bugün

büyük ihtimalle bir mekanda veya dikkatin başka yere verilmesi gereken bir anda duyulan, "daha sonra bulayım ben bunu" diye sözleri akılda tutulmaya çalışılsa da sadece melodisi hatırlanan; onu da insanlara "dını dırım dırırıı" diye -veya türevleriyle- hatırlatmaya çalışarak beceriksizliğin verdiği yetkiyi sonuna kadar kullanıp alay konusu olmak, ve kelimenin tam anlamıyla sinir olmaktır. mesela google ın bi mekanizması olsa, ben mırıldansam, o da bunu mu demek istediniz dese ya. ya da şey de olabilir, (bkz: öyle bir şarkı hiç olmadı)
(bkz: shazam)
işte google öyle bir program yükleseler melodiden küt diye şarkıyı bulsa. varda benim mi haberim yok.
azaptır. bulana kadar gününü, geceni mahfeder.
bir de çıkardığınız sesler, şarkıyla alakasız ise tam bir işkenceye dönüşen durum.
bir heves google'a melodi yazılır. fakat sonuç hüsrandır.
insanın repartuarını geliştiren durumdur. herhangi bir film de varsa imdbden de bulabilirsiniz.
bi şarkı vardı böyle çok güzeldi. bir bayan söylüyordu,yabancı. fransızcaydı galiba. bilen var mı?
kafanın içine sivrisinek kaçması gibi bir durum çıkarana kadar rahatlayamazsın.
görsel
delirtir. buluncaya kadar önüne gelen herkese sorarsın, onlar da hatırlamazsa onlar da delirir.
samsung s5510 (ve bu özelliğin olduğu diğer telefonlar) ile yaşanmayan problem. telefonun müzik tanıma şeysi ile 30 saniyede ortamda çalan şarkıyı bulabilirsiniz.
Arabanın birinde duyup abi bu şarkının ismi ne diye koşmanıza 100m engelli rekoru kırmanıza yol açacak durumdur. Koşup ta arabadakilerin şarkının ismini bilmemesi ayrı bir olaydır hezimettir.
çok can sıkıcı bir olaydır. koca hafta aklından gitmez ve surekli senı dürter.. neydi neydi neydi...
turkcell'in konu ile ilgili bir hizmeti bulunmaktadır.Şarkıyı dinletiyorsun kime ait olduğunu sana anında söylüyor. eğer elde done yoksa kendiniz söyleyin.
görsel
kafayı yedirtir insana.
shazam'a zihin okuyucu özelliği gelse de kurtulsak dediğim sorundur.