritim ile müzik ile temas halinde olan biri jazz gitaristin solosunu, melodisini "lobololoblboblboblo" şeklinde yorumlarsa bütün foyası meydana çıkar.

hatta türkiye'deki albüm satışları üzerinden jazz ve blues gibi türler hakkında götünden sallamak zeka fukarası olmayı, ve cehalet özgüveni gerektirir ki var olduğunu bu abimizde gördük.

sana puanım 0 kanka.

başkasının adına utanmak için buyrun; https://www.youtube.com/watch?v=0XTQWYQ4qQk

şimdi de alın biraz gitarıyla "lobololoblboblboblo" yapan bir abi dinleyin, kulak pasınız gitsin; https://www.youtube.com/watch?v=9N4Dx9aRFRI
Hafız kurtulun şu feodal kafadan ya 12 senedir rap dinliyorum hala Sagopa muhabbeti yeni rapçilere saygısızlık, tamam saygımız sonsuz ama ne hala sago sago yether.
birkaç şarkısı dışında diğer şarkılarının hepsi kötü olan kişi. ben birkaçını beğendim.
trend oldu diye demiyorum ama son çalışmalarını hiç ama hiç, nah şuncuk bile beğenmediğim repçi. naber ve tecrübe isimli şarkılarda niye yer aldı onu da anlayabilmiş değilim. gençliğime ihanet etme sago!
https://www.youtube.com/w...gXbI&feature=youtu.be

Bu şarkısına kadar inanmak istemedim Sagopa Kajmer'in rap kültüründen ayrıldığına. Öyle rap kültürünü yemiş yutmuş "abi eminem hariqa soyluyhor yha!" diyen ya da gerçekten bu kültürde yetişmiş profesyonel yorum yapan tiplerden değilim. Ama kimse bana üstteki müziği "house tarzı" kategorisi altında rap diye itelemesin. Bildiğin pop'la rapin sevişmesinden doğmuş ağzı yüzü olmayan bir çocuk bu. Birisi Sagopa Kajmer'a rap'in nasıl ortaya çıktığını, ne için yazıldığını ve kültürünü tekrardan hatırlatmalı... "Eski sagoyu özledik, onun bunun anasına küfrediyordu ama kraldı" diyen ekipten olmak istemiyorum ama biraz geriye sarsa fena da olmaz.
500 civarı şarkısı vardır ve neredeyse hepsinin prodüktörlüğünü kendisi yapmıştır. turntable kullanabilen ve sağlam nakarat söyleyebilen nadir rapçilerdendir. bu ara farklı tarz müzik türlerini denemektedir. eşi kolera, eski sagoyu yeni albümünde tekrar göreceğimizi belirtmektedir.
Gayet güzel müzikler yapan kişi.
kraldir kendisi ama artık zamanım yok dinlemeye.
Edebiyattan anlamayan, bir kez bile mevlana'yi, yunus emre'yi. Hacı bektas'i okumayan, tasavvuf edebiyatından bihaber bebelerin fazla yucelttigi bir şarkıcı. Yeteneksiz demiyorum ama sözlerinin pek çoğu buralardan calintidir. özellikle nesnevi'de geçen birçok sözü kenardan koseden değiştirerek kendi sozleri gibi sunmaktadır.