bugün

erkeklerin küçümsenmesine vesile olan renklerdir. ben, bu oyunu bozarım.

devetüyü, turuncudan bir ton kalın bir renktir.

camgöbeği, siyaha çalar. tartışmam.

füme, kırmızıyla mavinin karışımıdır ama bordo değildir. lacivert hiç değildir.

siklamen, bunu tarif etmeye lüzum bile duymuyorum. çok net bir renk. herkes biliyor.

soğankabuğu, açık yeşildir. çok açık ama.

yavruağzı, fuşyanın iki ton fuşyasıdır. kraldan çok kralcı gibi. ahlaksız bir renk. tercih etmem.

ekru, vazgeçilmezimdir. ekrusuz bir gün geçirmem. çünkü ekru, mavinin en güzel halidir. ekru ya. sabah akşam ekru anlıyor musun?
deve tüyü, kestane rengi, ördek başı yeşili, lavanta

unutulmaması gereken renklerdir.
Uydurulmuş ana renk tonları, birazını biliyorum sadece ben de bir kadın olarak.
insan gözü yeşilin tonlarını diğer renklerden daha çok görebiliyormuş. neden acaba?
Güvez,şarabi,kanarya,nefti,saksonya, zeytini,fes rengi
bebe mavisi.
Taba rengi miydi neydi geçen gün söylediler kahverengi bildiğin amk. Evet.
rgb dışında bütün renkler.
Antrasit, vizon rengi, sıçan tüyü..
Bilmeyen kadınlar hangi cinse giriyor.
Siklameni ben de bilmiyorum. Çok utandım.
füme, yavruağzı ve ekruyu biliyorum kadın mıyım acaba..
Devetüyü, camgöbeği, füme, siklamen, soğankabuğu, yavruağzı, ekru...

Edit:kolayları bilenlere tebrikler. Kalanları büt te verirsiniz.
belli bazı renklerdir.

(bkz: sözlükte kadın tespiti yapmak)
(bkz: patlıcan moru) (bkz: gece mavisi)
cam göbeği mavisi,
alizarin kırmızısı,
fuşya,
dore.
erkeklerin bilmediği renklerdir. birde sadece erkeklerin bildiği renkler vardır ki o çok ayrı sorunsaldır. (bkz: parliament mavisi) (bkz: hatun göbeği) (bkz: morcivert)
meme pembesi. erkekler bilmez.
Nar çiçeği, vişne çürüğü, mürdüm, lila rengi, somon rengi, efendime söyleyeyim sonra fuşya, lame, dore diye gider.. erkeklerin dünyasında hiçbir anlamı olmayan renklerdir bunlar. Mesela pembenin 23798 tane ayrı tonu ve ismi varken erkek ona pembe der geçer. Hatta pembe olduğunu anlamaz kırmızı diye tutturabilir bile. Erkek için netlik önemli. Siyah, beyaz, mavi, sarı falan. Net olmalı her şey. futbol takım renkleri dışındaki renkleri bünyeleri reddediyor sanırsam. evet efendim.
(bkz: çivit mavisi)
(bkz: dağ pembesi)
(bkz: saks mavisi)
Parliament mavisi. gerçi bilen erkekler de var ama.
Dore, pudra rengi , şeftali tonu bilmem nesi. Biz pembe der geçeriz o toz pembe der fuşya der, çingene pembesi der, der de der. Sonra kadınlar niye çok konuşuyor e o kadar ayrıntıya takılıp susacak mıydı?
(bkz: lila)
(bkz: mint)
patlican moru, sogan kabugu. 2005-2006li yillarin trend sac renkleriydi. simdilerde ise yerini bal kopugu ve koyu karamele birakti. *
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar