bugün

(bkz: akitin tarihi şafak operasyonu)
şafak pavey' in de çokta umurundaydı dediğim ayardır.
insanların özel hayatını dikizleyen uçkuru gevşek tipik akpli sıçmığıdır.
ayar değil saldırıdır.

bu da şafak pavey'in ne kadar akıllı bir kadın olduğunu gösterir.

çünkü akp türban konusunu meclise taşıyarak chp'yi tahrik etmek istedi, akp istediğini alamadı üzerine şafak pavey'den ayar aldılar ve şafak pavey'e saldırmaya başladılar, yani kendi kazdıkları kuyuya düştüler.
daracık pantolon giyen türbanlının hayalde yaşayan biri olduğunu iddia eden uzayda yaşayan kişinin ayarı. dışarı bi çıksa öyle yüzlerce kişi görebilir.
maalesef bir tarihi ayardır.. maalesef diyorum çünkü şafak pavey kendi konuştuklarını kendisi yapmış. yani 'dediğimi yap yaptığımı yapma' diyor..

şafak pavey e şurada ben de bi cevap vermek isterim. kendisi daracık pantolonlu çamlıca parkında öpüşen kızlardan bahsetmiş, 5 yaşında örtünüp 15 inde evlenenden bahsetmiş.

şöyle ki, benim eski kız arkadaşımın da başı kapalıydı hatta inanarak 20 yaşında kendi kapanmıştı ve onu dudağından öptüm. bu çok mu yanlış, he dinen yanlıştır tamam ama o onun günahı benim günahım. aile zoruyla değil isteyerek kapananlar öpüşemez mi ? isteyerek kapananlar otobüste bi erkeği yanına oturtamaz diyenleri de 'yobaz' diye adlandırıyorsunuz. peki buna ne diyelim ? o zaman sizin demek istediğiniz, isteyerek kapanan yobaz, istemeyerek kapanan özgürlüğü elinden alınmış zavallı..

5 yaşında örtünüp 15 inde evlenen demişsiniz ama 5 yaşında örtünen inanın ben de görmedim. he fotolarda nette falan fotolar vardır. daha 5-6 yaşında kız başını kapatıp poz verir 'ay yerim şunun tatlılığına bak' dersin. benim kız kardeşim de 6 yaşında böyle bir foto çekindi, muharrem ince nin kız kardeşi de 12 sinde kapanmış ?! üstelik 5 yaşında kapanma diye birşey yoktur zira dini konularda konuşma yapan hocalarımız 'kızlarımız 9-10 unu geçince kapanmaya başlasın' derler. ki benim o bahsettiğim kız kardeşim tam da muharrem ince nin kız kardeşi gibi 12-13 yaşlarında -hem de kendi isteğiyle- kapandı. diğer kız kardeşim de (ondan büyük) 15 inde kapanmıştı. ama hiçbir baskı olmadan. şimdi biri 15 diğeri 17 yaşında. ve tamamen kendi istekleriyle kapanıp okudular. evlilik ? tabi ki yok. zaten bizim kültürümüzde 15 inde evlendirme diye birşey yoktur görücü usülü ile kızlarımıza rızası olup olmadığı sorulur ve onay alınınca evlendirilir. kötü olan bi uygulamamız var ki şudur. kızlarımız kendilerinden yaşça baya büyük kişilerle evlenebiliyor bazen. mesela ben şuana kadar hiç anne babası aynı yaşta olan birine rast gelmedim (görücü usülü ile evlenen). benim babam annemdem 7 yaş büyük, abdullah gül, eşi hayrunisa gül den 15 yaş (yanlış hatırlamıyorsam) büyük. keza mustafa kemal in babası da annesinden baya bi büyüktü. ama hiçbiri zorla 15 inde evlendirilmedi. ki devlet buna izin vermezdi. he bunu yapan yerler var ama eskisi gibi çok mu ? değil.
bu yazının ayar olduğunu düşünen yazarların karmalarına baktım. en iyisinin karması -200'de. gerisini siz düşünün!
15 yasinda evlenmeyenlerin ileri ki yaslarda evlilik disi iliskiye girdiklerini zanneden ambaşin ayar sanilan yazisi.
adı üstünde ak-itlerden; tarihi ayar adı altında hiçbir dayanağı olmayan herhangi bir yazıdır. hayal dünyasında yaşıyor sanırım biri lütfen o yazara gerçekleri anlatsın. yoksa o da mı başbakanın sesinden büyülenip kalmış öylece.
fikirleriyle size ters düşen insanların fikirlerini değil de hayatlarını eleştirmeniz neden diye sorduran ayarımsıdır.
şafak pavey'in aksine herhangi bir konu çarpıtma, seviyesizlik, atatürk olmasaydıcılık içermeyen; gerçekleri bir bir yüzüne vuran tarihi ayardır.

atatürk olmasaydı bu ayar verilemezdi. evet.
5 yaşında kapalı çocuk görmedinmi? yalanını sikeyim senin. cumhurbaşkanın kaçyaşındaki kızla evlendi bak bakalım.
konuşmayı kaldıramayan akp'nin sözde ayarıdır.
daha çok uğraşacaksınız siz o konuşmayı aşmak için ama olmayacak malesef...